لینک چیست

امروزه سئو سایت به یکی از موضوعات پرطرفداری تبدیل شده است که تمامی صاحبان سایت برای رسیدن به جایگاه بالا به آن توجه دارند. توجه به سئو سایت از دهه 90 آغاز گردید و امروزه به یکی از موضوعات کلیدی در کسب و کارهای اینترنتی تبدیل شده است. یکی از مباحثی که در سئو سایت مطرح می شود و نقش موثری در موفقیت سایت دارید لینک سازی است. به همین دلیل جای تعجب نیست که شاهد سوالات زیادی در این زمینه هستیم که لینک چیست و چه نقشی در موفقیت سایت دارد. در ادامه این گزارش تلاش می کنیم تا اطلاعات مفیدی را در رابطه با یکی از پرتکرارترین سوالات شما یعنی «لینک چیست» در اختیارتان قرار دهیم.

لینک چیست و به چند دسته تقسیم می شود؟

بهتر است بدانید موتور جستجو گوگل (و دیگر موتورهای جستجو) دائما الگوریتم های خود را آپدیت می کنند. پس از آنکه سئو سایت مورد توجه قرار گرفت، گوگل به سایت هایی که به صفحات مرتبط لینک شکسته می دانند رتبه خوبی می داد. به همین دلیل در لینک سازی و یا بک لینک با دو موضوع مهم لینک داخلی و لینک خارجی مواجه می شویم که به شرح زیرند:
• لینک داخلی : ارتباط بین صفحات داخلی سایت و یا بلاگ
• لینک خارجی : ارتبط بین صفحه سایت با منابع خارجی
در ادامه بحث لینک چیست باید به این موضوع اشاره کنیم لینک سازی باید هدفمند و مرتبط با موضوعات سایت باشد. اگر لینک سازی به صفحات نامرتبط صورت گیرد، موتورهای جستجو این موضوع را شناسایی می کنند و همین امر سبب افت رتبه سایت می شود. به همین دلیل توصیه می شود در بحث لینک چیست تمامی قوانین را به خوبی یاد بگیرید تا بتوانید رتبه سایت خود را افزایش دهید.

لینک چیست

مرزعه لینک چیست

اکنون پاسخ قانع کننده ای به سوال لینک چیست پیدا کرده اید! در ادامه شما را با مفاهیم دیگری که در بحث لینک چیست مطرح می شود آشنا می کنیم. یکی از مباحت بسیار مهم در این حوزه مزرعه لینک است. پس از آنکه لینک سازی مورد توجه قرار گرفت، برخی از کسانی که به حوزه لینک سازی علاقه مند بودند تلاش کردند تا با ساخت وب سایت ها و وبلاگ های متعدد با موضوعات یکسان به هم برای یک وب سایت اصلی بک لینک قوی ایجاد کنند و آن را تقویت نمایند. اما موتور جستجو گوگل به زودی این موضوع را شناسایی کرد و رتبه سایت هایی را که از این روش استفاده می کردند کاهش داد. راهکارهایی که از سوی موتور جستجو گوگل برای شناسایی مزرعه لینک به کار برده می شوند به شرح زیرند:
• عمر دامنه وب سایت
• وقاعی بودن اطلاعات تماس وب سایت
• اشتراکی نبودن هاست لینک دهنده
• یکسان نبودن مالکیت دامنه ها
در نتیجه همانطور که متوجه شده اید لینک سازی موضوع مهمی است و موتور جستجو گوگل با آپدیت کردن الگوریتم های خود برنامه های لینک سازی را که قصد فریب گوگل را دارند شناسایی می کند.

لینک نوفالو

لینک nofollow یکی از بحث های بسیار مهم در بحث لینک چیست به شمار می رود. همانطور که می دانید تمامی لینک ها به صورت پیش فرض در موتورهای جستجو به صورت فالو هستند و این امکان را به ربات های گوگل می دهند تا وارد لینک ها شوند و آنها را بررسی کنند. اما می توان این لینک ها را در کد نویسی به صورت نوفالو تغییر داد. در نتیجه دیگر ربات های گوگل وارد این لینک نمی شوند. وقتی الگوریتم پنگوئن وارد دنیای سئو گردید لینک نوفالو بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت. زیرا با این روش می توان از لینک دهی به سایت های نامعتبر و غیر مرتبط جلوگیری کرد.

لینک فالو

لینک Follow یکی دیگر از مفاهیم مهم در بحث لینک چیست است! همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم همه لینک ها به صورت طبیعی در حالت فالو قرار دارند. این ویژگی به کاربران اجازه می دهد وارد لینک های مرتبط شوند و رتبه سایت را افزایش دهند.

بک لینک edu

اکنون دیگر متوجه پاسخ سوال لینک چیست شده اید و به اهمیت لینک سازی در موفقیت وب سایت ها پی برده اید. یکی از بک لینک های بسیار قوی در حوزه لینک سازی بک لینک edu است. edu دامنه وب سایت های رسمی مراکز علمی است و همین امر سبب شده است که استفاده از این بک لینک مورد توجه افراد زیادی قرار گیرد. استفاده از این لینک باعث افزایش ترافیک سایت و در نتیجه افزایش رتبه سایت می شود.

لینک چیست

حذف بک لینک اسپم

همانطور که در بحث لینک چیست متوجه شده اید اگر لینک سازی درست صورت گیرد منجر به افزایش ترافیک سایت می شود. اما وجود لینک های نامرتبط و یا لینک های اسپم می تواند کیفیت و رتبه سایت شما را تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل حذف این لینک ها اهمیت زیادی دارد. برای اینکار باید لیست کاملی از لینک های اسپم در سایت خود تهیه کنید و سپس با استفاده از نرم افزارهای مناسب آنها را حذف نمایید.

تا بدینجا تلاش کردیم پاسخ روشن و واضحی به سوال لینک چیست بدهیم. همانطور که متوجه شده اید لینک سازی به دو دسته لینک سازی داخلی و خارجی تقسیم می شود و هر یک از این مباحث نیز موضوعات مختلفی را در بر می گیرند. اگر می خواهید به موفقیت سایت خود کمک کنید باید تمامی این موارد را مد نظر قرار دهید. به این موضوع توجه داشته باشید که استفاده نا مناسب از بک لینک باعث افت سایت شما می گردد.