سئو تکنیکال

وقتی صحبت از سئو می شود، مسائل مختلفی مورد توجه قرا می گیرند. بهتر است بدانید که سئو سایت شامل طیف گسترده ای از مسائل فنی و محتوایی می شود و باید تمامی آنها طبق استاندارد پیش بروند تا رتبه سایت افزایش پیدا کند. اگر این موارد رعایت نشوند و مشکلات همواره باقی بمانند خطر سقوط سایت و کاهش رتبه وجود دارد. این موضوع برای هیچ کس خوشایند نیست. یکی از مواردی که اهمیت بسیار زیادی در افزایش رتبه سایت دارد سئو تکنیکال است. اگر نمی دانید که این موضوع چیست بهتر است در ادامه این گزارش با ما باشید.

سئوی تکنیکال

اگر می خواهید بدانید سئو تکنیکال چیست باید بگوییم این سئو یکی از مهمترین مراحل سئو است و به بررسی مسائل بسیار حیاتی مانند قالب استاندارد سایت، عدم اشکال در کد نویسی و راحتی ایندکس شدن صفحات برای موتورهای جستجو می پردازد. سئوکاران بر این عقیده هستند اگر این موارد به خوبی رعایت نشوند امکان رتبه گیری سایت وجود ندارد و هرگز سایت به موفقیتی که انتظار می رود نمی رسد. در نتیجه، توصیه می شود در کنار تمامی مواردی که برای سایت انجام می دهید، باید به این سئو نیز توجه داشته باشید. در این صورت می توانید امید داشته باشید که به زودی توسط موتورهای جستجو شناسایی شوید.

سئو تکنیکال

سئو تکنیکال

بهتر است بدانید که سئو تکنیکال موارد بسیار مهم و گسترده ای را در بر می گیرد و فردی که می خواهد در این زمینه فعالیت داشته باشد باید دانش خود را به روز نگه دارد. برخی از مهمترین مواردی که در سئو تکنیکال معرفی می شوند به شرح زیرند:

بهینه سازی robots.txt

این قابلیت به نحوه ایندکس گذاری موتورهای جستجو برای سایت شما مرتبط است. در واقع باید بدانید تا وقتی که موتورهای جستجو محتواهای سایت شما را ایندکس نکنند، سایت هرگز نمی توانند ارتقا رتبه پیدا کند.

بهینه سازی ساختار سایت

یکی از مواردی که نقش بسیار مهمی در جذب کاربران به سایت دارد دسته بندی صحیح سایت است. یک سایت بهینه شده باید دارای صفحات آرشیو شده باشد تا کاربران بتوانند مطالب مورد نیاز خود را پیدا کنند. این بحث در سئو تکنیکال اهمیت بسیار زیادی دارد و به موفقیت سایت کمک می کند.

بهینه سازی bread Crump

تصور کنید وقتی وارد سایتی می شوید در میان صفحات اصلی سایت گم می شوید و نمی توانید مطالب مورد نیاز خود را پیدا کنید. این موضوع بسیار نا امید کننده است!! موتورهای جستجو به این موضوع اشاره می کنند که نقشه سایت باید به خوبی طراحی شده باشد تا کاربر بتواند به آنچه نیاز دارد برسد. شما با استفاده از سئو تکنیکال و بهینه سازی bread crump می توانید نقشه سایت را به خوبی برای کاربر خود تعریف کنید و این امر به افزایش ترافیک سایت کمک می کند.
در همین جا به شما اعلام می کنیم که سئو تکنیکال بسیار گسترده تر از مطالبی است که در اینجا به آنها اشاره کردیم. همچنین، در روند سئو ممکن است شما به تمامی این موارد نیاز نداشته باشید. به همین دلیل برای بررسی فنی سایت خود باید با یک سئو کار حرفه ای و متخصص وارد مذاکره شوید.

آموزش سئو تکنیکال

آموزش سئو تکنیکال

آیا می خواهید وارد حوزه آموزش سئو شوید؟! در نتیجه حتما باید اطلاعات خود را در زمینه سئو تکنیکال بالا ببرید. برای آموزش این سئو باید به مراکز معتبر آموزشی مراجعه کنید. در اینجا مطلبی را به شما یادآور می شویم. اگر می خواهید به یک سئو کار موفق تبدیل شوید باید نقشه ذهنی منظمی داشته باشید. در واقع، باید بدانید که سئو سایت موضوع بسیار گسترده و پیچیده ای است و فردی می تواند ادعا کند سئو کار حرفه ای است که در تمامی حوزه ها آگاهی های مورد نیاز را داشته باشد. در نتیجه، شما هرگز باید به یادگیری تمامی مطالب در سئو توجه داشته باشید. همچنین، شرکت در دوره های متفاوت و کارگاه های مختلفی که برای این موضوع برگزار می شوند به شما کمک می کنند تا دانش خود را به روز نگه دارید.

تست سئو تکنیکال سایت

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه می توان برای تست سئو سایت اقدام کرد. بهتر است بدانید ابزارهای مختلفی از سوی موتورهای جستجو معرفی شده اند که به شما کمک می کنند تا ایرادهای مرتبط با سایت خود را پیدا کنید. برخی از ابزارهایی که برای این منظور به کار برده می شوند به شرح زیرند:
• Ahrefs.com
• Wooranl.com
• growthBar
پس از آنکه مشکلات سایت ( در بخش های مختلف از جمله بخش های فنی و محتوایی) مشخص گردیدند، وقت آن می رسد که برای رفع این مشکلات اقدام شود. اگر مشکلات سایت رفع نشوند، به زودی رتبه سایت کاهش پیدا می کند و این موضوع می تواند بر جذب کاربران اثر بگذارد. همچنین، کاهش ترافیک سایت منجر به کاهش درآمد کسب و کار می شود و این موضوع می تواند نگران کننده باشد.

تا بدینجا تلاش کردیم تا اطلاعات کاملی را در مورد سئو تکنیکال در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید منظور از این سئو بررسی بخش های فنی از جمله کدها و قالب سایت است. به طور مثال اگر کدهای سایت دچار مشکل باشند و یا از نقشه مناسب برای سایت استفاده نشود، به زودی کاربران سایت شما را ترک می کنند. این سئو یک کار بسیار تخصصی است و نیاز به دانش حرفه ای دارد. بنابراین، حتما باید از کسی بخواهید این کار را برای شما انجام دهد که دانش کافی در این زمینه داشته باشد. اگر مسائل فنی سایت شما رفع شوند، به زودی سایت افزایش رتبه پیدا می کند.