افزایش سرعت سایت

هیچ کاربری دوست ندارد وقتی وارد سایتی می شود برای مدت طولانی منتظر بماند تا صفحات سایت لود شوند و کاربر بتواند از محتوای آنها استفاده کند. جالب است بدانید تحقیقات صورت گرفته در این زمینه نشان می دهند سایت هایی که سرعت پایینی دارند 80 درصد از کاربران خود را از دست می دهند و اگر این سایت در زمینه فروش فعالیت داشته باشد، این موضوع بر درآمدش اثر می گذارد. به همین دلیل استفاده از راهکارهای مناسب برای افزایش سرعت سایت یکی از مواردی است که تمامی سئو کاران و سایت داران باید به آن توجه داشته باشند.

افزایش سرعت سایت

آنالیز سرعت سایت

همانطور که متوجه شده اید افزایش سرعت در سایت از جمله موضوعات مهم در موفقیت وب سایت به شمار می رود. ابزارهای مختلفی برای سنجش سرعت سایت وجود دارند که به شرح زیر هستند:

 • website speed test (از این سایت می توانید برای اندازه گیری سرعت بارگذاری وب سایت های ورد پرسی استفاده کنید)
 • Page Speed Insights (این ابزار که توسط موتور جستجوی گوگل راه اندازه شده است برای اندازه گیری سرعت وب سایت استفاده می شود و راهکاریی موثر را به صاحبان وبسایت پیشنهاد می دهد تا با استفاده از آن برای افزایش سرعت وبسایت خود اقدام نمایند)
 • Sitechecker ( این ابزار نیز مانند ابزارهایی که پیشتر معرفی گردیدند برای افزایش سرعت وب سایت مورد استفاده قرار می گیرد و راه های مناسبی را برای حل این مشکل به صاحبان سایت ها ارائه می دهد)

در اینجا تنها به معرفی برخی از ابزارهای محبوب برای افزایش سرعت پرداختیم. ابزارهای دیگری نیز وجود دارند که شما می توانید با استفاده از آنها سرعت خود را بالا ببرید. اگر شما می خواهید در حوزه سئو سایت و بهینه سازی سایت فعالیت کنید، باید برای آموزش افزایش سرعت سایت اقدام نمایید. این امر یکی از موضوعاتی است که هرگز نباید نادیده گرفته شود. بهتر است بدانید تا سایتی سرعت بالایی نداشته شود، هرگز نمی شود برای بهینه سازی بخش های دیگر آن اقدام کرد!

علت پایین بودن سرعت وب سایت

اگر می خواهید برای افزایش سرعت سایت اقدام نمایید، در اولین قدم علت پایین بودن سرعت وب سایت را باید شناسایی کنید. دلایل مختلفی وجود دارند که باعث می شوند سرعت سایت شما پایین بیاید. یکی از مهمترین دلایلی که بر سرعت وبسایت اثر می گذارد استفاده از افکت ها و ابزارهای متنوعی است که در سایت به کار برده می شوند. همچنین، ضعیف بودن سرور یکی از دلایلی است که می تواند به شدت بر سرعت وبسایت اثر بگذارد و آن را پایین بیاورد.

افزایش سرعت سایت

بهتر است بدانید که از بین بردن مشکلات سایت و افزایش سرعت یک کار کاملا تخصصی است و تنها کسانی که با علم برنامه نویسی آشنایی دارند می توانند از آن استفاده نمایند. زیرا آنها باید با کدهای خطا آشنایی داشته باشند و بتوانند آنها را حذف نمایند. بنابراین، اگر می خواهید به عنوان سئو کار عمل کنید، باید با علم برنامه نویسی و شناسایی کدهای خطا آشنایی داشته باشید.

افزایش سرعت باز شدن سایت

اکنون که به اهمیت افزایش سرعت در سایت پی برده اید، ممکن است به دنبال روش های مناسب برای افزایش سرعت باز شدن سایت باشید. روش هایی که در ادامه مطرح می شوند به شما کمک می کنند تا سرعت سایت خود را بالا ببرید و کاربران زیادی را جذب کنید. این روش ها به شرح زیرند:

 • انتخاب هاست و دامنه مناسب
 • فعال سازی ذخیره سازی و کش مرورگر
 • حذف افزونه های غیر ضروری از روی وب سایت
 • بهینه سازی سایت یا تعویض قالب وب سایت
 • استفاده از قابلیت Expire Headers
 • فعال سازی قابلیت Gzip Compression

بهترین افزونه افزایش سرعت وب سایت

یکی از سوالاتی که زیاد در این زمینه می شنویم معرفی بهترین افزونه افزایش سرعت است! بهتر است بدانید تا زبان برنامه نویسی وب سایت شما مشخص نشده باشد، نمی توان افزونه خاصی را معرفی کرد. به طور مثال ورد پرس یک سیستم مدیریت محتوای بسیار محبوب است و از افزونه های W3 total cache و WP fastest cache می توان برای افزایش سرعت سایت استفاده کرد.

افزایش سرعت وبسایت php

PHP زبان محبوب برنامه نویسی است و بسیاری از وب سایت ها با استفاده از این زبان نوشته می شوند. به همین دلیل بسیاری از برنامه نویسان در مورد این موضوع سوال می پرسند. برای افزایش سرعت سایت php می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

 • استفاده عملکرد Native PHP
 • استفاده از JSON به جای XML
 • حذف محاسبات غیر ضروری
 • استفاده از isset()

افزایش سرعت ووکامرس

ووکامرس یک افزونه ساخت فروشگاه آنلاین وردپرس است. با توجه به این موضوع که کارآیی این افزونه بسیار زیاد است بسیاری از افراد به دنبال افزایش سرعت هستند. شما می توانید با استفاده از راهکارهای زیر کمک کنید:

 • بهینه سازی و فشرده سازی تصاویر ووکامرس
 • فعال سازی قابلیت کش در ورد پرس
 • بهینه سازی فایل های css و js

تا بدینجا تلاش کردیم اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که بارها در طول این متن به آن اشاره کردیم، اگر سرعت سایت مناسب نباشد؛ سایت شما کاربران بسیار زیادی را از دست خواهد داد. اگر می خواهید برای افزایش سرعت اقدام کنید، در اولین قدم باید علت پایین بودن سایت را شناسایی کنید. معمولا نصب و فعال سازی افزونه های زیاد سبب می شود تا سرعت کاهش پیدا کند. راهکارهای متعددی وجود دارند که سرعت سایت را بالا می برند و از مهمترین آنها می توان به انتخاب هاست و دامنه مناسب و فعال سازی قابلیت کش در مرورگر اشاره کرد.