الگوریتم مرغ مگس خوار

الگوریتم مرغ مگس خوار به طور دقیق و با سرعت بسیار بالا کلمات را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد و تا حد قابل توجهی نسبت به مترادف آنها شناخت دارد، لازم به ذکر است که مگس خوار همزمان با نمایش دادن نزدیک ترین نتایج یک سری کارها را نیز انجام می دهد. این الگوریتم تمام صفحه هایی که کلمات کلیدی را خیلی زیاد به کار برده اند و محتوای آنها کاربردی و با ارزش نیست را جریمه خواهد کرد، در حقیقت گوگل الگوریتم مگس خوار را با هدفی خاص ارائه کرده است. هدف این بوده که علاوه بر نمایش دادن نتایج واقعی و دقیق به کاربران وب مسترها را وادار به مورد توجه قرار دادن تولید محتوا با کیفیت بالا و ارزشمند نماید، از این رو در زمان جستجو با صفحات اسپم روبرو نمی شوید و فورا  یک لیست از ویدئوها، تصاویر و غیره را می بینید.

الگوریتم مرغ مگس خوار

الگوریتم مرغ مگس خوار Hummingbird algorithm

اصلی ترین وظیفه الگوریتم مرغ مگس خوار این است که عبارت سرچ شده را مورد بررسی قرار داده و مفهوم آن را درک کند، عمچنین به وسیله گراف دانشگوگل سعی دارد تا نتایجی را به کاربر ارائه دهد که به مفهوم سرچ شده مرتبط می باشد. هدف اصلی مرغ مگس خوار این است که در کاربر احساس خوب سرچ را به وجود آورد، همه ما می دانیم که نام کالاهای گوگل همواره با جذابیت بسیار خاصی همراه بوده است و این در مورد انتخاب نام مرغ مگس خوار نیز صدق می کند. با توجه به اینکه مرغ مگس خوار یک پرنده می باشد که همه آن را  با دو خصوصیت سرعت و قدرت می شناسند به همین جهت گوگل این الگوریتم را با توجه به ویژگی های این پرنده نامگذاری کرده است که نشان می دهد در انتخاب نام آن واقعا با سلیقه بوده است.

شیوه کار الگوریتم کاربردی مرغ مگس خوار

الگوریتم مرغ مگس خوار برای گوگل شرایطی را فراهم کرد تا بهتر بتواند خواسته کاربران را درک کند و از طرفی به دلیل اینکه این الگوریتم از سرعت بسیار بالایی برخوردار می باشد توانایی ارائه خدمات بیشتر به آنها را پیدا کرد. برای مثال هنگامی که کاربران در نوار جستجو یک عبارت را تایپ می کنند گوگل نه تنها موضوع درخواست شده بلکه کلیه مواردی که به آن مربوط می شوند را نیز در اختیار آنها قرار می دهد. طراحی این الگوریتم توسط گوگل به گونه ای می باشد که مرغ مگس خوار نسبت به مفهوم و مترادف هم حساسیت به خرج خواهد داد، این الگوریتم تمام چیزهایی که امکان دارد هدف کاربر از سرچ باشد را مدنظر قرار داده و با تلاش فراوان نتایج مرتبط را نشان می دهد تا کاربر با سرعت بالا به نتایج موردنظر خود دست پیدا کنند.

نحوه جلب توجه الگوریتم محبوب مرغ مگس خوار

تاکید الگوریتم مرغ مگس خوار بر روی یک سری موارد می باشد که اگر آنها را رعایت و مورد توجه قرار دهید در صفحه های نتایج جستجو بهترین رتبه را به دست می آورید و بهینه کردن کلمات کلیدی به عنوان یکی از مهمترین موارد به شمار می آید. در عوض استفاده زیاد از کلمه کلیدی موردنظر توصیه می شود کلمات مترادف را به کار ببرید، همچنین انکرتست ها را طوری انتخاب نمایید که مطابق و هماهنگ با کلمه کلیدی و محتوای سایت باشند چرا که الگوریتم مگس خوار بر بهینه سازی انکرتکست ها تاکید بسیار زیادی دارد. یکی دیگر از مواردی که باعث جلب توجه آن می شود نوشتن مقالات کوتاه می باشد، به هیچ عنوان مقالات را به صورت طولانی ننویسید، تصاویر مخاطبان را جذب کرده و مقاله ها را جذاب می کند بنابراین نباید استفاده از تصویر و ویدئو را فراموش کنید.

الگوریتم مرغ مگس خوار

تاثیر به روزرسانی مرغ مگس خوار بر روی سایت

با توجه به اینکه احتمال می رود صاحبان کسب و کار با بعضی از مشکلات موقتی از جمله باکس های اسپم و پایین آمدن ورودی موتورهای جستجو روبرو شده باشند، اما به طور کلی کمتر سایتی را می توان پیدا کرد که پس از به روزرسانی الگوریتم مرغ مگس خوار آسیب دیده است. افرادی که فکر می کنند به روزرسانی های گوگل باعث شده است تا برای سایت آنها مشکل به وجود آید توصیه می شود که سایر به روزرسانی های گوگل را نیز مورد بررسی قرار دهند و آنها را به طور دقیق مشاهده کنند. ممکن است چون بعضی از به روزرسانی های دیگر از جمله پاندا و پنگوئن وجود دارند تعداد بازدید کننده و رنک سایت آنها کاهش پیدا کرده است، بنابراین باید بگوییم که با به روزرسانی کردن این الگوریتم گوگل به سایت کاربران ضربه خاصی وارد نمی شود.  

الگوریتم مرغ مگس خوار یکی از الگوریتم های گوگل می باشد که از قدرت بسیار بالایی برخوردار است و برعکس بروزرسانی های پیشین پنگوئن و پاندا که در زمان شروع به عنوان افزونه ای برای الگوریتم اصلی گوگل انتشار یافتند مرغ مگس خوار درست از آغاز جزء هسته اصلی الگوریتم گوگل به حساب آمد. ترجمه سرچ معنایی از یک مفهوم به واقعیت به عنوان یکی از مهمترین و اصلی ترین اهداف این الگوریم به شمار می آید و در آخر همین مسئله به یک استاندارد سرچ یا جستجو تغییر یافت. این الگوریتم به کاربران این امکان را می دهد تا در میان حجم زیادی از داده ها با سرعت بالا به محتوای موردنظر خود دسترسی یابند، همچنین الگوریتـم مـرغ مگـس خـوار برای متخصصان سئو شرایطی فراهم می کند تا بتوانند مطالب را با توجه به اصول سئو آماده نمایند و روبات های گوگل قادر به یافتن سریع آنها باشند.