تبلیغات همسان

به گونه ای از تبلیغات آنلاین، تبلیغات همسان یا تبلیغات نیتیو می گویند که به علت یکدست و یکپارچه شدن ساختار و نمای آن ها با وب سایت های نشان دهنده، به این عنوان نامگذاری شده اند. مقصود از این هارمونی، رویارویی با  چشم پوشی کردن از تبلیغات به وسیله کاربران و در آخر بالا بردن میزان تاثیرگذاری تبلیغات شماست. تبلیغات همسان هیچگونه دردسری برای کاربران به وجود نمی آورد و اغلب در چارچوب یک عکس و تیتر جذب کننده به کاربران ارائه می شود.. چگونگی پرداخت در این شیوه تبلیغات به شکل پرداخت در ازای کلیک (PPC) است و شما بابت نشان دادن، هیچ وجی پرداخت نخواهید کرد.

پژوهش های زیادی در رابطه با مقایسه اثرگذاری این شیوه تبلیغات با شیوه های دیگر تبلیغات برخط صورت پذیرفته است که قسمتی از نتیجه های آن ها از قرار زیر هستند.:

  • ۸۲ درصد بالا بردن معلومات از برند شما با تبلیغات همسان
  • ۵۲ درصد توجه اغلب افراد به این گونه از تبلیغات در مقایسه با تبلیغات بنری
  • ۱۸ درصد بالا رفتن خرید در مقایسه با گونه های دیگر تبلیغات بنری
  • ۶۰ درصد بالا رفتن نرخ تبدیل با نمایش در رسانه های توانمند

تبلیغات همسان

انواع تبلیغات همسان

تبلیغات کلیکی به دو گونه تقسیم بندی شده است که در ادامه به آن می پردازیم:

  • محتوای پشتیبانی شده

امکان دارد هر کدام از خوانندگان این مقاله پیش از این با این شیوه تبلیغات آشنا شده باشند، نمایی کاملا هوشیار کننده دارند، در واقع با هدف تبلیغ و ترویج و بازاریابی تولید شده اند. در اغلب موارد، محتوای پشتیبانی شده یا محتوای دارای حامی برای برند‌های عظیم مطلوب هستند، ولی مشاغل کوچک نیز برای اثرگذاری عمیق تر و تولید تصویری مثبت از این شیوه کمک می گیرند.

  • محتوای توصیه شده

یقینا تا کنون به چنین قسمت هایی در وب سایت‌ های مختلف مواجه شده اید. در این قسمت ها شماری لینک به وسیله یک پلتفرم تبلیغاتی یکپارچه به شما پیشنهاد می شوند. این لینک‌ها در واقع تبلیغات کلیکی هستند که بابت واریز در ازای کلیک در این قسمت نشان داده می شوند.

چنانچه تمایل دارید که وب سایت های پرمشاهده کننده محتوای شما را به دیگران پیشنهاد بدهند می توانید از موتور‌های ارائه دهنده محتوا استفاده کنید. با کمک این پلتفرم ها مجال مرتبط شدن با طیف وسیعی از مخاطبان از سراسر وب را خواهید داشت.

تعرفه تبلیغات همسان

تبلیغات آنلاین با روش های گوناگونی صورت می پذیرد که تبلیغات همسان و نیتیو جزئی از آنهاست. این شیوه که بر اساس محتوا بوده و با گذاشتن محتواهای اصولی کاربران را به طرف سایت مرجع سوق می دهند. به عنوان مثال مبلغ بلیط تهران به کیش به چه میزان است؟ با کلیک کردن روی این بنر به صفحه محتوای مد نظر وارد می شوید، بیل گیتس می گوید محتوا پادشاه است. شیوه تبلیغات کلیکی هم از این قانون تبعیت می کند و با گذاشتن بنر های جذب کننده کاربران را به وسیله تیتر های جالب به سایت مد نظر سوق می دهد، در حال حاضر بیشتر مشاغل بزرگ و کوچک شیوه تبلیغات همسان و نیتیو را به کار میگیرند تا بتوانند برند خود را در اینترنت و نزد مردم شناسانده و پرطرفدار کنند، شما میتوانید با گذاشتن چندین بنر مطلوب و قرار دادن تیتر های جالب برای محتوا های سایت خود فرآیند بازاریابی محتوا را با موفقیت به اتمام برسانید.

تبلیغات همسان کلیکی

در تبلیغات کلیکی شما فقط در ازای کاربری که شما را می پسندد و با کلیک روی تبلیغات، به وب سایت شما وارد می شود هزینه پرداخت می کنید. با برنامه سازی و به صرفه سازی کمپین های تبلیغات کلیکی می توانید تبلیغات خود را در موقع درست، فقط به مخاطبان هدف تان نشان داده و کاربری کمپین تان را ارتقا دهید.

تبلیغات همسان ایران سایت

نیتیو مارکتینگ

مبین نیتیو ادز ابزاری نوین در فضای دیجیتال مارکتینگ  به شمار می آید که می تواند باعث ربایش هرچه بیشتر مخاطبان گردد. باید مد نظر داشته باشیم که به هر میزان افراد در شبکه های اجتماعی فعالیت بیشتری داشته باشند، به همان میزان آسان تر خواهند توانست تبلیغات را  شناسایی کرده و از محتوای تبلیغاتی دوری گزینند. در این حالت است که تبلیغات کلیکی یا کمپین نیتیو ادز به یاری مشاغلی می آید تا به شیوه دیگری پیام شان را به مخاطب خود منتقل کنند.

تبلیغات موضوعی

تبلیغات در حوزه موضوع گونه ای جدید و تکنولوژیک از تبلیغات اینترنتی است که با کمک هوش مصنوعی و شیوه های متن کاوی، موضوع محتوای موجود در صفحه های متفاوت وب را می فهمد و تبلیغات مطابق با آن موضوع را در بخش های تبلیغاتی صفحه مدنظر نشان دهد.

تبلیغات همسان دیجیتال

تبلیغات بنری چیست

تبلیغات کلیکی، نخستین حالت از تبلیغات آنلاین با هزینه است که در چارچوب گرافیکی و حالت های متفاوت مثل متن، تصاویر، ویدئو و غیره در برابر کاربران پدیدار می گردد و در صورت کلیک کردن روی آن ها، مرورگر اینترنت شما را به وب سایت تبلیغ کننده انتقال خواهد داد. مقصود از تبلیغات کلیکی، منتقل کردن پیام برند و تبلیغات به مشاهده کنندگان وب سایت مدنظر است. این تبلیغات در قسمت های جداگانه ای از وب سایت ها که به شکل ویژه به منظور تبلیغات در نظر گرفته شده اند، پدیدار می گردند. این بنرها اکثرا به شکل مستطیلی هستند و هر قدر مستطیل ها عرض بیشتری داشته باشند در مقایسه با بنرهای باریک تر، اثربخشی مناسب تری دارند. 

جمع بندی

با کمک تبلیغات همسان می توانید میزان فروش محصولات تان را افزایش دهید. محاسبه بهای آن با هر بار کلیک مخاطب تعیین میشود نه میزان نمایش آن. بنابراین جذابیت و همسان بودن آن با سایر اجزا اهمیت دارد. صاحبان کسب و کارها می توانند با انتخاب این شیوه تبلیغی پیشرفت چشمگیری در حوزه فروش محصولاتشان داشته باشند.