رازهای افزایش بازدید از گوگل به کمک تصاویر

راه‌های بسیاری برای بهتر دیده شدن مطالب در وب سایت‌تان وجود دارد. نوشتن یک محتوای غنی، با رعایت موارد سئو نظیر تگ های Heading یا استفاده از عبارات long tail در نوشته های‌مان، اما فقط یک راه برای تولید یک محتوای واقعا جذاب وجود دارد و آن استفاده از تصاویر مرتبط و با کیفیت است.

و بهترین اتفاق در مورد تصاویر این است که با کمی دقت در بهینه سازی، تعداد زیادی از کاربران را از طریق موتورهای جستجو روانه وب سایت شما می‌کنند. اما برای اینکار نیاز به رعایت اصولی دارید که در ادامه به آنها می‌پردازم:

راز اول : انتخاب تصاویر

مسئله‌ی بسیار مهم و در عین حال ساده، این است که باید تصاویر مرتبط با روح محتوا انتخاب کنیم. اینکار به بهبود تجربه کاربری در وب سایت شما کمک شایانی خواهد نمود. فرض کنید مطلبی درباره اسکوترهای برقی میخوانید و در آن از عکس یک گربه استفاده شده است! چه فکری درباره نویسنده مطلب خواهید کرد؟

به غیر از انتخاب تصاویر مرتبط، باید از عکسهای با کیفیت، دارای نسبت درست طول و عرض، به همراه رزولوشین و حجم مناسب استفاده شود. برای انتخاب تصاویر می‌توان از راه‌های زیر استفاده کرد:

۱- Google Image Search – Usage right

وقتی در گوگل به جستجوی تصاویر می‌پردازید می‌توانید از خاصیت فیلتر نتایج با امکان جستجوی تصاویری بدون حق کپی رایت استفاده کنید.

بهینه سازی تصاویر

انتخاب تصاویر برای سئو

انتخاب تصاویر بدون حق کپی رایت از آن جهت با اهمیت است که گوگل سعی در عدم رتبه دهی سایت های بی توحه به قانون کپی رایت دارد.

۲-Unsplash

یک وب سایت شامل تصاویری بدون جق کپی رایت و یا به قول معروف رایگان است.

۳- Picktochart

یکی از معروف ترین ابزارهای ترسیم نمودار بر اساس داده Picktochart است. یک ابزار رایگان، کاربردی و ساده که به شما برای رسم نمودار کمک خواهد کرد.

راز دوم : بهینه سازی تصاویر برای موتورجستجو

بعد از یافتن تصویر مورد نظر، حالا نوبت به بهینه سازی آن می‌رسد.

۱-  سایز تصایر

دلایل زیادی برا ری‌سایز کردن تصاویر وجود دارد. مطمئناً تصویری با ابعاد ۳۰۰۰*۲۰۰۰ پیکسل، برای مقاله یا محصول شما مناسب نخواهد بود. پس بسته به قالب و شرایط وب سایت‌تان، تصاویر را به اندازه مشخص تغییر دهید و به یاد داشته باشید در این‌کار کیفیت را قربانی نکنید.

۲- نام و عنوان فایل

قبل از اپلود عکس‌ها به سرورتان، مطمئن شوید که از عبارات مناسب با محتوای تصویر در نامگذاری استفاده کرده‌اید.

این مورد شاید کمک مستقمی به سئوی تصاویرتان نکند، اما حداقل می‌تواند برای پیدا کردن آنها در میان تصاویر دیگر به شما کمک کند.

۳- تگ Alt

مهمترین کاری که میتوان در بهینه سازی عکسها انجام داد، استفاده از تگ Alt است. گوگل و سایر موتورهای جستجو، تصاویر را نمی‌بینند، اما می‌توانند بخوانند بنابراین با نوشتن محتوای متاسب در تگ Alt به موتور جستجو در درک تصویر کمک می‌کنید.

بهینه سازی تصاویر با تگ alt

تگ Alt باید شفاف، توصیفی، محتصر و با استفاده از کلمات کلیدی پر شود.

در نوشتن تگ Alt بهتر است تصور کنید می‌خواهید از پشت تلفن بصورت مختصر، یک تصویر را برای شخض دیگری توصیف کنید.

۴- توضیحات و کپشن

از توضیحات خصوصا در وردپرس میتوان برای نوشتن توصیف کامل‌تری از تصویر مانند جزئیات اضافی، تاریخ و مکان تهیه عکس استفاده کرد. این توضیحات علی الخصوص برای کاربر بسیار مفید است و به افزایش کیفیت محتوای شما نیز کمک خواهد کرد.

بهینه سازی تصاویر در وردپرس