الگوریتم های گوگل

پس از آنکه موتور جستجو گوگل برای یافتن اطلاعات و داده های مناسب در فضای اینترنت مورد توجه قرار گرفت، گوگل شروع به تشکیل الگوریتم هایی کرد که کاربران راحت تر بتوانند به داده های مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند. بهتر است بدانید که اگر الگوریتم های گوگل وجود نداشت، کابران نمی توانستند به داده های مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند و همواره مجموعه ای از سایت های بی معنی و بدون ارتباط به نمایش در می آمد. به همین دلیل کسانی که می خواهند به موفقیت وب سایت خود در فضای اینترنت کمک کنند باید به الگوریتم های گوگل توجه ویژه ای داشته باشند. در ادامه تلاش می کنیم تا اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

الگوریتم موتور جستجوی گوگل

بهتر است بدانید که موتور جستجوی گوگل تا به حال انواع متفاوتی از الگوریتم ها را معرفی کرده است و این الگوریتم ها به جستجوی ساده تر در فضای اینترنت کمک می کنند. الگوریتم هایی که تا به حال از سوی موتور جستجو گوگل معرفی شده اند به شرح زیرند:
• الگوریتم پاندا: این الگوریتم در فوریه سال ۲۰۱۱ معرفی گردید، هدف این الگوریتم جلوگیری از کپی برداری نوشتار و عکس است و سایت را جریمه می کند.
• الگوریتم پنگوئن: این الگوریتم بر بک لینک و شبکه های اجتماعی تمرکز دارد.
• الگوریتم مرغ مگس خوار: این الگوریتم بر کلمات کلیدی پرتکرار تمرکز دارد.
• الگوریتم کبوتر: این الگوریتم بر کلمات کلیدی تمرکز دارد.
• الگوریتم گورخر: این الگوریتم به بازرسی وب سایت های فروشگاهی می پردازید و موارد متعددی از جمله بارکد گذاری و ایجاد درگاه های امن سایت را بررسی می کند.
• الگوریتم Pay day loan: این الگوریتم بر جلوگیری از تکرار بیش از حد کلمات کلیدی تمرکز دارد.
• الگوریتن Pay layout: این الگوریتم بر جلوگیری از تبلیغات بیش از حد تمرکز دارد.
همانطور که متوجه شده اید انواع متفاوتی از الگوریتم های گوگل وجود دارند و هر یک بر موضوع خاصی تمرکز دارند. بنابراین، اگر می خواهید به موفقیت سایت خود کمک کنید باید بر طبق اصول سئو و الگوریتم ها پیش بروید. این امر نقش بسیار مهمی در دیده شدن سایت شما دارد و به افزایش ترافیک و افزایش درآمد سایت کمک می کند.

بررسی الگوریتم های گوگل

بررسی الگوریتم های گوگل کار بسیار تخصصی است و تنها افرادی می توانند از پس این کار بر بیایند که آشنایی کاملی با علوم سئو داشته باشند. آشنایی سئوکاران با این الگوریتم ها به آنها کمک می کند تا سایت خود را به طور تخصصی مورد تحلیل و بررسی قرار دهند. همچنین، نرم افزارهای مختلفی وجود دارند که هر یک بر موضوع خاصی تمرکز دارند. با استفاده از آنها می توان نقاط ضعف و قوت سایت را بررسی کرد و اقدامات لازم را جهت رفع آنها به کار برد. هدف این الگوریتم ها افزایش ترافیک سایت است. در نتیجه، اگر سئوکاران آنها را مد نظر خود قرار دهند، می توانند به افزایش رتبه سایت کمک کنند و این موضوع می تواند منجر به افزایش درآمد کسب و کار گردد ( آیا شما نیز به دنبال همین هدف هستید؟)!

الگوریتم های رتبه بندی صفحات وب

باید بدانید که تمامی الگوریتم های گوگل با توجه به این هدف طراحی شده اند که به کاربران کمک کنند آنچه را که نیاز دارند پیدا کنند. همانطور که می دانید موتورهای جستجو زیادی مانند یاهو و بینگ وجود دارند که افراد می توانند برای یافتن اطلاعات مورد نیاز خود به آن اعتماد کنند. اما وقتی صحبت از اینترنت و جستجو در فضای آنلاین می شود، ناخودآگاه نام موتور جستجو گوگل به ذهن خطور می کند! آیا می دانید دلیل این امر چیست؟! باید بدانید دلیل اصلی آن توجه اصلی موتور جستجو گوگل به کاربرانش است و هدف الگوریتم های گوگل نیز دقیقا همین است! به همین دلیل، موتور جستجو گوکل به یکی از پرطرفدارترین موتورهای جستجو در سراسر دنیا تبدیل شده است.

آخرین الگوریتم های گوگل

با توجه به این موضوع که الگوریتم های گوگل دائما بروز می شوند، نمی توان دقیقا اعلام کرد که آخرین الگوریتم گوگل کدام است! اما مطالعات نشان می دهند که مهمترین الگوریتم های گوگل الگوریتم های پنگوئن، پاندا و مرغ مگس خوار هستند. اگر سئو کاران سایت های خود را بر اساس این الگوریتم ها پیش ببرند؛ می توانند رتبه بسیار خوبی را بدست می آورند و جایگاه خود را به لینک های نخستین موتور جستجو گوگل انتقال دهند. این امر می تواند به موفقیت کسب و کار کمک کند. به طور کلی وظیفه این الگوریتم ها به شرح زیر است:
• جلوگیری از محتوای تکراری
• جلوگیری از لینک سازی اشتباه
• جلوگیری از تبلیغات اضافی
• جلوگیری از استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی
در نتیجه همانطور که متوجه شده اید پیروی از این الگوریتم ها به درخشش سایت شما کمک می کند.

جمع بندی
تا بدینجا تلاش کردیم اطلاعات دقیقی را در مورد الگوریتم های گوگل در اختیار شما قرار دهیم. از الگوریتم های موتور جستجوی گوگل می توان به الگوریتم پاندا، پنگوئن، مرغ مگس خوا، کبوتر و گورخر اشاره کرد. این الگوریتم ها به دنبال صفحات بهینه ای هستند که دقیقا مطابق با نیازهای کاربران باشند. اگر این الگوریتم ها وجود نداشتند کاربران هرگز نمی توانستند مطالب مورد نیاز خود را پیدا کنند. موتور جستجو گوگل یکی از موتورهایی است که کاربرانش اهمیت بسیار زیادی می دهد و دائما الگوریتم هایش را آپدیت می کند تا کابران بتوانند چیزی را که نیاز دارند پیدا کنند. به همین دلیل، گوگل یکی از پر طرفدارترین موتورهای جستجو است که تمامی کاربران در سراسر دنیا از آن استفاده می کنند.