مشاوره سئو سایت

مشاوره سئو ایران سایت

چه مشکلاتی در سایت من وجود دارد که زیاد دیده نمی شود؟

چگونه نرخ آن را افزایش دهم؟

چرا با داشتن محتوای زیاد باز هم بازدید از سایت من کم است؟

این دسته از سوالات در ذهن بسیاری از صاحبان سایت یا کسانی که سئوی سایت را بر عهده دارند مطرح می شود. برای پاسخ به این سوالات باید از کسانی که در این زمینه آگاهی دارند، کمک بگیرید. در این زمینه مشاوره سئو می تواند برای شما راهگشا باشد. شما می توانید مشکلات سایت خود را از ایتن طریق برطرف کنید. این مقاله می خواهد تمام اطلاعاتی که شما در این خصوص به آن نیاز دارید را در اختیارتان قرار دهد.

سئو و بهینه سازی سایت چیست؟

آیا تا به حال واژه سئو به گوشتان خورده است؟ امروزه کمتر کسی را می توان یافت که درباره سایت اطلاعات اولیه داشته باشد ولی در مورد SEO چیزی نشنیده باشد.
واژه SEO برگرفته از عبارت Search Engine Optimization و معنای کلی آن بهینه سازی موتور جستجو است. سئو در بهبود رویت سایت و ارتباط وب سایت ها در نتایج جست و جو طبیعی و با هدف ارتقای رتبه بندی بالا به وجود آمده است. سئو به عبارت دیگر مجموعه ای از روش ها برای تغییر استراتژی سایت ها می باشد.

سئو و بهینه سازی یک سایت، فرآیند ساده ای نیست که توسط هر شخصی با هر سطح از دانشی قابل اجرا باشد. این فرآیند نیازمند دانش بالا، تجربه و حوصله است. موتورهای جستجو به دلیل تغییر پیوسته الگوریتم های رتبه بندی خود، قابل پیش بینی نیستند. این امر باعث می شود که وظیفه یک سئوکار یا مشاوره سئو سنگین شود. شخص سئوکار مجبور است دائما دانش خود را به روز نماید.
ربات های تحلیل گر موتور جستجوی گوگل بیش از 200 معیار برای امتیاز دهی به هر سایت دارند. به همین جهت مشاوران سئو باید مهم ترین این معیارها را برای یک سئوی موفق بشناسند. در بخش بعدی به فواید و مزایای سئو می پردازیم.

مزایای سئو

در بخش قبلی مختصری در مورد سئو و نقش آن در موتورهای جستجو سخن گفتیم. در این قسمت می خواهیم در مورد فایده سئو و هدف های آن برای وب سایت ها توضیح دهیم.
سئو برای کمک به سایت ها و کسب محل بالا در موتورهای جستجو در نتایج جستجوی طبیعی، افزایش ارتباط بین صفحات و کلمه های کلیدی که به وسیله کاربران وارد شده، به وجود آمده است. نمایش بیشتر صفحه های مرتبط با پرس و جوی سرچ وارد شده، برای کاربر و موتور جستجو مزایای زیادی دارد.

پس از اینکه SEO برای بهینه سازی سایت کار خود را آغاز کرد، این فرآیند نیازمند دانش و زمان جهت اجرای روش های خود شد. زمان بزرگترین فاکتور اولیه برای بهبود رتبه یک وب سایت است.
سئوی یک سایت ممکن است ماه ها و یا سال ها طول بکشد تا به نتیجه برسد و این امر به چگونگی کلمات کلیدی و میزان رقابت در بهینه سازی سایت بستگی دارد. ممکن است در همان ابتدای کار، نتایج بهینه سازی دیده نشود؛ زیرا در دوره زمانی طولانی اثر بخشی آن مشاهده می شود. در دراز مدت با افزایش رتبه بندی سایت و بازدید کنندگان، نتایج سئو مشخص می گردد.
رقابت بر سر رتبه یک نتایج جستجو برای وب سایت های مختلف که در صدد فروش محصولات و خدمات خود هستند، امری طبیعی محسوب می شود. این مساله برای بسیاری از سایت ها سودمند است؛ زیرا رتبه بندی سایت در گوگل یا هر موتور جستجوی دیگر در تعداد بازدید کنندگان بسیار تاثیرگذار است.

اهداف سئو

همانطور که در بخش قبلی اشاره کردیم سایتی که از اصول سئو پیروی کرده و بر اساس استانداردهای سئو بهینه سازی شده، بازدید کنندگان بیشتری به خود اختصاص می دهد. اگر شما می خواهید سایت شما در صفحه اول نتایج جست و جوی کاربران قرار گیرد و بهتر دیده شود باید بهینه سازی آن درست و دقیق انجام شود. به طور کلی می توان اهداف سئو را به صورت زیر برشمرد.⦁ سئو یا بهینه سازی سایت در تعداد بازدید کنندگان سایت بسیار موثر است.
⦁ سئو باعث به وجود آمدن یک برند می شود. هنگامی که سایت شما بازدید زیادی دارد به راحتی به عنوان یک برند شناخته می شوید.
⦁ بهینه سازی سایت باعث افزایش ترافیک آن می شود.
⦁ سئوی بهتر باعث ارتقای رتبه سایت شما می شود.
⦁ اگر سایت شما به معرفی کالا یا خدمات می پردازد به وسیله بهینه سازی سایت، فروش کالا و خدمات شما نیز بالا می رود.
⦁ سایتی که دارای رتبه بالایی در موتور جستجو است، بهترین ابزار برای تبلیغات و درآمدزایی به شمار می آید. هنگامی که شما سایت خود را با مشاوره سئو بهینه سازی می کنید، رتبه آن در موتور جستجو بالا رفته و بیشتر دیده می شود.
⦁ سئو و بهینه سازی سایت معمولا می تواند تجربه بهتری را در استفاده از یک سایت برای کاربران به همراه بیاورد.

با اصطلاح های سئو بیشتر آشنا شوید

در این بخش به طور اجمالی می خواهیم اصطلاح هایی که در زمینه بهینه سازی سایت و سئو به کار گرفته می شوند، را برای شما توضیح دهیم.

⦁ تعریف سئوی داخل صفحه On Page SEO
به زبان ساده هر چیزی که در درون صفحه سایت خود بارگزاری می کنید مربوط به سئوی درون صفحه شماست. موارد درون صفحه می تواند شامل متن، تصویر، لینک و غیره می شود. سئوی On Page پایه تمام تلاش های بهینه سازی سایت شماست؛ زیرا در اینجا شما بیشترین کنترل را دارید.
⦁ تعریف سئوی خارج صفحه یا On Page SEO
این روش شامل تمام ارتقاهایی است که در خارج از سایت شما انجام می شود. این روش در درجه اول بر روی کسب پیوند دهندگان تمرکز دارد. سئوی بیرون صفحه یک فرآیند نامحدود محسوب می شود که توسط مشاور سئو یا سئوکار مدیریت می گردد.
⦁ کلاه سفید White Hat
سئوی کلاه سفید به تمام روش ها و استراتژی هایی گفته می شود که از قانون موتورهای جست و جو پیروی می کنند. این مجموعه تلاش ها را سئوی اخلاقی نیز می گویند.
⦁ کلاه سیاه یا Black Hat
سئوی کلاه سیاه به همه روش ها و راهکاریی گفته می شود که در طی آن موتورهای جست و جو فریب داده شده و قوانین آن ها دور زده می شود. این روش غیر اخلاقی و نادرست مورد تایید هیچ موتور جستجویی نیست.
این روش ممکن است در نتایج جستجو، افزایش رشد ناگهانی داشته باشد ولی می تواند در ادامه موجب پرداخت جریمه یا حذف سایت به طور کامل از فهرست پایگاه داده موتور جستجو شود.
⦁ بک لینک Backlink
به طور ساده بک لینک یا لینک خارجی (External Link) به پیوندی گفته می شود که در خارج از سایت شما ایجاد شده و چنان چه کاربر روی آن کلیک کند صفحه مرورگر وی به سایت شما منتقل می شود.

مشاوره سئو چگونه رویای شما را به واقعیت تبدیل می کند؟

اگر کالا و خدماتی که در سایت ارائه می دهید درآمد زیادی برای شما ندارد، سایت نیاز به مشاوره سئو دارد. اگر کالای با کیفیت شما در رقابت با کسانی که رتبه های بالایی در گوگل دارند، فروش اندکی دارد سایت شما نیازمند ارتقا رتبه است. برای برطرف شدن مشکلاتی از این قبیل نیاز به مشاوره سئو دارید.
همانطور که می دانید در دنیای اینترنت و کسب و کارهای امروزی، داشتن یک سایت و معرفی محصولات در آن بسیار مهم است. اما باید بدانید که صرفا یک سایت، فروش کالای شما را بالا نمی برد. شما با داشتن یک سایت و معرفی کالاها در آن نمی توانید مخاطبان زیادی داشته باشید. مشاوره سئو راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار می دهد.
مشاور سئو با تکیه بر دانش و تجربه خود بر اساس اهداف نهایی که مدیر سایت مشخص می کند، سایت را به اهداف تعیین شده می رساند. مشاور سعی می کند با یک استراتژی درست و عملی و آشنایی با آخرین تغییرات صورت گرفته در گوگل این مهم را به انجام برساند. با توجه به دلایلی ذکر شد، یک مشاور سئو رویای شما را به واقعیت تبدیل می کند. استفاده از مشاور برای استارت آپ ها و کسب و کارهای نو پا در دنیای پر رقابت امروز شرط لازم برای موفقیت به شمار می رود.

خدمات مشاوره سئو

برای داشتن یک سایت با رتبه بالا در گوگل باید موارد مختلفی رعایت شود. این موارد جزء خدمات مشاوره سئو محسوب می شود. این خدمات برای آشنایی مدیران سایت با سئو است. برخی از این خدمات را برای شما توضیح می دهیم.⦁ جستجوی کلمات کلیدی
برای بهینه سازی سایت باید کلمات کلیدی که جستجوی بالا و رقابت کمی دارند را انتخاب کرد. در این زمینه مشاور سئو به شما راهنمایی می کند.
⦁ تولید محتوا
تاکنون محتوایی که در هر صفحه سایت قرار می گیرد، مهمترین معیار رتبه دهی موتورهای جست و جو محسوب می شود. این معیار به حدی اهمیت دارد که سئوکاران حرفه ای تاثیر آن را اینگونه بیان می کنند، Content is King!. این جمله یعنی محتوا پادشاه است و به خوبی می تواند تاثیر محتوا در سئو را نشان دهد. مشاور در خصوص سیاست های تهیه و تولید محتوای استاندارد برای سئو شما را راهنمایی می کند.
⦁ استفاده از شبکه های اجتماعی
مشاوران سئو، مدیران سایت را برای استفاده از شبکه های اجتماعی آماده می کنند. فواید و مزایایی که می تواند این شبکه ها برای بهبود سایت داشته باشند را متذکر می شوند.
⦁ رفع بک لینک های مضر
بک لینک های مضر بک لینک هایی هستند که توسط سئوکاران کلاه سیاه برای اُفت رتبه یک سایت ایجاد می شوند. شخص سئوکار به شما در جهت یافتن بک لینک های مضر و راه های مقابله با آن مشاوره می دهد.
⦁ بررسی و یافتن مشکلات سایت از دید سئو
مشاوره و راهنمایی یافتن مشکلات سایت از نظر سئو و روش های برطرف کردن آن ها از جمله خدمات مشاوره سئو است. از جمله این مشکلات می توان به سرعت بارگذاری زیاد، عدم نمایش درست بر روی تلفن همراه و …اشاره کرد.
⦁ روش کار با الگوریتم های گوگل
آموزش و مشاوره برای روش کار با الگوریتم های جدید گوگل از جمله کارهای مشاور سئو است.

نکاتی درباره اهمیت یک مشاور سئو

همانطور که گفتیم یک مشاور سئو با استفاده از دانش، تجربه و امکاناتی که در اختیار دارد، سایت را به اهدافی که مد نظر مدیر است می رساند. البته باید گفت که یک سئوکار صرفا بر اساس دانش و تجربیات خود نمی تواند سایت را به موفقیت کامل برساند و باید در این مسیر کارهای مختلفی انجام دهد.

مثلا یک سایت ممکن است درباره کلمه های کلیدی دشوار در برخی مواقع، با چندین سایت در حال رقابت باشد ولی سئوکار متوجه این امر نشود. این موضوع یکی از معضلات مدیران و صاحبان سایت است و هزینه های زیادی را به دنبال دارد.
این هزینه های بالا و نتیجه نگرفتن از آن در برخی مواقع، مدیران را وادار می کند که اولویت سئو را در دوره هایی از برنامه کاری خارج کنند. بنابراین باید یک مشاور سئو در بسیاری از موارد آگاهی های لازم و کافی را داشته باشد و در جهت رفع نقایص فعالیت کند. به شرح وظایف مشاور سئو در قسمت بعدی می پردازیم.

مشاور سئو و تیم او چه وظایفی را بر عهده دارند؟

در قسمت قبل به اهمیت سئوکار در بهبود سایت اشاره کردیم. در این قسمت به شرح وظایف یک مشاور سئو می پردازیم.

برخی از این موارد عبارتند از:
⦁ کسب جایگاه مناسب و ارتقای رتبه سایت در گوگل
⦁ توانایی بهینه سازی صفحات سایت مانند یافتن و یا ادغام کلمات کلیدی
⦁ بررسی تگ های هدینگ و ساختار بندی سایت
⦁ شناخت لازم سیستم های مدیریت محتوا CMS ها و نکات ابزاری آن ها
⦁ روش استفاده از ابزارهای سئو و جستجوگر
⦁ ساختن لینک از سایت های مشابه که رتبه آن ها در گوگل از ما بالاتر باشد.
⦁ بررسی کلمات کلیدی مثلا یافتن کلمات کلیدی با رقابت کمتر و سودآوری زیاد
⦁ نقشه برداری کلمات کلیدی و اختصاص هر کلمه به صفحات و سازماندهی آن ها
⦁ مدیریت و بررسی کلی سایت، مشکلات ظاهری سایت، ایندکس شدن یا نشدن آن، کدها و غیره
⦁ شناخت بهترین روش سئو، کلاه سفید و کلاه سیاه و انجام کار بر طبق موارد سئوی کلاه سفید
⦁ ارتقای رتبه سایت در گوگل، به طوری که جزء 10 لینک اول در نتایج جست و جوی گوگل شود.
⦁ بهبود بازدید صفحه و افزایش آن، افزایش مدت حضور کاربر در صفحه
⦁ تشخیص و رفع برخی موارد فنی سئو سایت مانند: خطای لینک شکسته، خطای سرور، قابلیت تشخیص محتواهای کپی و جلوگیری از انتشار آن، درج نقشه سایت و همینطور درج لینک های مهم در آن.
⦁ تمرکز کردن بر روی جستجو و سئو در موبایل
⦁ دانش و تجربه میزبانی وب و دامنه و راهنمایی ها در این زمینه مانند سرور
⦁ شناخت و بهره گیری از شاخص های کلیدی عملکرد KPI

مشاوره حرفه ای سئو چه ویژگی هایی دارد؟

مشاوران و متخصصان سئوکار از نظر رتبه بندی و کیفیت کار یکسان نیستند. برخی از اشخاصی که در زمینه SEO فعالیت دارند فقط در مراحل ابتدایی می توانند به بهبود سایت کمک کنند و به عبارتی چراغ سبز سئو را روشن کنند. ولی کار به همین جا ختم نمی شود. برخی از مجموعه های تخصصی، مشاوره حرفه ای سئو را بر عهده می گیرند و در ارتقای رتبه سایت بسیار موثر عمل می کنند.کارشناسان این مجموعه ها تلاش می کنند رتبه سایت شما را بهبود بخشند و سایت را تا 10 لینک برتر گوگل بالا بیاورند. هزینه مشاوره حرفه ای سئو برای صاحبان سایت امری مقرون به صرفه به شمار می رود؛ زیرا یک سایت می تواند توسط یک مشاوره حرفه ای در گوگل بالا بیاید و دیده شود. همینطور به وسیله یک مشاور سئوی خوب می توانید فروش بالایی را داشته باشد.
یک مشاور حرفه ای، پروژه سئو را فقط به چشم پول نمی بینید. موفقیت، تجربه و رزومه جدید مهمترین انگیزه های یک مشاور حرفه ای است. همیشه موفقیت در تمام حوزه ها می توان پول را نیز به همراه بیاورد.
شاید بتوان مهمترین ویژگی یک سئو کار حرفه ای را میزان دلسوزی او در حین کار دانست. یک مشاوره حرفه ای، دلسوزانه بر روی هر پروژه فعالیت می کند برای او فرقی نمی کند سایتی که قرار است برای موتور جست وجو بهینه سازی شود در چه حیطه ای فعالیت دارد و قیمت پروژه چقدر است! او دلسوزانه از همه دانش و تجربه خود برای بهبود رتبه سایت شما استفاده می کند. همچنین حتی اگر مشتری اطلاعات کمی در خصوص سئو داشته باشد و نتواند کیفیت کار نهایی را اندازه گیری کند، یک مشاوره حرفه ای هیچ گاه در انجام وظایف خود و تامین استانداردهای سئو کوتاهی نمی کند.

مشاوره سئو رایگان

در دنیای تخصص امروزی مشاوره و مشورت کردن در همه زمینه ها از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. در مورد بهینه سازی سایت و سئو نیز این امر مستثنا نیست. یک مشاور سئو یا سئوکار با استفاده از علم، دانش و بسیاری از ابزارهایی که در اختیار دارد، به بهبود و ارتقای رتبه سایت کمک می کند.
شما می توانید با خواندن مطالب مختلف در سایت ها اطلاعات اولیه و کلی را در مورد سئوی سایت کسب کنید. این مشاوره سئو رایگان در دسترس همگان قرار دارد ولی با استفاده از آن نمی توانید در سئو حرفه ای شوید. مشاوره سئو رایگان می تواند شما را با خدمات سئو و مسیر پیش رویتان در این خصوص، آشنا کند. همچنین او می تواند برخی از سوالات و نگرانی های شما در این حوزه را برای شما برطرف کند و شما را نسبت به دریافت خدمات از سئوکارها آشنا کند.
برای انجام پروژه سئو سایت خود شما می توانید از کارشناسان حرفه ای مجموعه ایران سایت برای دریافت مشاوره و خدمات سئو کمک بگیرید. این شرکت با بیش از 20 سال سابقه در زمینه طراحی و بهینه سازی سایت و صدها نمونه کار واقعی، می تواند از سئوکاران حرفه ای و دلسوز مجموعه خود برای موفقیت کسب و کار شما استفاده کرده و رتبه سایت شما را در نتایج جست و جوی گوگل بهبود بخشد.