رتبه الکسای سایت

از اواخر دهه 90 تقریبا تمامی کسب و کارها به این نتیجه رسیدند که باید وارد شیوه جدید کسب و کار شوند در غیر اینصورت نمی توانند به آنچه می خواهند برسند! در واقع، مردم تمایل داشتند که شیوه های خرید جدید را امتحان کنند. به طور مثال یک مشتری در کشور چین ترجیح می داد تا لباس های مورد نیاز خود را از یک مرکز معتبر در آمریکا تهیه کند و به یمن ورود اینترنت به زندگی انسان ها این امر امکان پذیر شده بود. امروزه، تمامی کسب و کارها به این نتیجه رسیده اند که برای موفقیت باید به فضای اینترنت نقل مکان کنند و بی شک سئو سایت نقش بسیار مهمی در دیده شدن سایت دارد. رتبه سایت یکی از مواردی است که تمامی صاحبان سایت باید به آن توجه داشته باشند. سایت الکسا یکی از سایت هایی است که می تواند رتبه سایت ها را بر اساس پارامترهای مختلف بررسی کند. در ادامه اطلاعات بیشتری را در مورد رتبه الکسای سایت در اختیار شما قرار می دهیم.

تاریخچه سایت الکسا

قبل از آنکه بخواهیم در مورد رتبه الکسای سایت صحبت کنیم، بهتر است نگاهی به تاریخچه این شرکت داشته باشیم. شرکت الکسا فعالیت خود را در سال 1996 آغاز کرد و تلاش می کرد تا با بررسی های متفاوت رتبه واقعی سایت های اینترنتی را نشان دهد. در سال 1999 شرکت آمازون این سایت را خریداری کرد و اکنون به عنوان مالک اصلی سایت الکسا شناخته می شود.

رتبه الکسای سایت

رتبه الکسای سایت چیست

شما می توانید با ورود به سایت الکسا رتبه سایت خود را مورد بررسی قرار دهید. اکنون ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که رتبه الکسای سایت چه چیزی را نشان می دهد؟! در پاسخ به این سوال باید بگوییم که رتبه الکسای سایت جایگاه شما را در میان رقبایتان در سراسر جهان نشان می دهد. بی شک، هر چقدر این رتبه کمتر باشد، نشان دهنده این است که جایگاه کسب و کار اینترنتی شما بهتر است.
با این وجود، در اینجا به نکته مهمی اشاره می کنیم: اگر رتبه سایت شما پایین است، نشان دهنده این است که سئو سایت مناسب است، اما همیشه پایین بودن رتبه الکسای سایت بدین معنا نیست که سئو وب سایت شما ضعیف است. به همین دلیل، با اینکه شما باید از الکسا به عنوان یک سایت قابل اعتماد استفاده کنید، اما نباید مبنای کاری خود را سایت الکسا قرار دهید.

آنالیز سایت با الکسا

اکنون ممکن است این سوال ذهن شما را درگیر کند که رتبه الکسای سایت بر اساس چه مبنایی مشخص می شود؟! در پاسخ به این سوال باید بگوییم که این سایت برای مشخص کردن رتبه به دو فاکتور مهم تکیه می کند که بدین شرحند:
• تعداد بازدیدکنندگان
• متوسط تعداد صفحاتی که هر نفر در سایت بازدید کرده است
بنابراین، وقتی رتبه الکسای سایت خود را مشاهده کردید، می توانید به متوسط تعداد بازدیدکنندگان و میزان بازدید آنها از سایت تان پی ببرید و این موضوع بسیار ارزشمند است.

رتبه سایت در گوگل

اگر می خواهید رتبه الکسای سایت خود را ارتقا دهید و به جایگاه مناسبی در کسب و کارهای اینترنتی دست پیدا کنید، باید به موارد زیر توجه داشته باشید:
• محتوای وب سایت خود را بهینه کنید. این موضوع نقش بسیار مهمی در کسب بهترین رتبه الکسای سایت دارد.
رپورتاژ های گسترده و مرتبط بگیرید و تلاش کنید با استفاده از رپورتاژ های مناسب بک لینک وب سایت خود را تقویت کنید.
• سئو تکنیکال سایت را بررسی کنید و مشکلات سایت را برطرف سازید.
تمامی این نکات سبب می شوند که رتبه الکسای سایت خود را تقویت کنید و به جایگاه مناسبی دست پیدا کنید. متخصصان بر این موضوع تاکید می ورزند با توجه به رقابت بسیار زیاد در دنیای کسب و کار اینترنتی باید تمامی فاکتورهای سئو به خوبی رعایت شوند و هرگز نباید موضوعی از قلم بیافتد!!

رتبه الکسای سایت

بدست آوردن رتبه الکسای سایت

بسیاری از افراد تلاش می کنند تا بر اساس رتبه الکسای سایت جایگاه خود را در موتورهای جستجو آنالیز سئو کنند. مشاهده رتبه گوگل سایت به شما کمک می کند تا استراتژی های سئو را به دقت مشخص کنید و این موضوع نقش مهمی در موفقیت کسب و کار دارد. همچنین، سئو سایت باید همواره بروز شود و سئو کار باید دائما سایت را بررسی کند تا با رفع مشکلات آن، سایت را به موتورهای جستجو بشناساند.
در پایان بحث مرتبط با رتبه الکسای سایت به شما یاد آور می شویم که بررسی رتبه الکسای سایت تنها بخشی از کار است و شما باید سایت را دائما مد نظر داشته باشید. به همین دلیل، سئو سایت کاری تخصصی و دائمی است و هرگز نمی توان آن را در دوره خاصی مد نظر داشت. اگر می خواهید کسب و کار اینترنتی خود را گسترش دهید و به جایگاه مناسبی برسید باید برای سئو سایت برنامه ریزی های مشخص داشته باشید.

تا بدینجا تلاش کردیم تا اطلاعات مناسبی را در مورد رتبه الکسای سایت در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شدید سایت الکسا سایت ویژه ای است که به شما کمک می کند رتبه خود را در میان رقبایتان شناسایی کنید. این رتبه بر اساس دو فاکتور تعداد بازدید کنندگان و متوسط تعداد صفحاتی که هر نفر در سایت بازدید کرده است مشخص می گردد. اما در این جا به شما گوشزد می کنیم، با اینکه رتبه سایت الکسا بسیار مهم است، اما شما نباید تمامی استراتژی های سئو خود را بر اساس آن مشخص کنید. توصیه می شود در کنار این رتبه به موارد دیگری نیز توجه داشته باشید.