نقش ساب دامین در سئو

امروزه، تمامی کسب و کارها به این نتیجه رسیده اند تنها روشی که به ماندگاری آنها در دنیای پر رقابت کاری کمک می کند حضور فعالانه در فضای اینترنت و فضای آنلاین است. تمامی شبکه های اجتماعی می توانند به عنوان درگاهی برای معرفی کسب و کار در نظر گرفته شوند. هر چقدر کسب و کاری بتواند حضور پر رنگ تری در دنیای آنلاین داشته باشد، به همان اندازه درآمد خود را افزایش می دهد. وقتی می خواهید فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنید، باید دامنه مناسب را خریداری کنید. پس از آن مباحثی به عنوان ساب دامین مطرح می شوند که می توانند بر سئو سایت اثر بگذارند و سایت شما را در مقابل دید مشتریان بالقوه قرار دهند. به همین دلیل سوالات زیادی در مورد نقش ساب دامین در سئو پرسیده می شود! در ادامه تلاش می کنیم تا اطلاعات بیشتری را در مورد نقش ساب دامین در سئو در اختیار شما قرار دهیم.

ساب دامین چیست

قبل از آنکه به موضوع نقش ساب دامین در سئو بپردازیم؛ بهتر است ابتدا به این سوال پاسخ دهیم که ساب دامین چیست! برای پاسخ به این سوال، سایت iransite.com را در نظر بگیرید. وقتی وارد این سایت می شوید و به قسمت های مختلف آن مراجعه می کنید متوجه می شوید که این آدرس کمی تغییر می کند. به طور مثال، اگر به قسمت بلاگ این سایت بروید، ممکن است آدرس آن به my.iransite.com تغییر کند. اما همانطور که متوجه شده اید شما هنوز در دامنه iransite.com قرار دارد. my.iransite.com یک زیر دامنه است که به دامنه اصلی iransite.com تعلق دارد. همچنین، این زیر دامنه دارای محتوای جداگانه ای است که می تواند مخاطبان را جذب کند. ساب دامین که بخش های مختلف دامنه اصلی است می تواند به بهبود سایت کمک کند.

نقش ساب دامین در سئو

از فواید ساب دامین در یک سایت می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• با استفاده از ساب دامین می توان محتواها و نسخه های مختلفی از یک سایت را راه اندازی کرد.
• با استفاده از ساب دامین می توان نسخه قابل اجرا در موبایل را از یک سایت ایجاد کرد.
در همین جا به شما می گوییم که ساب دامین را می توان دامنه ای مجزا و مشتق شده از دامنه اصلی در نظر گرفت و تنها نام آن زیر مجموعه دامنه اصلی است. از ساب دامین های معتبر می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• Masps.google.com
• Mail.google.com
• Docs.google.com

تفاوت دامین و ساب دامین

• برای خرید دامین باید هزینه پرداخت کنید، اما برای ساب دامین دیگر نیازی به پرداخت هزینه نیست.
• محتوای ساب دامین می تواند کاملا متفاوت با محتوای دامین باشد.
• آدرس ساب دامین با دامین تفاوت هایی دارد.
باید بدانید که موتور جستجوی گوگل نیز ساب دامین و دامین را دو سایت مجزا در نظر می گیرند. اما ساب دامین می تواند بر سئو اثر بگذارد. اکنون به نقش ساب دامین در سئو می پردازیم.

تاثیر و نقش ساب دامین در سئو

یکی از سوالات پرتکراری که دائما در بحث سئو پرسیده می شود در مورد نقش ساب دامین در سئو است! شاید بتوان گفت مهمترین نقش ساب دامین در سئو جلوگیری از کاهش سرعت سایت است. به طور مثال تصور کنید فروشگاه شما تصمیم گرفته است برخی از محصولاتش را بر روی تخفیف ببرد و به فروش برساند. در این شرایط می توان ساب دامین راه اندازی کرد. در نتیجه، دیگر سرعت سایت اصلی کاهش پیدا نمی کند و این موضوع در سئو بسیار مهم است. همچنین، این امکان وجود دارد که برای ساب دامین یک هاست جداگانه خریداری کرد. این موضوع می تواند سرعت دامین و ساب دامین را افزایش دهد و سبب شود که سایت اصلی رتبه خوبی را از موتور جستجو گوگل بگیرد.

تاثیر ساب دامین بر روی سئو

نقش ساب دامین در سئو و جداسازی بخش های سایت

نقش ساب دامین در سئو تنها محدود به افزایش سرعت سایت نیست. ساب دامین به سایت کمک می کند تا محتواهایی را که بهم مرتبط نیستند از هم جدا سازد. به طور مثال تصور کنید سایت شما یک فروشگاه آنلاین است و منحصرا در این زمینه فعالیت می کند. اما می خواهد در راستای جذب مخاطب مقالاتی را نیز تولید کند. در این شرایط می توان ساب دامین مگ را راه اندازی کرد و در عین حال فروشگاه آنلاین فعالیت مستقل خود را ادامه می دهد.

یکی از سوالاتی که در زمینه قیمت سئو دائما پرسیده می شود در این مورد است که آیا تمامی سایت ها به سئو نیاز دارند! پاسخ به این سوال قطعا مثبت است.

ایجاد ساب دامین

اکنون که با نقش ساب دامین  آشنا شده اید، ممکن است تصمیم بگیرید تا ساب دامین خود را راه اندازی کنید. باید بدانید که راه اندازی ساب دامین یک کار تخصصی است و تنها کسانی که با علوم کامپیوتری و سئو آشنایی دارند می توانند این کار را انجام دهند. در نتیجه، توصیه می شود برای ایجاد ساب دامین تنها از کسانی کمک بگیرید که با این امور آشنایی کامل دارند. به این موضوع توجه داشته باشید که نقش ساب دامین در سئو بسیار زیاد است و می تواند سایت شما را متحول کند.
تا بدینجا تلاش کردیم که به موضوع نقش ساب دامین بپردازیم. همانطور که متوجه شده اید ساب دامین از دامین اصلی مشتق می شود، ولی می تواند محتوایی کاملا مجزا داشته باشد و به مواردی متفاوت از موضوعات سایت اصلی بپردازد. نقش ساب دامین در سئو بسیار زیاد است که یکی از مهمترین آنها جلوگیری از کاهش سرعت سایت است. همچنین، ساب دامین به جداسازی محتواهای سایت کمک می کند و این امر می تواند از سردرگمی مخاطبان جلوگیری کند. اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که راه اندازی ساب دامین یک کار تخصصی است و تنها افراد متخصص باید این کار را انجام دهند.