تبلیغات نمایشی

تبلیغات همواره یکی از روش‌های بسیار مؤثر در فروش و بازاریابی محصولات مختلف است. از گذشته ‌های بسیار دور روش ‌های مختلفی برای تبلیغات محصولات مختلف وجود داشته ‌است. با پیشرفت علم و تکنولوژی و گسترش اینترنت بر زندگی مردم، تبلیغات نیز شکلی جدید به خود گرفته‌ اند. پیشرفت علم اقتصاد باعث شده ‌است که بازاریابی محصولات نیز شکلی جدید به خود بگیرد. امروزه راهکار های تبلیغاتی بسیاری به وجود آمده ‌اند که مخصوص استفاده در فضای مجازی و اینترنت هستند. فضای مجازی و اینترنت تأثیرات بسیار زیادی بر روی کاربران دارد و به ‌همین دلیل است که تبلیغات در این فضا می ‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد. یکی از انواع روش‌ های تبلیغات که در بین کاربران بسیار محبوب است و دارای تأثیرات زیادی است تبلیغات نمایشی است. در این مقاله قصد داریم به بررسی این سبک از تبلیغات و تأثیرات آن بر کاربران بپردازیم. اگر شما به فکر ایجاد تبلیغاتی برای مجموعه و یا محصولات خود هستید آشنایی با روش ‌های مختلف تبلیغات می‌ تواند برای شما بسیار کاربردی و مؤثر باشد. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی ابعاد مختلف تبلیغات نمایشی بپردازیم.

تبلیغات نمایشی

تبلیغات نمایشی چیست؟

تبلیغات نمایشی یکی از روش ‌های تبلیغات است که در این روش هزینه تبلیغات به نسبت بازدید هایی که نصیب تبلیغ می‌شود محاسبه می ‌شود. این روش به دلیل این ‌که بر اساس میزان بازدید تبلیغات است دارای اثر بسیار زیادی است و معمولاً روشی نتیجه ‌بخش برای تبلیغات است. این روش تبلیغات جزو قدیمی ‌ترین روش‌ های آنلاین بازاریابی و تبلیغات است. تبلیغات نمایشی معمولاً بر روی سایت ‌های پربازدید نمایش داده می‌شود.

 این سایت ‌ها مکان ‌های مناسبی برای دیده شدن تبلیغات هستند. و می ‌توانند باعث شوند که محصول شما بهتر شناخته شود. صاحبین برند ها و شرکت‌ های مختلف می ‌توانند با استفاده از تبلیغات نمایشی بازاریابی مناسب برای محصولات خود انجام دهد. در تهیه این نوع تبلیغات حتما باید به این نکته توجه داشت که از تبلیغی مختصر با کارایی بالا در ایجاد این نوع تبلیغات استفاده کرد. با ما در ادامه مقاله همراه باشید تا مطالب بیشتری در جهت بررسی تبلیغات نمایشی با شما به اشتراک بگذاریم.

انواع روش های تبلیغات نمایشی

تبلیغات نمایشی تنها منحصر به یک نوع خاص از تبلیغات نیستند. معمولاً این نوع از تبلیغات دارای انواع مدل ‌های مختلفی هستند. معمولاً در فضا های مختلفی که امکان تبلیغات و بازاریابی وجود دارد، می ‌توان از سبک تبلیغات نمایشی استفاده کرد. و در ادامه مقاله قصد داریم به بررسی شیوه‌ های مختلف از این نوع تبلیغات بپردازیم. اگر شما جزو کسانی هستید که راجع ‌به این نوع از تبلیغات کنجکاو شده‌ اید، معرفی روش‌ های مختلف از این نوع تبلیغات می ‌تواند برای شما بسیار مفید و مؤثر باشد.

تبلیغات موبایلی 

یکی از انواع روش‌ های تبلیغات به سبک نمایشی، تبلیغات موبایلی است در این نوع از تبلیغات معمولاً صاحب کسب ‌و کار متنی را که معرفی‌کننده‌ ی برند خود باشد، آماده می‌ کند. و سپس این متن را از طریق مراکز معتبری که ارسال‌کننده اس ام اس ‌های کلی هستند برای جامعه هدف خود ارسال می‌کند. معمولاً در این سبک از تبلیغات باید حتما جامعه هدف انتخاب شود. و به‌طور مثال اگر قرار است که شما کتاب‌ های کمک‌ درسی کنکوری را تبلیغ کنید، بهتر  است که پیام حاوی تبلیغات خود را برای دانش ‌آموزان دبیرستانی ارسال کنید. در غیر این ‌صورت اثر بخشی تبلیغات شما کم خواهد شد و آن طور که باید بر مشتریان تاثیر نخواهد گذاشت. معمولاً از این روش تبلیغات، ارگان ‌های دولتی نیز برای خبر رسانی های مختلف به مردم استفاده می‌ کنند.

تبلیغات نمایشی

تبلیغات کاغذی!

 یکی از روش ‌های بسیار قدیمی تبلیغات نمایشی، پخش کردن تراکت ‌های تبلیغاتی در بین مردم است. این روش از سالیان قبل در بین مردم مرسوم بوده ‌است و همچنان نیز شما می ‌توانید شاهد اجرای این روش برای تبلیغات محصولات مختلف باشید. تبلیغات به این سبک تنها به یک روش انجام نمی ‌شود. دو تا از مرسوم ‌ترین روش‌ های این تبلیغات به این صورت است که کسب‌ و کار ها و مغازه ‌های مختلف در خیابان ‌های پر رفت ‌و آمد و شلوغ اقدام به پخش کارت ‌هایی حاوی تبلیغ محصولات خود می ‌کنند. به ‌طور مثال شما بار ها شاهد بوده ‌اید که افرادی در خیابان کاغذ هایی باریک که تست عطر بوده ‌اند را در بین مردم پخش می ‌کنند. 

این یکی از روش‌ های انجام تبلیغات به روش نمایشی است. نوع دوم این سبک از تبلیغات نوعی است که شرکت‌ ها و مجموعه ‌های مختلف اقدام به پخش تراکت‌ های تبلیغاتی خود در میان خانه‌ های مختلف می‌کنند. شما احتمالاً تا به آن بارها شاهد تبلیغاتی بوده ‌اید که از درب خانه را به داخل فرستاده شده ‌است. برخی از شرکت ها برای تاثیر گذاری بیشتر این تبلیغات از روش های خلاقانه ای استفاده میکنند. به طور مثال برگه تبلیغ خود را به بنی برای تخفیف تبدیل می کنند که با این روش، افراد ترغیب به خرید از این مجموعه خاص می کنند. 

سخن پایانی

تبلیغات یکی از مهم ترین شیوه های بازاریابی محصولات مختلف است. امروزه تبلیغات محصولات دارای جایگاه ویژه ای است. بازاریابی درست محصولات باعث می شود که بخشی از فروش محصولات شما تضمین شود. با پیشرفت علم اقتصاد روش های مختلفی نیز برای بازار یابی محصولات به وجود آمده اند. در این مقاله به بررسی یکی از قدیمی ترین روش های تبلغات که هنوز هم مورد استفاده است پرداختیم. تبلیغات نمایشی یکی از روش های قدیمی تبلیغات است که اگر به درستی انجام شود، میتواند موثر باشد.