سایت مپ

سایت مپ از جمله وب سایت هایی است که می توانید ساختار سازماندهی شده ای را با انسجام کامل از آن در نظر بگیرید. وب سایت بزرگی که بسیاری از برنامه نویسان از آن استفاده می کنند. به این دلیل که به عنوان یک فایل تمامی آن ها به موتورهای جستجو به راحتی معرفی می شود و سازماندهی آن در اختیار موتور جستجو قرار می گیرد. شما می توانید انواع گوناگون نقشه سایت را در انواع متفاوت و مختلف مورد کاربرد و بررسی قرار دهید و از مزایای آن را به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. برای زبان HTML نیز این سایت می تواند برآورد خاصی داشته باشد که شما بتوانید هرگونه محتوا  مهمی که در سایت وجود دارد را در سایت مپ دنبال کنید. این کار صددرصد به نفع سایت شما است و باید به مواردی توجه کنید که بدانید ایا شما باید از این سایت استفاده کنید با خیر.

سایت مپ

سایت مپ یا نقشه سایت

شما برای بهبود و بهینه سازی صفحات گوگل صددرصد به نقشه سایت نیاز دارید و به همین دلیل است که امروزه استفاده از سایت مپ تا این حد مورد توجه قرار گرفته است. نقشه سایت از جمله فرایند های کلیدی است که می تواند به کاربران کمک کند تا یک لیست کامل را به صورت مناسب و سلسله مراتبی از محتوا یک سایت مشاهده کنند. عمدتا نقشه سایت باعث می شود تا شما  بتوانید یک نقشه اساسی و مسیر درست را به واسطه گوگل برای شناسایی صفحات مهم در نظر بگیرید. صددرصد این فرآیند می‌ تواند بر روی سئوی سایت تاثیر بسیار جدی بگذارد و شما اگر از روند لینک سازی داخلی قوی استفاده نکنید، گوگل با استفاده از نقشه سایت باز هم می تواند به خوبی و جدید ترین روش ممکن شناسایی صفحات را برای شما محقق سازد. کافیست تا بدانید که چگونه و به چه شگردی قصد دارید از مسیر درستی استفاده کنید.

گوگل مپ 

گوگل مپ (Google Maps) که به آن گوگل مَپز یا گوگل مَپس هم می‌گویند به عنوان نقشه گوگل از آن استفاده می شود که شما می توانید نقشه کاملی را با یک مسیریابی درست در سامانه موقعیت یابی جهانی گوگل مشاهده کنید. این نرم افزار که امروز جزء پر کاربرد ترین نرم افزار تلفن های هوشمند به حساب می‌آید، به خوبی می تواند فناوری های متفاوتی را به نمایش بگذارد و در بین نقشه های گوگل کاربرد اصلی خود را نشان دهد. شما می توانید از حالت های گوناگون مانند نما نقشه، نمای ماهواره ای، نما زمین و  نمای خیابان، نمای سه بعدی و نما درونی برای استفاده از گوگل مپ استفاده کنید که مانند سایت مپ  به خوبی این نقشه ها می توانند حتی فرآیند های طولانی را برای شما به صورت درست با یک عملکرد مناسب در نماهای گوناگون مشخص نمایند.

سایت مپ

افزودن سایت مپ sitemap

نقشه مپ که شما با افزودن  sitemap می توانید یک فایل کامل را با تمامی آدرس ها برای صفحات به واسطه اهمیت آنها مشخص کنید بر روی نقشه سایت قرار می گیرد. امروزه سایت مپ به خوبی می تواند اهمیت ویژه صفحات شما را مشخص نماید؛ چرا که ربات های گوگل هر کدام فاکتور های متفاوتی را برای شناسایی صفحه در نظر دارند و زمانی که شما بر روی سوء صفحات کار کنید، با استفاده از سایت مپ به روز رسانی های خود را می توانید در نظر بگیرید.

صفحات زیادی وجود دارد که هر کدام به واسطه سایت مپ مورد توجه قرار می گیرد و در این بین، شما با لینک سازی های خود می توانید آدرس های متنوعی را به خزنده ها اعلام کنید و زمانی که از سایت مپ استفاده می کنید آدرس شما یک آدرس معتبر با یک مسیر دهی عالی است. این فایل به هیچ عنوان نباید بار سنگینی داشته باشد و  بعد از ساختن  نقشه شما باید نسبت به فعال‌سازی آن اقدام کنید.

ساختن نقشه سایت

شما در این نوع نقشه می توانید از تگ های مختلفی مانند تگ محتویات صفحه، لینک صفحات، اطلاعات تغییرات صفحه، بازه زمانی تغییرات صفحه، میزان اهمیت یک صفحه به سادگی استفاده کنید. هرکدام از این نوع تگ ها به شما کمک کند تا اهمیت صفحه خود را در بین صفحات رقبا کم و زیاد کنید. همچنین ابزار های متفاوتی وجود دارند که شما بتوانید از این ابزار ها برای ساختن نقشه سایت استفاده کنید و ویژگی های متفاوتی مانند تعیین اولویت، چک کردن صفحه نتایج گوگل و محبوبیت یک کلمه در گوگل  را بررسی و جایگاهی که در هر صورت به شما اعطا می کند را برای ارتقاء سایت خود در نظر بگیرید و  هزینه خاصی را پرداخت کنید و ارتقاء آن را به درستی انجام دهید.

سایت مپ

چنانچه از ابزار هایی که برای بررسی نقشه سایت وجود دارد به درستی استفاده کنید، این ابزارها وضعیت کد ها را برای شما مشخص می کنند؛ چراکه اصولا وردپرس می تواند با افزونه های مشخص خود به بهترین شکل ممکن قابلیت های فوق ‌العاده ای را به نمایش بگذارد. 

جمع بندی

ما در این مقاله شما را با اهمیت سایت مپ  آشنا کردیم و همچنین در مورد تگ هایی که شما برای ساختن نقشه سایت می توانید استفاده کنید توضیحاتی را ارائه دادیم. امروزه ابزار های متفاوتی وجود دارند تا شما به واسطه آن بتوانید به درستی تمامی اصول سئو را برای به روز رسانی سایت خود مد نظر داشته باشید و محتوای اصلی و مهم سایت را همیشه برای به‌روزرسانی آماده کنید. نقشه سایتی که شما به گوگل معرفی می کنید باعث می‌شود تا خزنده ها و ربات های گوگل بتوانند به درستی صفحات شما را برای ایندکس انتخاب نمایند و به همین دلیل است که نقشه سایت تا این اندازه برای گوگل اهمیت دارد.