قوانین سئو

هیچ چیز دل انگیز تر از این نیست که سایت موفقی داشته باشید که در موتورهای جستجو نشان داده شود. موتورهای جستجو بر طبق الگوریتم هایی که دارند اطلاعات را از وب سایت های مختلف جمع می کنند و وقتی کاربر برای آن اطلاعات سرچ می کند، سایت های قوی را به او نمایش می دهند. به همین دلیل سئو یا بهینه سازی سایت یکی از مواردی است که این روزها مورد توجه قرار گرفته است. بهتر است بدانید اگر از قوانین سئو پیروی کنید، می توانید سایت خود را به جایگاه قابل قبولی برسانید و این موضوع برای تمامی کسب و کارهایی که در فضای اینترنت مشغول به فعالیت هستند، اهمیت بسیار زیادی دارد.

قوانین سئو

قوانین سئو چیست؟

وقتی صحبت از قوانین سئو می شود این سوال به ذهن خطور می کند که این قوانین شامل چه مواردی می شوند. قوانین سئو سایت به شرح زیر هستند:
• قوانین سئو داخلی یا on page
• قوانین سئو خارجی یا off page

رعایت این قوانین به شما کمک می کند تا سایت بهینه ای داشته باشید. قوانین سئو داخلی و خارجی هر کدام شامل موارد زیادی می شوند که سئو کاران باید در زمان بهینه سازی سایت به آن توجه داشته باشند و هر کدام را به دقت پیاده سازی کنند. پس از آن سایت توسط موتورهای جستجو شناسایی می شود و رتبه سایت افزایش پیدا می کند.

سئو داخلی

همانطور که در بالا مشاهده کردید سئو داخلی یکی از قوانین سئو به شمار می رود که اهمیت زیادی دارد. یکی از مهمترین مسائلی که در سئو داخلی مطرح می شود استفاده از تگ های مناسب است. تحقیقات نشان داده اند که تگ ها نقش موثری در جذب کاربر دارند. کلمات کلیدی حتما باید در عنواین و تگ های h1 نمایش داده شوند. اگر کلمات کلیدی در عناوین به کار برده نشوند، هیچ گاه سایت نمی تواند به موفقیت قابل قبولی برسد. موارد دیگری که در سئو داخلی باید مورد توجه قرار گیرند بدین شرحند:
• پیج تایتل یا عناوین اصلی
• متا دیسکریپشن یا تگ توضیحات
• ساختار بندی URL
• چگالی کلمات
• بهینه سازی عکس ( استفاده از آلت در عکس ها برای شناسایی در مورتورهای جستجو)
• لینک دهی داخلی
رعایت قوانین سئو در سئو داخلی به شما کمک می کند تا سایت خود را به کاربران نشان دهید و این کاربران می توانند به مشتریان دائم کسب و کار شما تبدیل شوند.

سئو داخلی

سئو خارجی

یکی دیگر از مواردی که در قوانین سئو مهم است سئو خارجی است. سئو خارجی همانند سئو داخلی موارد متعددی را در نظر می گیرد که از مهمترین آنها می توان به تولید محتوا برای معرفی سایت به کاربران اشاره کرد. در واقع، اگر سایتی دارای محتوای مناسب نباشد، هرگز نمی تواند به سایت موفقی تبدیل شود. اهمیت این موضوع به حدی زیاد است که بسیاری از کارشناسان تولید محتوا را پادشاه قوانین سئو می دانند. موضوعات دیگری که در سئو خارجی مطرح می شوند بدین شرحند:
• مدیریت شبکه های اجتماعی
• بازاریابی در فورم ها و انجمن ها برای معرفی سایت
• لینک سازی قوی خارجی و رپورتاژ آگهی

قوانین سئو در تولید محتوا

تولید محتوا در قوانین سئو جایگاه بسیار مهمی دارد. شما می توانید با تولید محتوای مناسب کاربران را به سمت سایت خود بکشانید. محتوا در سه دسته متنی، ویدیویی و تصویری می تواند تولید شود. اگر می خواهید محتوای متنی تولید کنید باید به موارد زیر توجه داشته باشید:
• یکی از قوانین سئو در تولید محتوا انتخاب کلید واژه هدفمند است. شما می توانید با استفاده از ابزارهای مختلف کلید واژه های مناسب سایت خود را انتخاب کنید.
• رعایت چگالی کلمه کلیدی اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر از کلمه کلیدی بیش از حد و یا کمتر از حد استفاده شود، سایت رتبه منفی می گیرد.
• کلمه کلیدی باید در پاراگراف اولیه متن ذکر سود تا بتواند بر روی مخالب اثر بگذارد.
• تایتل و یا عنوان اصلی متن باید شامل کلمه کلیدی باشد که برای متن انتخاب شده است.
• URL متن نباید بیش از 3 تا 5 کلمه باشد. در انتخاب URL این موارد را مد نظر داشته باشید : URL نباید طولانی باشد، URL نباید گیج کننده باشد.

اگر می خواهید از محتوای تصویری استفاده کنید، بهتر است تصویر مرتبط باشد تا کاربر با نگاه کردن با آن بتواند اطلاعات مورد نیاز خود را بدست بیاورد. توصیه می شود سایت ها هزینه بکنند و تصاویری یونیک و منحصر به فرد از کالا و محصولات خود تهیه کنند. این کار نقش بسیار مهمی در جذب مخاطب دارد. از طرفی دیگر، شما می توانید از محتوا ویدیویی نیز استفاده کنید. ویدیو نباید کپی از سایت های دیگر باشد و در صورت کپی منبع آن باید ذکر شود. همانطور که متوجه شده اید قوانین سئو به شما کمک می کنند تا سایت خود را به روشی بهینه و هدفمند در مقابل دید کاربران قرار دهید و رعایت این قوانین سبب می شود محیطی امن برای کاربران به وجود بیاید.

تا بدینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد قوانین سئو در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید قوانین سئو در دو بخش سئو داخلی و سئو خارجی قرار می گیرند و به بهینه سازی سایت کمک می کنند. رعایت این موارد سایت را در مسیر بهبود قرار می دهد و موتورهای جستجو به زودی این اطلاعات را به کاربران نشان می دهند. اگر می خواهید قوانین سئو به خوبی در سایت شما پیاده سازی شود باید از سئو کاران حرفه ای و یا شرکت های معتبر سئو بخواهید این کار را برای مشا انجام دهند.