پشتیبانی سئو

سئو سایت به مجموعه کارها و فرایندی گویند که به سایت کمک می کند تا در محیط وب بهتر و بیشتر دیده شود. پشتیبانی سئو یعنی فردی که باید تلاش کند تا ترافیک سایت مشتری بهبود یافته و سایت یا شیوه های درست و منطقی در گوگل شناخته شود. این شخص با استفاده از مهارت و دانش و البته شناخت ابزارهای مفید در این زمینه طی مدتی که کوتاه هم نخواهد بود موفق به بالا بردن تعداد بازدید کاربران از برخی کلید واژگان مهم خواهد شد. در این مقاله شما می توانید با برخی موضوعات مربوط به پشتیبانی سئو بیشتر آشنا شوید.

پشتیبانی سئو

خدمات پشتیبانی سئو

پشتیبان سئو باید در دو زمینه سئو داخلی و سئو فنی مهارت داشته باشد. به بهینه سازی عناصر درونی وب سایت سئو داخلی گویند. که شامل موارد زیر می شود:

بهینه کردن عناوین صفحه و متادیسکریپشن

متا دیسکریپشن و عنوان صفحه به خاطر اثری که روی درک محتوای صفحه توسط گوگل دارند اهمیت پیدا می کنند. پشتیبانی سئو از کلمات کلیدی برای بهینه کردن این دو قسمت استفاده می کند. در اینجا تنها به کارگیری کلمات کلیدی اصلی به کار نمی آید و باید از کلمات مرتبط نیز استفاده کرد. 

بهینه سازی تیترها

گوگل به وب سایت هایی با تیترهای بهتر امتیاز بیشتری می دهد. در این قسمت استفاده از تگ های هدر و استفاده مناسب از کلمات کلیدی یا مرتبط در تیترها می تواند بسیار مهم باشد. یک پشتیبان سئو ماهر به خوبی می دهند که چگونه باید تیترها را اصلاح کرده و یا تیتر جذاب انتخاب کند.

بهینه کردن محتوا در پشتیبانی سئو

اگر به دنبال کسب رتبه بالا در گوگل هستید، از پشتیبانی سئو بخواهید که بهترین متون را برای صفحات شما انتخاب کند. گوگل با کمک ابزارهایی که دارد می تواند به راحتی متوجه نرخ پرش، کپی بودن متن یا نظر کاربران شود. اگر سایت شما فروشگاهی است یادتان باشد که درج اطلاعات بیشتر در مورد محصولات می تواند نتایج بهتری داشته باشد. استفاده از پاراگراف بندی، جملات روان و ساده و همچنین ادبیات نوشتاری مناسب نیز در این زمینه بی تاثیر نیست. 

پشتیبانی سئو

سئو فنی چیست؟

به بررسی و تجزیه و تحلیل مسائل تاثیرگذار در بخش فنی وب سایت سئو فنی گویند. این قسمت از کار نیز دارای بخش های مهمی است که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

بهینه کردن کدها و پشتیبانی سئو

بهینه کردن کدها یکی از فاکتورهای مهم و اساسی در سئو فنی است. اگر حتی یک کرد بهینه نشده باشد، سرعت سایت شما می تواند تحت تاثیر آن کاهش پیدا کند. پشتیبانی سئو مدام در تلاش است که با بهینه سازی کدها به بالا رفتن سرعت سایت کمک کند.

بالا بردن سرعت سایت 

سرعت بارگذاری سایت برای گوگل به اندازی کیفیت مطالب آن اهمیت دارد. زیرا سایت هایی که سرعت بالایی داشته باشند از دید کاربر محبوبیت بیشتری دارند. این موضوع برای گوگل به قدری مهم است که اگر همه شرایط بین دو سایت برابر باشد، گوگل سایتی را انتخاب می کند که دارای سرعت بیشتری است. 

بهبود نمایش سایت در گوشی همراه یا بهبود واکنش گرایی

واکنش گرایی به این معنی است که سایت شما نه تنها در کامپیوتر بلکه در موبایل نیز باید به خوبی نمایش داده شود. این باعث بهبود تجربه کاربری شده و در نتیجه امتیاز شما در گوگل بالا خواهد رفت. به همین دلیل است که پشتیبانی سئو باید به این موضوع بسیار اهمیت دهد.

پیاده سازی گواهینامه امنیتی و پشتیبانی سئو

آیا تاکنون به علامت قفل مانندی که در کنار آدرس سایت شما در قسمت سرچ گوگل قرار دارد توجه کرده اید؟ آیا می دانستید که وجود این علامت نشانگر امن بودن سایت است؟ وب سایتی که بد افزار یا همان ویروس نداشته باشد حتما در کنار آدرس سایت خود این قفل را دارد. این امنیت برای گوگل بسیار مهم بوده و در نتیجه در هنگام طراحی سایت اغلب این موضوع لحاظ می شود. 

اگر سایت شما گواهینامه SSL ندارد از طراح سایت یا پشتیبانی سئو درخواست کنید که هر چه زودتر پروتکل HTTPS را برای آن در نظر بگیرد. این موضوع برای محافظت از اطلاعات شما به عنوان صاحب سایت و کاربران به عنوان مراجعین بسیار حیاتی است.

سئو خارجی چیست؟

در این جا به بحث دیگری خواهیم پرداخت که در سئو اهمیت ویژه ای دارد. در بخش سئو خارجی مباحثی نظیر فعالیت نمودن در شبکه های اجتماعی، بک لینک دادن، افزایش و بالا بردن رتبه وب سایت در نتایج موتورهای جستجو یا همان توجه به روند سئو طبیعی مورد توجه تیم پشتیبانی سئو قرار می گیرند.

سوالات متداول در مورد پشتیبانی سئو

بسیاری از کسانی که صاحب سایتی برای خود هستند معمولا سوالات زیر را از شرکت های طراحی سایت در مورد سئو می پرسند:

1- آیا وجود یک پشتیبان برای سئو ضرورت دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت بله اگر به دنبال موفقیت در گوگل هستید، شما به متخصص سئو نیاز دارید.

2- قیمت پشتیبانی سئو را چگونه محاسبه می کنید؟

قیمت سئو و هزینه پشتیبانی به دامنه فعالیت تیم سئو بستگی دارد.

3- تیم سئو چه کارهایی انجام می دهند؟

تولید محتوا و کارهای مربوط به سئو سایت.

همانطور که در این مقاله خواندید، سئو بخش بسیار مهمی از سایت است که بدون یک متخصص ره به جایی نمی برد. به همین دلیل است که بسیاری از شرکت ها بر روی استخدام افراد در بخش سئو حساس هستند. مدیر این بخش باید از تمامی قسمت های سئو یعنی سئو داخلی و فنی مطلع بوده و تیم خود را به موقع راهنمایی کند. این فرد در بالابر در رتبه سایت تاثیر زیادی خواهد داشت.