تست A/B

تست A/B (Spliting Testing و Bucket Listing) از جمله تست های قابل قبولی است که شما می توانید به واسطه آن یک وب سایت یا اپلیکیشن را به راحتی با یکدیگر مقایسه کنید و این گونه شما یک تجربه کاربری را برای جذب مشتری با استفاده از بازاریابی آنلاین بدست می آورید، بدین ترتیب با توجه به رفتار مخاطب خود نتایج قابل قبولی را برای سبک کسب و کار خود می توانید مشخص کنید.

 استفاده از تست ab صددرصد استراتژی تبلیغاتی و بازاریابی شما را پوشش دهی می کند؛ چراکه مقایسه همیشه می تواند عناصر قابل قبولی را برای شما در بر بگیرد. مقایسه عملکرد به شما کمک می‌کند تا نرخ تبدیل کاربر به مشتری را افزایش دهید و اگر از این تست کنید، با یک مقایسه عالی استراتژی بازاریابی آنلاین خود را می توانید به بهترین شکل ممکن مدیریت کرده و در نهایت نسخه مورد نظر را برای خدمات خود مشخص کنید.

تست A/B

استفاده از تست A/B چه سودی برای کسب و کاردارد؟

به خوبی کسانی که از تست A/B استفاده می کنند به این موضوع آگاه هستند که با استفاده از این تست می‌توان کاربر را به خریدار تبدیل کرد. به گونه ای که با استفاده از وبسایت شما می‌توانید به هدف خود برای تولید و ارائه محصولات توجه داشته باشید؛ چرا که شما در یک فروشگاه اینترنتی زمانی که مراجعه کنندگان بیشتری داشته باشید، مراجعه کنندگان هر کدام ممکن است با تنوع خاصی که به واسطه سلیقه آنها مشخص است به تبلیغات شما برای موجودیت جنس مورد نظر دلخوش کنند.

 در این بین تنها تبلیغات است که می‌تواند به مشتریان این اجازه را بدهد تا با محصولات شما آشنا شوند و به همین دلیل که تست A/B باعث می شود تا شما از یک وب سایت و اپلیکیشن موفق و کاربردی استفاده کنید تا به واسطه آن سریعتر بتوانید در دنیای خرید و فروش حرفی برای گفتن داشته باشید.

مشتریان را اینچنین با یک عملکرد مناسب رو به رو می کنید؛ چرا که در این تست برنامه ریزی حرف اول را می‌زند و از جمله شگردهای اصلی به حساب می‌آید که می‌تواند فعالیت بازاریابی شما را به بهترین شکل ممکن پوشش دهی کند و همچنین برای افزایش نرخ تبدیل، نتایج قابل قبولی را برای فعالیت بازاریابی شما به نمایش بگذارد.

تست A/B

چگونه با استفاده از تست A/B برنامه ریزی کنیم؟

بدون هیچ اغراقی شما اگر اطلاعات خود را برای شناخت تست ab افزایش دهید، متوجه می‌شوید که تغییرات برنامه ریزی شده بر روی اپلیکیشن و وب سایت باعث می‌شود تا کاربر بتواند برای بازدید خود داده‌های قابل قبول تری را جمع‌آوری کند و این چنین است که هرگونه فرضیه در ذهن صاحب سایت می تواند به راحتی خود را به نمایش بگذارد اینگونه مخاطب آن را نیز درک می کند.

به همین دلیل است که این تست از جمله تست های کاربردی است که برای برنامه‌ریزی‌های دقیق بسیار مقرون به صرفه باشد. مهمتر از همه شما برای اینکه تجربه کاربر را بهبود دهید، بهتر است به شکل مداوم به نرخ تبدیل کاربرد توجه داشته باشید که در طولانی مدت بتوانید فروش بیشتری را برای محصولات خود فراهم کنید.بسیاری از شرکت‌های بزرگ با استفاده از ابزار تکنولوژی و همچنین  در وب سایت های خود توانسته اند یک شرکت بازاریابی را با استفاده از تست ab در کنار فرم های ثبت نام، دکمه های فراخوان و بسیاری از عملکردهای دیگر تغییر دهند و این تغییر صددرصد می‌تواند باعث شود تا کاربر دقت بیشتری را برای خرید محصول لحاظ کند و بدین ترتیب با جمع‌آوری داده‌ها تغییرات را با وضوح بیشتری می‌توان مشاهده کرد.

چگونه از تست A/B استفاده کنیم؟

هنگامی که شما از تست A/B برای برنامه‌ریزی استفاده می کنید، باید در ابتدا محصول مورد نظر خود را مشخص کنید؛ چرا که اگر شما قرار است برای وب سایت بار این تست را انجام دهید صددرصد فرآیند آن با زمانی که شما خارج از سایت انجام می‌دهید متفاوت است.

 همچنین تست هایی که درون  سایت انجام می‌شود را شما با تست هایی که برای ایمیل، فروش آگهی از آن استفاده می کنید متفاوت است و باید بدانید که برایانجام تست آگهی شما تا چه حد می‌تواند موثر باشد و هزینه‌ای که برای آن صرف می‌شود را مشخص کنید. اگر قرار است برای ایمیل های غیر شبیه از تست ab برای ایمیل استفاده کنید، سعی کنید عملکرد هر کدام از این موارد را مورد بررسی قرار دهید که در هر صورت مراحل خاصی را برای تست باید در نظر بگیرید.

تست A/B

برای انجام تست A/B شما می توانید مراحل خاصی را در نظر بگیرید، مانند جمع‌آوری داده که صددرصد گوگل آنالیز و ابزارهای این چنینی می‌تواند به شما کمک کند؛ چرا که شما صفحات پربازدید سایت را مشخص می کنید. همچنین با تعیین هدف معیارهایی را در نظر می گیرید تا بتوانید به واسطه آن فرم های ثبت نام را نیز مورد بررسی قرار دهید.

طرح تئوری و فرضیات نیز اهداف شما به شکل ویژه مورد توجه قرار می‌گیرند که در آن میان، باید به اهمیت و سختی اجرا توجه داشته باشید و برای ساخت نسخه جدید شما باید تغییرات خود را وابسته به آلمان های متفاوت در نظر بگیرید و تغییرات شما می تواند موثر واقع شود و در مرحله آزمایش شما تغییرات خود را با نتایج آن مورد بررسی قرار می دهید تا متوجه شوید که عملکرد مورد نظر عملکرد مناسبی است و یا مراحل را درست روبه جلو ادامه نداده اید، تحلیل نتایج آخرین مرحله است که باعث می‌شود شما بتوانید از تغییرات با ابزارهای اختصاصی برای داده های خود استفاده کنید.