آموزش سئو

قرن بیست و یکم را می توان قرن بروز شگفتی های بی نظیر دانست. یکی از اتفاقاتی که در این قرن شاهد آن بوده ایم، تغییر مدل کاری است. در این قرن، بسیاری از کسب و کارها تصمیم گرفتند تا برای فروش کالا و خدمات خود به فضای اینترنت نقل مکان پیدا کنند و همین امر باعث پیدایش مفهومی به نام سئو گردید. سئو یا بهینه سازی سایت یکی از مواردی است که این روزها مورد توجه قرار گرفته است. اهمیت سئو به قدری زیاد است که بدون آن نمی توان در دنیای کسب و کار دوام آورد. در نتیجه جای تعجب نیست که امروزه شاهد درخواست بالایی برای آموزش سئو هستیم. در همین ابتدا باید به شما بگوییم که آموزش سئو کار بسیار پیچیده و وقت گیری است و شما باید زمان کافی را به این کار اختصاص دهید و دائما علم خود را به روز نگه دارید.

آموزش سئو

آموزش رایگان سئو

وقتی صحبت از آموزش سئو می شود، ابتدا باید به این موضوع توجه داشته باشید که این آموزش مانند تمای موارد دیگر به چند بخش آموزش سئو مبتدی و آموزش پیشرفته تقسیم بندی می شود. اولین قدم در آموزش سئو یادگیری مطالب و مفاهیمی است که در این حوزه به کار برده می شود. این مفاهیم به شرح زیر هستند:
• سئو on page: یکی از مفاهیمی که در سئو زیاد می شنویم سئو on page است. این سئو همان سئو داخلی سایت است که به بهینه سازی سایت و شناسایی توسط ربات ها کمک می کند. در این سئو تمامی فعالیت های داخلی سایت مورد بررسی قرار می گیرند.
• سئو off page: این سئو به سئو بیرونی سایت گفته می شود و کلیه فعالیت ها در خارج از سایت را بررسی می کند. بک لینک یکی از مواردی است که اهمیت بسیار زیادی در سئو دارد و این مفهوم در این قسمت قرار می گیرد. کارهایی که در بخش سئو off page انجام می شوند عبارتند از: تبادل لینک، خرید بک لینک، رپورتاژ آگهی و فعالیت در شبکه های اجتماعی.
• سئو کلاه سفید: سئو کلاه سفید به تمامی تکنیک هایی گفته می شود که به صورت استاندارد برای رشد سایت صورت می گیرد.
• سئو کلاه سیاه: اگر از نقاط ضعف موتور جستجوی گوگل برای شناسایی سایت ها و افزایش ترافیک سایت استفاده شود، به آن سئو کلاه سیاه گفته می شود. این سئو غیر قانونی است و در صورت شناسایی باعث افت رنک سایت می شود.
یادگیری مقدماتی سئو سایت
همانطور که متوجه شده اید، در روند آموزش سئو یادگیری مفاهیم اهمیت بسیار زیادی دارد. پس از آن باید با نحوه به کار گیری این مفاهیم آشنا شوید. بسیاری از سئوکاران توصیه می کنند اگر می خواهید کار سئو را آغاز کنید بهتر است کار را با سئو on page آغاز کنید. پس از آنکه توانستید مفاهیم و نکات را در سئو on page به کار ببرید، می توانید وارد قسمت های دیگر سئو شوید. باید بدانید سئو سایت کار بسیار حرفه ای و دقیق است و برای یادگیری آن باید به افراد متخصص مراجعه کنید.

اصول سئو

اگر شما برای آموزش سئو اقدام کرده اید، باید این کار را به صورت اصولی و استاندارد آغاز کنید. بهتر است بدانید در زمینه یادگیری سئو تمامی مواردی که مطرح می شوند اهمیت بسیار زیادی دارند و هرگز نباید مسئله ای را پیش پا افتاده بدانید. بسیاری از افراد فکر می کنند اگر محتوای مناسبی را در سایت بارگذاری کنند، به زودی ترافیک بالایی را جذب می کنند. اما باید بدانید، این امر تنها بخشی از داستان است. هزاران مورد وجود دارند که باید در نظر گرفته شوند تا در پایان کاربران را به سوی سایت شما بکشانند. بنابراین، توصیه ما به شما در نظر گرفتن تمامی جوانب است.

آموزش سئو
همچنین، بسیاری از افراد بر این عقیده هستند که سئو سایت سبب می شود به زودی سایت دیده شود. شما در روند آموزش سئو باید به مشتریان خود یادآوری کنید که حداقل ۶ ماه زمان نیاز است تا سایت سئو شود و موتورهای جستجو آن را شناسایی کنند. با توجه به تمامی مواردی که در اینجا مورد بررسی قرار دادیم باید بدانید وقتی می خواهید سئو کار شوید باید ویژگی هایی همچون صبر و دقت را مورد توجه خود قرار دهید.

چگونه سئو کنیم؟

وقتی وارد یک سایت می شوید به چه چیزی نیاز دارید؟! پاسخ به این سوال روشن است شما به محتوایی نیاز دارید که پاسخ سوالات شما را بدهد! به همین دلیل شما باید بدانید که آموزش سئو سایت با بارگذاری محتوای مناسب آغاز می شود. محتوا به بخش های متفاوتی از جمله محتوای متنی، محتوای تصویری، محتوای صوتی و محتوای ویدئویی تقسیم بندی می شود. یک سایت معتبر سایتی است که تمامی این محتواها را به شیوه ای هوشمندانه به کار ببرد. توصیه می شود اگر می خواهید در آموزش سئو به خوبی پیش بروید، همواره خود را جای کاربر بگذارید! شما به عنوان کاربر به چه چیزی نیاز دارید؟! پس محتوای سایت را طبق همین نیاز به کار ببرید.

جمع بندی
تا بدینجا تلاش کردیم تا اطلاعات کاملی را در مورد آموزش سئو در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید اگر می خواهید در این زمینه موفق شوید، باید با مفاهیمی نظیر سئو on page، سئو off page و موارد دیگر آشنا شوید. پس از آن باید نحوه به کار گیری این مفاهیم را بیاموزید. محتوا یکی از اصولی ترین موضوعاتی است که در سئو سایت اهمیت زیادی دارد، در غیر اینصورت یک سایت هرگز به موفقیت لازم نمی رسد. اگر می خواهید سئو کار موفقی باشید، باید تمامی موارد را به خوبی بیاموزید و هیچ موضوعی را پیش پا افتاده ندانید.