بک لینک

آیا می خواهید سایت شما در میان هزاران سایت دیگری که در فضای نت مشغول به فعالیت هستند، بدرخشد و در دید مشتریان بالقوه قرار گیرد؟! آیا دوست دارید در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه برسید و رتبه سایت خود را افزایش دهید؟! یکی از مواردی که در سئو سایت باید به آن توجه داشته باشید بک لینک است! لینک سازی سبب می شود تا موتورهای جستجو سایت شما را شناسایی کنند و همین امر سایت شما را به رتبه های نخستین می رساند! این هدفی است که تمامی صاحبان کسب و کار به دنبال آن هستند.

لینک سازی چیست؟

در همین ابتدای کار به شما می گوییم که لینک سازی و یا بک لینک مبحث بسیار مفصلی است و اگر می خواهید در این حوزه به موفقیت برسید، باید زمان کافی بگذارید و اطلاعات خود را افزایش دهید. مفهوم کلی لینک سازی بدین معناست که بخشی از محتوا و یا عکسی در سایت شما وجود داشته باشد که وقتی بر روی آن کلیک می شود به صفحه دیگری در اینترنت ارجاع داده شود. بک لینک به چند بخش تقسیم بندی می شود که به شرح زیر هستند:

  • لینک خارجی
  • لینک داخلی
  • لینک نو فالو
  • لینک فالو

رعایت هر کدام از این موارد نقش چشمگیری در موقیت سایت دارد. کارشناسان توصیه می کنند هرگز قدرت بک لینک را در افزایش رتبه سایت خود نادیده نگیرید. اگر می خواهید توسط موتورهای جستجو دیده شوید باید سایت خود را در این زمینه قوی سازید.

بک لینک

لینک خارجی

شاید بتوان گفت یکی مهمترین مواردی که در لینک سازی به آن اشاره می شود لینک خارجی است. در این شرایط شما باید از سایت ها و یا وبلاگ های دیگر به صفحات سایت خود لینک بدهید.

لینک داخلی

بر خلاف لینک خارجی که شما باید به صفحاتی خارج از سایت خود لینک بدهید، در بک لینک داخلی شما باید لینک سازی را در میان صفحات داخلی سایت ایجاد کنید. به طور مثال اگر شخصی در سایت شما در حال خواندن آسپرین است و در زمان خواندن به این قسمت می رسد که آسپرین در کودکان باعث بروز سندروم ری می شود. اگر شما در سایت خود مقاله ای در سندروم ری داشته باشید، لینک دهی به آن مقاله سبب می شود تا کسی که در سایت شماست برای خواندن آن مقاله نیز ترغیب شود و این امر به افزایش رتبه سایت کمک می کند. به خدماتی که یک شرکت سئو برای بالا رفتن سایت انجام می دهد روش های سئو می گویند.

لینک نو فالو و لینک فالو

مبحث دیگری که در بک لینک مشخص می شود لینک نو فالو و لینک فالو است. تمامی لینک ها به صورت پیش فرض فالو هستند، اما شما می توانید در کد HTML این لینک را نو فالو کنید.

الگوریتم پاندا برای شناسایی اعتبار بک لینک!

پس از آنکه کسب و کارهای زیادی وب سایت خود را در فضای اینترنت راه اندازی کردند و تعداد لینک سازی در گوگل بالا رفت، نحوه جستجو و ارتباط صفحات مختلف آنها سبب شد که موتور جستجو گوگل الگوریتم پاندا را برای نظارت بر بک لینک ها طراحی کند.

گرفتن بک لینک

اگر می خواهید برای خرید بک لینک اقدام کنید، باید موارد متعددی را در نظر داشته باشید. اولا باید بدانید تمامی سایت ها برای لینک دهی مناسب نیستند. همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، الگوریتم پاندا می تواند نقاط ضعفی را که در لینک سازی وجود دارد شناسایی کند. در نتیجه اگر شما لینک خود را از سایتی بی ربط به محتوای سایت خودتان بگیرید، سریعا توسط موتور جستجو گوگل شناسایی می شوید و این امر می تواند به ضرر سایت شما تمام شود. نکته بعدی این است که شما باید تنها از سایت هایی که اعتبار آنها برای موتور جستجو احراز شده است بک لینک بگیرید. این امر نقش مهمی در افزایش رتبه سایت شما دارد. در نتیجه همانطور که متوجه شده اید، این کار نیاز به دقت و تخصص دارد و هرگز نمی توان آن را سرسری و یا بی اهمیت انگاشت.

بک لینک

بک لینک رایگان

همانطور که می دانید شما باید هزینه ای را برای خرید بک لینک پرداخت کنید. اما اگر می خواهید بک لینک را به صورت رایگان تهیه کنید، می توانید از طریق روش های دیگر اقدام نمایید. یکی از بهترین روش ها برای لینک سازی استفاده از سیستم های وبلاگ است. اگر می خواهید از این روش استفاده کنید، باید محتواهایی را متفاوت از محتواهای خود را در وبلاگ انتشار دهید.

 همچنین، وبلاگ را باید دائما به روز نگه دارید و نباید دائما به آن لینک بدهید. درست است که وبلاگ یک بک لینک دائمی به شمار می رود، اما اگر دائما به آن لینک بدهید و مطالبی که در وبلاگ به کار برده می شود، دقیقا مشابه مطالب سایت باشد، موتور گوگل این موضوع را شناسایی می کند و همین امر باعث افت رتبه سایت شما می گردد. بنابراین، فکر می کنم اکنون متوجه شده اید موتور های جستجو به صورت هوشمندانه کار می کنند و اگر می خواهید سایت خود را به روز نگه دارید باید از روش های دقیق و استاندارد استفاده کنید.

تا بدینجا تلاش کردیم اطلاعات دقیق را در مورد بک لینک در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شدید لینک سازی یکی از مهمترین مواردی به کار می رود که تمامی سئو کاران در زمان تحلیل و بررسی سایت باید مورد توجه خود قرار دهند. لینک سازی می تواند به صورت داخلی، خارجی، فالو و نو فالو باشد. اگر لینکی به صورت نو فالو است باید به فالو تغییر پیدا کند. این موارد اهمیت بسیار زیادی دارند و به موفقیت وب سایت کمک می کنند.