ویدیو مارکتینگ

بازاریابی محصولات یکی از مسائل بسیار مهم در زمینه فروش محصولات است. شما برای این که بتوانید یک محصول را بفروشید، بعد از اینکه کیفیت آن محصول باید تا حد زیادی بالا باشد، حتما باید برای فروش این محصول بازاریابی موثری انجام دهید. امروزه بازاریابی به نسبت گذشته، شکل جدیدتری به خود گرفته و ابزار های بسیاری برای آن به وجود امده اند. اگر شما بخواهید بازاریابی یک محصول را انجام دهید، میتوانید از راه های زیادی برای انجام این کار استفاده کنید. امروزه فضاهای مجازی بخش مهم از بازاریابی را به خود اختصاص داده اند. به همین دلیل است که مدل هایی از بازاریابی که امروزه قابل انتشار در فضای مجازی هستند، محبوب تر واقع شده اند. یکی از انواع بازاریابی ویدیو مارکتینگ است. 

ویدیو مارکتینگ به معنای ساختن فیلم های تبلیغاتی کوتاه و یا بلند برای تبلیغ یک محصول است. طبق امار ها این روش از بازاریابی جزو محبوب ترین روش های بازاریابی است و دارای تاثیر بسیار زیادی بر روی مشتری است. در این مقاله قصد داریم به بررسی ویدیو مارکتینگ و مزایا و معایب آن بپردازیم. اگر شما جزو کسانی هستید که به دنبال یادگیری انواع روش های بازاریابی هستید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا مطالب زیادی در باره این روش بیاموزید.  

ویدیو مارکتینگ

معرفی بخش های مختلف ویدیو مارکتینگ 

ویدیو مارکتینگ یکی از شاخه های بسیار مهم و تاثیر گذار در زمینه بازاریابی اینترنتی است. شما میتوانید با استفاده از این روش بازاریابی به راحتی محصولاتان را به مخاطبانتان معرفی کنید. معمولا بازاریابی ویدیویی از چند بخش مختلف تشکیل شده است. به صورت کلی این روش بازاریابی به معرفی یک محصول و یا کسب و کار میپردازد و و در باره ویژگی های این محصول و یا کسب وکار توضیح میدهد. در گام بعدی از این روش بازریابی معمولا در باره مزایا و کاربرد محصول مورد نطر توضیح داده می شود. در این قسمت نباید بیش از حد و خارج از واقعیت از محصول تعریف شود، زیرا این مسئله باعث سلب اعتماد مشتریان می شود.

 در گام بعدی از ویدیو مارکتینگ معمولا نکاتی در باره استفاده صحیح از محصول و اسیب نزدن به آن مطرح میشود. همچنین در این قسمت میتوان نکاتی در باره تعمیر محصول نیز مطرح کرد. با مطرح کردن این مسائل معمولا میتوان تا حد زیادی مشتری را با محصول اشنا کرد. البته این مدل از بازاریابی دارای نکات دیگری نیز هست که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت. 

مزایای استفاده از ویدیو مارکتینگ

ویدیو مارکتینگ یکی از راه های بازریابی است که دارای مزایای بسیاری است. در صورتی که به درستی از این روش استفاده شود، میتوان تا حد زیادی از این روش بهره برد. در این قسمت از مقاله می خواهیم به بررسی مزایای مختلف این روش بپردازیم. اولین مزیت استفاده از این روش این است که ویدیو های تبلیغاتی بیشتر از هر روش دیگری ذهن کاربران را درگیر میکند. تاثیر این روش بر کاربران بسیار بیشتر از سایر روش های بازاریابی همچون محتوی نوشتاری است. دومین مزیت استفاده از این روش بازاریابی این است که استفاده از این نوع ویدیو ها بسیار اسان تر از سایر روش ها است. به طور مثال، این در این روش از بازاریابی می توان یک محتوای ده صفحه ای را در یک ویدیو چند دقیقه ای قرار داد. اکثر کاربران ترجیح می دهند که یک ویدیو چند دقیقه ای را ببینند تا یک محتوی چند صفحه ای را بخوانند.

 مزیت بعدی استفاده از ویدیو مارکتینگ این است که این روش از بازریابی به صورت مستقیم میتواند احساسات مشتریان را درگیر کند این مزیت باعث می شود که فروش محصولات شما بیشتر از قبل شود. مزیت بعدی استفاده از ویدیو تبلیغاتی این است که به صورت کلی محتوای تصویری بهتر در خاطر افراد باقی  می ماند. شما با تولید یک ویدیو تبلیغاتی می توانید زمان بیشتری در یاد مخاطبان خود باقی بمانید. اخرین مزیت استفاده از این سبک تبلیغات که یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از این ویدیو ها نیز هست، این مسئله است که موتور های جستجو در هنگام جستجوی کاربران، محتوی تصویری را در اولویت قرار  میدهند و در ابتدا ویدیو ها را برای کاربران نمایش می دهند. البته این روش دارای معایبی نیز هست، که در ادامه مقاله به آن ها خواهیم پرداخت. 

ویدیو مارکتینگ

معایب استفاده از ویدیو مارکتینگ   

ویدیو مارکتینگ علاوه بر مزایای بسیاری که دارد، دارای معایبی نیز هست. اگر شما مشتاق استفاده از این روش بازاریابی هستید، در کنار مزایای این روش، حتما باید به معایب آن نیز دقت داشته باشید. اولین مشکلی که در این زمینه برای شما ممکن است پیش بیاید این است که شما برای تولید محتوای ویدیویی نیاز به سیستم بسیار پیچیده ای دارید که ممکن است فراهم کردن این سیستم برای همه امکان پذیر نباشد. دومین چالش استفاده از این روش بازاریابی این است که تولید محتوای ویدیویی به نسبت سایر روش های تولید محتوا دارای قیمت بسیار گران تری است. دیگر چالش استفاده از این روش این است که استفاده از ویدیو باعث می شود که حجم اینترنت بیشتری مصرف شود که ممکن است به خاطر این مسئله برخی از مشتریان ویدیو شما را نبینند.

سخن پایانی

یکی از مهم ترین بخش های مربوط به فروش محصولات، بازاریابی یک محصول است. امروزه روش های بسیاری برای بازاریابی یک محصول به وجود امده اند، که هر کدام دارای مزایا و معایب مختلفی هستند. در این مقاله به معرفی یکی از این راه های بازریابی به نام ویدیو مارکتینگ پرداختیم. این روش یک از روش های بسیار تاثیر گزار بازریابی است.