تبلیغات ویدیویی

تبلیغات یکی از مراحل بسیار مهم در بازاریابی و فروش یک محصول است. درصورتی‌که شما تبلیغات مناسب و مؤثری را برای محصول خود انجام بدهید می‌توانید امیدوار باشید که محصولتان از فروش خوبی برخوردار باشد. در مقابل این قضیه اگر شما زمان و هزینه ‌ای را صرف انجام تبلیغات نکنید، ممکن است که در نهایت نتوانید به ‌خوبی محصول خود را به فروش برسانید. با گذشت زمان تبلیغات نیز همانند بسیاری از زمینه‌ های دیگر دارای تغییرات زیادی بوده است. امروزه یکی از بخش‌ های بسیار مهم تبلیغات،  تبلیغات در فضای مجازی است. یکی از انواع محبوب و تأثیرگذار تبلیغات در فضای مجازی، تبلیغات ویدئویی است. در تبلیغات ویدیویی شما ویدئویی کوتاه در رابطه با معرفی محصولات و یا خدمات خود می‌سازید و آن را در فضا های مختلف منتشر می‌کنید.  یکی از انواع تبلیغات ویدئویی که احتمالاً شما نیز با آن برخورد داشته و این زمانی است که شما در وب سایت ‌هایی همانند آپارات و یوتیوب ویدئویی را می‌بینید که قبل و یا وسط ویدیو تبلیغاتی چند ثانیه‌ای پخش می‌شود. تبلیغات ویدئویی اگر به‌ درستی انجام شود می ‌تواند تأثیرات بسیار مثبتی بر فروش و معرفی محصول شما داشته باشد. در این مقاله قصد داریم به بررسی و معرفی این نوع از تبلیغات بپردازیم. پس اگر شما دارای کسب‌ و کاری هستید که به ‌دنبال راه‌ های مؤثری برای تبلیغات آن هستید، در ادامه با ما همراه باشید تا مطالب مهم و جذابی درباره تبلیغات برای شما شرح دهیم.

تبلیغات ویدیویی

مزایای تبلیغات ویدیویی

تبلیغات ویدیویی دارای مزایای بسیاری هستند. همین مزایا باعث شده ‌است که این سبک از تبلیغ در شبکه ‌های مجازی بسیار محبوب شود. در ادامه قصد داریم شما را با برخی از مزایای این تبلیغات آشنا کنیم، تا شما ذهنیت شفاف‌ تری نسبت ‌به این نوع از تبلیغات داشته باشید. اولین مزیت استفاده از این نوع تبلیغات، این است که تبلیغات ویدئویی تاثیر بسیار بیشتری بر مشتریان دارد. مطالعات نشان داده ‌است که تصاویر بسیار بیشتر از متن ‌ها و محتوا های متنی و همین‌طور محتوا های شنیداری در ذهن باقی می ‌مانند. استفاده از این روش باعث می ‌شود که محصول شما به زمان بیشتری در ذهن مخاطبین تان بماند. امار ها نشان می ‌دهد که اکثر مردم در روز ویدئوهای آنلاین تماشا می‌کنند.

این بدان معنا است که شما فضایی بسیار بزرگ و مناسب برای انجام تبلیغات ویدئویی دارید. مزیت بعدی استفاده از این مدل تبلیغات، این است که شما می‌توانید محتوای بسیاری را در یک ویدئوی کوتاه جا دهید. به‌طور مثال شما می‌توانید یک محتوای چند صفحه ‌ای را تنها در یک ویدئویی چند دقیقه‌ای جا دهید. مطالعات نشان داده ‌است که طولانی بودن بیش‌ از حد تبلیغات باعث از بین رفتن تأثیرات آن‌ ها می‌شود. به ‌همین دلیل هر چقدر که تبلیغات شما کوتاه ‌تر و مختصر تر باشد می‌ تواند تأثیرات بیشتری بر مشتریان شما بگذارد.

تبلیغات ویدیویی

تبلیغات ویدیویی خطی

یکی از انواع مدل‌ های تبلیغات ویدیویی تبلیغات خطی است. احتمالاً شما تا به الان با این مدل از تبلیغات مواجه شده‌اید. این مدل از تبلیغات بسیار شبیه تبلیغاتی هستند که در تلویزیون پخش می‌شوند. به این صورت که یک ویدیو از اول که شروع به پخش می‌کند در قسمت ‌هایی متوقف می‌شود و در همین ویدیو های تبلیغاتی مربوط در وسط آن ویدئو شروع به پخش می‌کند. این روش از تبلیغات کلاسیک ‌ترین نوع تبلیغات ویدئویی است. این نوع از تبلیغات خود دارای چند نوع مختلف است و به چند دسته تقسیم می‌شود. 

دسته‌ اول از این سبک تبلیغات، تبلیغاتی هستند که در اول ویدئو و قبل از شروع ویدیو پخش می‌شوند. دسته دوم از این نوع تبلیغات، نوعی است که در وسط ویدئو پخش می‌شود و دسته آخر از این نوع تبلیغات، تبلیغاتی هستند که در آخر ویدئو پخش می‌شوند. این نوع از تبلیغات زمانی مؤثر است که کاربر در حال دیدن یک دسته ویدیو باشد و منتظر پخش شدن ویدئوی بعدی باشد. در رابطه با این سبک تبلیغات باید به این نکته توجه داشته باشید که، طولانی بودن بیش از حد این تبلیغات باعث تاثیرات منفی بر محصول شما می شود.

تبلیغات ویدیویی

تبلیغات غیر خطی

دسته ‌ای دیگر از تبلیغات ویدئویی، تبلیغات غیر خطی نام دارد. این نوع از تبلیغات با نام تبلیغات هم‌ زمان نیز شناخته می ‌شوند. این نوع از تبلیغات به این صورت هستند که باعث قطع شدن ویدئوی در حال پخش نمی‌شوند. بلکه کاملاً به ‌صورت موازی و هم‌ زمان با ویدئوی اصلی پخش می‌شوند. درصورتی‌که این تبلیغات برای کاربر جذاب باشد، کاربر می‌تواند با کلیک بر روی این تبلیغات، پخش ویدیوی اصلی را متوقف کند و به تماشای این نوع از تبلیغات بپردازد. اما اگر این تبلیغات برای کاربر جذاب نباشد می‌تواند پخش این ویدئو را متوقف کند. البته تبلیغات غیر خطی تنها محدود به ویدئوها نیستند. می‌توان از انواع روش‌ های تبلیغات برای تبلیغات غیرخطی استفاده کرد. به‌ طور مثال با قرار دادن یک عکس و یا یک جمله تبلیغات غیر خطی را انجام داد. برای انجام این سبک از تبلیغات بهتر است شما مخاطبین خود را بشناسید و تبلیغاتی متناسب با نیاز مخاطبین تان تهیه کنید.

سخن پایانی

تبلیغات نقش بسیار مهمی را درفروش و بازاریابی یک محصول بازی میکنند. شما با تبلیغات مناسب و درست میتوانید تا حد زیادی فروش محصول خود را تضمین کنید. با گذشت زمان تبلیغات نیز شکلی جدید به خود گرفته اند. یکی از شکل های موثر تبلیغات که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد، تبلیغات ویدئویی است. این سبک از تبلیغات به این صورت است که ویدیو های تبلیغاتی در وسط ویدیو های اصلی پخش می شود.