پرسونا چیست؟

پرسونا چیست (Persona)  از جمله اصطلاحات بسیار رایجی است که امروزه آن را زیاد می‌شنویم، در امر بازاریابی اگر صاحبان کسب و کار قصد داشته باشند که فرد موفق باشند به درآمد و فروش بالاتری دست پیدا کنند، صددرصد باید یک تصویر و هدف خاص از مشتری خود در ذهن داشته باشند. می‌توانند با توجه به نیاز، خواسته و علاقه وی روش بازاریابی خود را مدیریت کنند. محصول و خدمات خود را در قالب هایی مانند محتوا و یا هر شگرد دیگری هر چه سریعتر به نمایش بگذارند.

شما با خصوصیات و ویژگی‌های مشتری به نحو احسن در پرسونا آشنا می شوید و تمامی اطلاعات مشتری در پرسونا می‌تواند به کار شما آید. این نکته را باید به خاطر بسپارید که مشتری هدف شما تنها کسی است که می‌تواند برای بازاریابی شما موفق باشد. اینچنین از خدمات شما استفاده می‌کند و صددرصد نظر و خواسته وی برای شما مهم است. به این دلیل که شما را اشنا می کند که از چه ابزارهایی در این راستا استفاده کنید و بهتر است هرچه عمیق تر با مفهوم پرسونا چیست آشنا شوید.

پرسونا

رسانه های اجتماعی در پرسونا چه تاثیری دارند؟

قدرت رسانه های اجتماعی را با توجه به سوال همیشگی پرسونا چیست دست کم نگیرید به این دلیل که شما می توانید به عنوان یک منبع فوق العاده قدرتمند از رسانه‌هایی مانند توییتر، اینستاگرام و کانال های تلگرامی استفاده کنید و اطلاعات مربوط به مشتری را پیدا کنید. این اطلاعات می تواند شامل علایق، مکان، دموگرافی و یا هر اطلاعات دیگری باشد که می‌تواند به عنوان یک سری اطلاعات شخصی ارزشمند شما را به هدف خود نزدیک کند.

 البته اطلاعات شخصی مربوط به مشتری همیشه پیدا کردن آن روش ساده ای ندارد. اما در هر صورت شما اگر از ابزار و منابع خود به درستی استفاده کنید به راحتی می توانید با توجه به مفهوم پرسونا چیست اطلاعات خود را تکمیل کنید و این چنین است که با صرفه جویی در وقت و یک روش کاملا ساده دامنه پرسونای شما گسترش پیدا می‌کند.

پرسونا

بازدهی تبلیغات کلیکی چه راتباطی به پرسونا دارد؟

توصیه ما را جدی بگیرید و با توجه به ماهیت پرسونا چیست سعی کنید هیچگاه بدون اینکه اطلاعات و آگاهی قابل قبول و کافی از خریدار ندارید در فرآیندهای بازاریابی و تبلیغاتی مانند بازاریابی محتوایی و کلیکی وارد عمل نشوید؛ چرا که تبلیغات کلیکی صددرصد زمانی برای شما سودمند است که شما درک درستی از خریدار و مشتری خود داشته باشید و در غیر این صورت نمی توانید به نحوه درست در هر نوع بازاریابی فعالیت قابل قبولی را ارائه دهید. زمانی که شما نسبت به خریداران خود درک درستی داشته باشید، می‌توانید محتوا را با تاثیرات قابل قبولی که دارد در روند بازاریابی پیاده کنید. خصوصا تبلیغات کلیکی باعث می شود تا شما بدانید از چه کلماتی برای جذب مشتری باید استفاده کنید که کلیک بر روی آن به نفع شما باشد؛ چراکه در غیر این صورت تنها باید هزینه مازاد را به عنوان ضرر در نظر بگیرید.

اطلاعات مشتری در پرسونا چه زمانی بدست می آید؟

پرسونا چیست همیشه یک روند و فعالیت ساده را دنبال نمی کند؛ چرا که با توجه به علایق و انگیزه مشتریان شما این مفهوم را باید کاملا متغییر دنبال کنید؛ چرا که با ورود هر محصول تفکرات، احساس و علاقه خاصی از طرف مشتری نسبت به محصول به وجود می‌آید. در این باره باید هدف خود را بیشتر بر روی محصولاتی بگذارید که بتواند برای مشتری سودمند باشد.

البته باید به این موضوع نیز توجه داشت، زمانی که محصول خود را تولید و روانه بازار می کنید در هر صورت اطلاعاتی از مشتریان هدف خود را می‌توانید به دست آورید که در پرسونا چیست به این موضوع به صورت واضح اشاره می شود که هدف گذاری شما باید به صورت بالقوه به گونه ای ادامه پیدا کند که بتوانید بر روی ذهن مشتری بیشتر از هر چیزی کار کنید و این چنین اصلاحاتی را بر روی محصول خود در نظر بگیرید.

بازدهی تبلیغات کلیکی

چگونه در تبلیغات برنده باشیم؟

متاسفانه در دنیای امروز تبلیغاتی، به این دلیل که روزانه پیام های تبلیغاتی زیادی برای افراد ارسال می شود آن دسته از افرادی که باید پیام را دریافت کنند شاید در این بین قرار نمی گیرند و به همین دلیل است که نمی‌توان با اعتماد کامل برروی بازاریابی به شکل های گوناگون حساب کرد. به خصوص که ایمیل های بازاریابی صددرصد می تواند بهترین روش برای جمع آوری اطلاعات باشد؛ چراکه اگر شما دقت بیشتری بر روی مفهوم پرسونا چیست داشته باشید قادر هستید به اعتماد سازی در تبلیغات پی ببرید. عمدتا توصیه های شخصی در فرایند تبلیغات و بازاریابی می تواند تاثیر بیشتری داشته باشند. توصیه های دوستانه که شما بتوانید مشتری را متقاعد کنید، خرید چه محصولی برای او منفعت دارد بسیار تاثیر پذیر است. در هر صورت شما به عنوان فروشنده به خریدار نیازمند هستید که در این بین، باید سعی کنید از ایمیل های بازاریابی برای فروش بیشتر به صورت آزمایشی نیز استفاده کنید تا مشتریان خود را حفظ کنید.

پرسونا

پرسونا چیست که در این مقاله متوجه شده ایم می تواند به شناخت درک و خواسته مخاطب کمک کند و از جمله فرآیندهایی است که در امر بازاریابی و تبلیغات صددرصد مورد توجه قرار گرفته است. به خوبی شما می توانید یک شرح مناسب را نسبت به دموگرافی، سرگرمی و هرنوع اطلاعات دیگر را در مورد مشتری هدف خود مشخص کنید. انواع روش های بازاریابی مانند ایمیل های بازاریابی و یا تبلیغات در رسانه های اجتماعی را شما به صورت برنامه‌ریزی شده و هدفمند با پرسونا می توانید دنبال کنید تا بازدهی آن برای شما یک بازده اصولی و مقرون به صرفه باشد.