ثبت کسب و کار در گوگل مپ

ثبت کسب و کار در گوگل مپ به عنوان یکی از اصلی ترین و مهمترین نگرانی ها و مشکلات کاربران ایرانی به شمار می آید. چرا که کشور ایران دارای محدودیت هایی می باشد. بنابراین، یکی از سوالاتی که مدام برای تعداد زیادی از افراد پیش می آید این است که چگونه کسب و کار خود را در گوگل مپ به ثبت برسانیم؟ نرم افزارهای رایگان گوناگونی جهت توسعه دادن کسب و کار توسط شرکت گوگل ارائه می گردد. در صورتی که سرویس های گوگل را بشناسید و از آنها استفاده کنید قادر به بهبود بخشیدن جریان استراتژی بازاریابی کسب و کارتان خواهید بود. تحریم های آمریکا در زمینه تجارت باعث مسدود شدن گوگل مپ در کشور ایران شده است. برای اینکه با نحوه ثبت نام و تأیید کسب و کار آشنا در ادامه قصد داریم مطالب جامع و مفیدی را ارائه دهیم.

ثبت کسب و کار در گوگل مپ

آشنایی با گوگل مای بیزینس

گوگل مای بیزینس یکی از انواع سرویس های گوگل می باشد که به کسب و کارها این امکان را می دهد تا اطلاعات درست خود را در گوگل مپ ثبت کنند. همانطور که قبلا اشاره کردیم این سرویس برای کشور ما تحریم بوده و ثبت کسب وکار در گوگل مپ امکان پذیر نمی باشد. از این رو همه افراد توانایی ویرایش کردن اطلاعات کسب و کار شما را خواهند داشت. تا به امروز هیچ گونه راه حل و روشی برای برطرف کردن این مشکل ارائه نشده است. یکی از بهترین و موثرترین راهکارها این می باشد که به شکل دوره ای و پشت سر هم اطلاعات موجود را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید. انجام این کار باعث می شود تا اطمینان حاصل کنید که هیچ کس اطلاعات شما را ویرایش نکرده است. در بخش بعدی مراحل به ثبت رساندن کسب وکار در گوگل مپ را توضیح می دهیم.

اصلی ترین مراحل ثبت موقعیت کسب و کار در گوگل مپ

اولین کاری که باید برای ثـبت کسـب و کـار در گـوگـل مـپ انجام دهید وارد شدن به گوگل مپ می باشد. در مرحله بعد برای پیدا کردن مکان دقیق کسب و کار خود و زوم کردن آن اقدام نمایید. سپس دست شما باید به مدت چند ثانیه بر روی محل کارتان نگه داشته شود. در این مرحله شما با یک منو جدید روبرو می شوید. در صورتی که گزینه Add a Missing Place را انتخاب کنید قادر به ثبت کردن کسب و کارتان در گوگل مپ خواهید بود. تنها باید وارد کردن نام، دسته بندی، آدرس، شماره تماس و آدرس وب سایت که اختیاری می باشد را به طور صحیح و دقیق انجام دهید. مرحله بعدی ثبـت کسـب و کـار در گـوگـل مـپ این است که  باید در بخش بالایی سمت راست بر روی دکمه ارسال کلیک نمایید. گـوگـل مـپ پس از اینکه کسب و کارتان را بررسی کرد آن را در نتایج خود به ثبت می رساند.

ثبت کسب و کار در گوگل مپ

مهمترین نکات هنگام ثبت مکان در گوگل مپ

لازم به ذکر است که به دلایل مختلفی ممکن است مکان کسـب و کـار شما در گـوگـل مـپ ثبت نشود. بنابراین هنگام ثبـت کسـب و کـار در گـوگـل مـپ باید یک سری نکات را مورد توجه قرار دهید. یکی از نکات مهم این است که آدرس باید به صورت دقیق و خوانا ثبت شود. همچنین واقعی بودن اطلاعات و آدرس مکان کسب و کارتان از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. توجه داشته باشید که در بخش دسته بندی جهت کسب و کار حتما باید از عنوان صحیح استفاده شود. در صورتی که نام عنوان کسب و کار شما رسمی نباشد بدون شک نمی توانید کسب و کارتان را در گوگل مپ ثبت نمایید. یکی دیگر از مهمترین نکات که باید مدنظر قرار دهید استفاده نکردن از زبان محاوره برای نوشتن آدرس می باشد.

مزایای ثبت موقعیت کسب و کار در گوگل مپ

یکی از مهمترین مزایای ثبت کسـب وکـار در گـوگـل مـپ این است که موقعیت مورد نظر بر روی نقشه گوگل نمایش داده می شود.  در نتیجه، کسانی که نقشه های گوگل را مورد استفاده قرار می دهند موقعیت و کسب و کارتان را بر روی نقشه مشاهده خواهند کرد. تعداد زیادی از صاحبان مشاغل پس از ثبت کردن موقعیت برای تکمیل کردن پروفایل خود اقدام نمی کنند. فراموش نکنید که این موضوع می تواند به نفع شما تمام شود. به همین جهت شما می توانید با استفاده از تصاویر و داده های مرتبط با کسب و کارتان نسبت به رقبیب های خود برتری پیدا کنید. به علاوه هنگامی که مشتریان شما نظرات خود را ارسال می کنند به شما این امکان را می دهند تا اعتبار کسب و کار خود را تا حد قابل توجهی افزایش دهید.

ثبت کسب و کار در گوگل مپ

ثبت کسب و کار در گوگل مپ به عنوان یکی از بهترین راهکارها برای ارتقاء و رشد کسـب و کـار به شمار می آید. اگرچه سرویس گوگـل مـپ در کشور ایران به دلیل وجود تحریم ها برای کاربران ایرانی فیلتر شده است. اما شما با طی کردن مراحل و رعایت نکاتی که در این مطلب ذکر کردیم قادر هستید موقعیت کسب و کارتان را در گوگل مپ ثبت نمایید. در صورتی که مشتریان به شکل آنلاین برخی از کلمات کلیدی خاص را جستجو نمایند احتمال اینکه گوگل فهرست و نقشه مشاغل مربوط به یک محل را به نمایش بگذارد وجود دارد. البته این قابلیت برای آن دسته از کسانی امکان پذیر می شود که موقعیت کسـب و کـار خود در گـوگـل مـپ را به ثبت رسانده اند. لازم به ذکر است که برای ثـبت کسـب وکـار در گـوگل مـپ تنها باید چند دقیقه زمان را صرف کنید.