تبلیغات بنری

امروز در فروش محصولات تبلیغات بنری از جایگاه ویژه ‌ای برخوردار است. اهمیت تبلیغات در این حد است که اگر شما محصول خوبی را تولید کنید و فضایی فروش مناسبی برای آن در نظر بگیرید اما تبلیغات مناسبی نداشته باشید نمی‌توانید فروش خوبی را ثبت کنید. تقریباً می‌ توان گفت که تبلیغات درست محصول به ‌اندازه ‌ی کیفیت محصول مهم است. امروزه تبلیغات به ‌قدری مهم شده‌ است که برخی از شرکت ‌ها و مجموعه ‌ها تنها برای کار تبلیغات به ‌وجود آمده اند و وظیفه تبلیغات محصولات دیگر مؤسسات را بر عهده گرفته‌اند.

 اگر شما تولید کننده محصولی هستید و می ‌خواهید برای محصول خود فروشی مناسب را رقم بزنید حتما باید با روش ‌های مختلف تبلیغات آشنا باشید و مناسب ‌ترین روش تبلیغات متناسب با بودجه و محصول خود را انتخاب کنید. در این مقاله قرار است به معرفی یکی از روش ‌های تبلیغات به نام تبلیغات بنری بپردازیم. اگر شما دارای کسب‌ و کاری نوپا هستید آشنایی با این نوع تبلیغات می ‌تواند برای شما مفید باشد. پس با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا مطالب مهمی درباره تبلیغات بنری برای شما شرح دهیم.

تبلیغات بنری

تبلیغات بنری چیست؟

تبلیغات بنری جزو اولین مدل‌ های تبلیغات آنلاین در فضای اینترنت هستند. این تبلیغات معمولاً به این صورت هستند که بنری متناسب با سلیقه مشتری و نوع محصول بر روی وب‌ سایت های مختلف قرار می‌گیرد. بعد از قرار گیری این تبلیغات اگر مشتری بر روی این تبلیغات کلیک کند صفحه ‌ای مربوط به این نوع از تبلیغات برای مشتری باز می ‌شود که مشتری می‌تواند اطلاعات بیشتری درباره تبلیغ کسب کند. این شیوه از تبلیغات جزو رایج‌ ترین شیوه‌ های تبلیغ است. بیشتر کاربران اینترنت تا به الان با این شیوه از تبلیغات مواجه شده اند. 

هر چقدر که بنر تبلیغات دارای عرض بیشتری باشد بیشتر به چشم کاربر می ‌آید و امکان موفقیت آن بیشتر از حالتی است که پنل تبلیغات دارای عرض بسیار کمی باشد. بنر های مربوط به تبلیغات بنری می‌توانند ثابت و یا متحرک باشند. در ساخت این بنرها باید به این نکته توجه داشت که حتما از بنر هایی با جذابیت بالا استفاده شود که مشتریان به سمت این بنر ها جذب شوند.

مزایا و اهداف تبلیغات بنری

در بررسی تبلیغات بنری لازم است به اهداف این است تبلیغات نیز بپردازیم و مزایای مربوط به تبلیغات بنری را نیز بررسی کرد. اولین هدف از تبلیغات به این شیوه جذب مخاطبین بیشتر است. معمولاً بنر های تبلیغاتی در سایت‌ هایی با بازدید های بسیار بالا قرار می ‌گیرد که در نهایت باعث جذب مخاطبین می‌ شود. دومین هدف از این سبک از تبلیغات معرفی تخفیفات ویژه و جشنواره‌ های مربوط به فروشگاه‌ های مختلف است. این تبلیغات می ‌توانند مردم را از جشنواره ‌های مختلف آگاه کنند و باعث فروش بیشتر فروشگاه ‌های اینترنتی شوند. سومین هدف از انجام تبلیغات به این سبک افزایش بازدید ها از وب ‌سایت شما است. 

تبلیغات بنری

افزایش بازدید از وب‌ سایت باعث افزایش فروش می ‌شود. و آخرین هدف مهم از این مدل تبلیغات این مسئله است که این تبلیغات باعث افزایش آگاهی و شناخت مردم از مجموعه‌ی شما می ‌شود. همچنین این سبک از تبلیغات دارای مزایایی نیز هست. معمولاً مخاطبین زیادی از بنر های شما بازدید می‌ کنند و اگر شما بتوانید بنری مناسب و جذاب تهیه کنید احتمال دیده شدن شما بسیار زیاد می‌شود. همچنین معمولاً این تبلیغات از قیمت‌ های مناسبی برخوردار هستند. که برای کسب و کار های نوپا و جدید بسیار مناسب هستند. 

معایب تبلیغات بنری

در بررسی تبلیغات بنری جا دارد که در مورد معایب این نوع از تبلیغات نیز صحبت کنیم. این تبلیغات در سال ‌های اولیه ظهور خود دارای مخاطبین بسیاری بودند. اگر شما جزو کاربران کمی قدیمی‌تر اینترنت باشید احتمالاً تبلیغات مربوط به ساعت رولکس را به یاد می‌آورید که یکی از معروف ‌ترین تبلیغات به این سبک بود. اما امروز با گذشت سالیانی که از گسترش اینترنت می‌گذرد مردم دیگر به ‌راحتی گذشته جذب تبلیغات بنری نمی‌شوند. معمولاً مردم سعی می‌کنند تبلیغات موجود در سایت‌ها را ببندند. 

متأسفانه به ‌علت تبلیغات ضعیفی که در گذر سالیان متعدد انجام ‌شده است ذهنیتی بد برای کاربران به ‌وجود آمده است. البته شما با رعایت برخی از نکات می ‌توانید این ضعف‌ ها را جبران کنید و تبلیغات مؤثری را برای خود انجام دهید. مهم‌ ترین اصل در مؤثر بودن تبلیغات بنری این مسئله است که شما حتما بنری خلاقانه و جذاب برای تبلیغات خود ایجاد کنید که باعث تحریک حس کنجکاوی مشتریان و کاربران شود تا بتوانید تبلیغاتی تاثیر گذار داشته باشید.

تبلیغات بنری

نکات مهم در تبلیـغات بنری

در ساخت بنرها برای تبلیغات ب چند نکته به شما بسیار کمک خواهند کرد که بتوانید تبلیغات مؤثر تری داشته باشید. اولین نکته مهم در طراحی این نوع تبلیغات این است که مخاطبین هدف خود را شناسایی کنید. شناخت مخاطبان باعث می‌شود که شما بتوانید بنری متناسب با سلیقه مخاطبان طراحی کنید همچنین حتما باید دقت داشته باشید از المان‌ هایی استفاده کنید که باعث کنجکاو شدن مخاطب هدفتان می‌شود. دومین نکته در طراحی این بنرها این است که حتما از طرح ‌های گرافیکی زیبا و با کیفیت در طراحی بنر های خود استفاده کنید.

سخن پایانی

تبلیغات یکی از مراحل بسیار مهم در بازار یابی محصول است. بازار یابی درست باعث می شود که فروش محصولات شما بیشتر شود. امروزه روش های متعددی برای تبلیغات به وجود آمده است. یکی از این روش ها، تبلیغات به وسیله بنر های تبلیغاتی است.  شما می توانید با استفاده از این روش محصولات خود را تبلیغ کنید.