ریتارگتینگ

ریتارگتینگ از جمله روش هایی است که شما می توانید مشتری را به خریدار تبدیل کنید؛ چرا که بر خلاف تفکر بسیاری از افرادی که در زمینه کسب و کارهای آنلاین فعالیت می کنند حفظ مشتری، جلب نظر وی و همچنین قانع کردن مشتری به خرید محصول آن چنان که فکر می کنید کار ساده ای نیست؛ چراکه برخی از مشتریان تنها به عنوان گشت و گذار و مشاهده صفحات مختلف از محصولات شما بازدید می‌کنند، اما هیچ وقت این مشتری به خرید اقدام نمی‌کند. 

اما اگر شما فرد باهوشی باشید باید طبق  اصول و قواعد خاصی مانند تبلیغات ریتارگتینگ در ۹۹% حالات ممکن مشتری را به خریدار تبدیل کنید و این چنین است که پرداخت به راحتی انجام می پذیرد و شما می‌توانید به کسب سود و درآمد بالا دست پیدا کنید. طبق تحقیقات به دست آمده با استفاده از تبلیغات مشخصی که به آن ریتارگتینگ گفته می‌شود می‌توان افراد را به راحتی به خریدار تبدیل کرد و یک تبلیغات هدفمند را برای وب سایت در نظر گرفت؛ چرا که هدفمندی تبلیغات باعث می‌شود تا شما هزینه کمتری را با بازدهی بیشتر در نظر بگیرید.

ریتارگتینگ

در ریتارگتینگ هدفمند و زمانبند انتخاب کنید

  • هدفمندی

در تبلیغات ریتارگتینگ به این مورد توجه داشته باشید که مخاطبان قبلا نسبت به وب سایت و تبلیغات شما چه علاقه ای نشان داده اند که قادر باشید، تبلیغات خود را به صورت هدفمند برای مشتریان تقویت کنید. این چنین است که شما می توانید نرخ تبدیل به خرید را افزایش دهیدو با شناسایی مخاطبانی که به حوزه کاری شما علاقه نشان می دهند، محصولات خود را هر چه سریعتر به فروش برسانید. اگر این علاقه را به صورت متمرکز مورد بررسی قرار دهید، صددرصد محصولات و خدمات شما می تواند فروش خود را چندین برابر کند. بدین ترتیب سعی کنید مخاطب را بشناسید و چنانچه اشتیاق و ترغیبی را در مشاهده کرده‌اید، هرچه سریعتر برای تقویت این اشتیاق قدم‌های بعدی را را اصولی تر و محکم تر بردارید.

  • زمانبندی

حوزه تبلیغات اینچنینی در کنار هدفمندی پاسخ مناسبی را ارائه می‌دهد به گونه‌ای که شما بهتر است، با وجود تبلیغات ریتارگتینگ تنها زمانی را انتخاب کنید که مشتریان شما بتوانند به راحتی تصمیم گیری کنند و به مزایای محصولات شما فکر کنند، زمان درست همه چیز را حل می‌کن؛ چرا که در این بین حتی با توجه به فصول شما این اختیار را دارید که محصولات خود را به فروش برسانید و فروش خود را در یک رده عادی و مناسب حفظ کنید. اینچنین است که مشتریان وفادار مشخص می‌شوند و شما بدون هیچ گونه دغدغه خاصی می توانید همیشه پیشنهادات خود را مطرح کنید.

ریتارگتینگ

مزیت استفاده از ریتارگتینگ

اگر کمی تحقیق و تجزیه تحلیل را در تبلیغات خود در نظر بگیرید به راحتی متوجه می‌شوید که بسیاری از برندهای بزرگ دنیا از تبلیغات ریتارگتینگ استفاده می‌کنند. به این دلیل که در بازاریابی دیجیتال اگر شما از ابزار مناسب استفاده نکنیدف به هیچ عنوان نمی توانید ایده های خود را عملی کنید اما در این بین، این نوع شگرد تبلیغاتی باعث می شود تا شما با یک هزینه بسیار کمتر بتوانید اثر بخش ترین نرخ تبدیل ترافیکی را در فضای رقابتی مورد استفاده قرار دهید؛ چرا که تبدیل مشتری به خریدار همیشه یکی از دغدغه های اصلی صاحبان انواع کسب و کار محسوب می شود اما چنانچه شما به دنبال یک نتیجه عالی و مقرون به صرفه هستید بهتر است بدانید که استفاده از روش‌های گفته شده می‌تواند به شما کمک کند تا با یک ابزار مناسب و کم هزینه تبلیغات خود را به شکل هدفمند پوشش دهی کنید.

استراتژی ریتارگتینگ چیست؟

بسیاری از صاحبان کسب و کار متاسفانه پیشنهاداتی را مطرح می‌کنند که این پیشنهادات به هیچ عنوان عملی نیست و این گونه است که مشتری به خوبی می‌داند که عملا تبلیغات مشاهده شده، یک تبلیغات واهی و پوچ به نظر می رسد و به همین دلیل سعی کنید با استفاده از ابزار تبلیغاتی ریتارگتینگ همیشه تبلیغاتی درست و کاملا معقولانه را به مشتری پیشنهاد دهید؛ چرا که این استراتژی اصلی این نوع تبلیغات در بازاریابی آنلاین است که باعث می‌شود تا مشتری تبلیغات شما را یک تبلیغ در راستای هدفی برنامه ریزی شده مشاهده کند و به واسطه پیشنهاد جذاب شما هرچه سریعتر به خرید ترغیب شود که در این میان، همیشه کدهای تخفیف می توانند به بهترین شکل ممکن مشتری را به خود جذب کنند و سبد خرید را هرچه سریعتر پر نمایند.

محتوای تبلیغاتی را شما چنانچه شخصی سازی شده در نظر بگیرید، این گونه می توانید خرید مشتریان را افزایش دهید و به سود و فروش بالاتر در اصل هدف تبلیغات ریتارگتینگ دست یابید. همیشه تبلیغات درست به مخاطبان هدف، در زمان مناسب با پیشنهاد معقولانه باعث می شود تبلیغات را به شکل جدی بتوان هدایت نمود و مزایای آن باعث می‌شود تا مشتریان از وب سایت خرید کنند و به عنوان مشتری وفادار همیشه بتوانند بر روی خرید و توجه آنها نسبت به محصولات مطمئن بود.

ریتارگتینگ

سخن پایانی

در تبلیغات ریتارگتینگ که ما در این مقاله در مورد آن صحبت کردیم، شما می توانید تبلیغات خود را به صورت معقولانه و درست به مخاطبان هدف به صورت کاملا سفارشی ارائه دهید، اما این موضوع را به خاطر داشته باشید که تبلیغات شما زمانی می‌تواند بازده خوبی داشته باشد که در زمان درست و به موقع ارائه شود؛ چرا که امروزه بسیاری از برندهای بزرگ دنیا با استفاده از این شگرد توانسته‌اند؛ مزایای قابل قبولی را به دست آورند و در هر صورت هدف شما باید آگاهی بخشی و تبدیل مشتری به خریدار باشد تا بتواند در یک دسته‌بندی درست مخاطب هر چه سریعتر به نتیجه خود یعنی فروش بیشتر محصولات دست پیدا کنید.