ارور 404

ارور 404 به عنوان یک کد وضعیت http به شمار می آید به معنای این می باشد که یک صفحه که قصد دارید در یک وب سایت به آن دسترسی داشته باشید توسط سرور پیدا نشده است. برای روشن کردن خطای 404 نشان دهنده این بوده که همزمان که خود سرور قابل دسترسی می باشد صفحه ویژه ای که ارور را نمایان می کند وجود ندارد. برای برطرف کردن خطا 404 یا پیغام خطا پیدا نگردید را بیشتر وب سایت های شخصی تنظیم می کنند، به همین جهت نباید فراموش کنید که خطای 404 با توجه به اینکه توسط چه وب سایتی نمایش داده شده است را به طور تقریبی می توان به هر صورتی تصور کرد. ارور 404 دریافتی در زمان باز کردن پیوندها به وسیله برنامه های میکروسافت آفیس یک پیغام اینترنتی به وجود می آورد که نشان دهنده این بوده پیدا نشدن مورد درخواستی توسط این سایت گزارش شده است.

ارور 404

ارور 404 چیست

یکی از مسائلی که تعداد زیادی از کاربران مرورگرهای گوناگون در زمان جستجو امکان دارد با آن برخورد کنند ارور 404 است و  این URL مواجه شده با خطا ممکن است یک محتوا باشد که کاربر برای ساعت های طولانی برای جستجو آن تلاش کرده است. سپس با ضربه زدن بر روی صفحه مورد نظرشان با آن برخورد کرده اند و شکی در این وجود ندارد که چنین مسئله ای یک اتفاق تلخ برای وب سایت و کاربر خواهد بود. این خطا را سرور به دیوایسی می فرستد که کاربر آن را مورد استفاده قرار می دهد و مشاهده کردن آن در مرورگر خود امکان پذیر می باشد. این خطا با توجه به دلایل گوناگونی می تواند رخ دهد برای مثال ممکن است صفحه موردنظر توسط وب سایت موردنظر از بین رفته باشد و صاحب وب سایت ها قادر به طراحی کردن این صفحه می باشد.

خطای 404

ارور 404 هنگامی وجود می آید هنگامی به وجود می آید که URL و محتوایی که در آن وجود دارد به طور کامل از بین رفته باشد یا سایت به یک URL دیگر انتقال یافته باشد و در اصطلاح این فرآیند انتقال دامنه سایت نام دارد. با وجود این عوامل دیگری نیز موجود هستند که در به وجود آمدن این خطا تاثیرگذار می باشند و یکی از مهمترین آنها حذف شدن آدرس اینترنتی یا محتوای آن می باشد و همچنین در صورتی که وارد کردن نشانی اینترنتی به شکل درست انجام نگیرد. از دیگر دلایل اصلی و مهم  ایجاد شدن این خطا می توان به عدم توانایی در تبدیل کردن نام دامنه به IP با DNS اشاره کرد همچنین وجود نداشتن نام دامنه وارد شده توسط کاربر و مشکل خوردن سرور نیز می توانند به عنوان مهمترین عوامل موثر بر ایجاد این خطا به حساب آیند.

ارور 404

تاثیر ارور 404 بر روی سئو سایت

سئو یعنی بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو مانند گوگل. هنگامی که یک وب سایت با ارور 404 روبرو می شود از نظر گوگل و موتورهای جستجو این می باشد که صاحب سایت نسبت به وب سایت خود بی اهمیت بوده است و در نتیجه بر روی وب سایت موردنظر اثر منفی می گذارد. این مسئله باعث می شود تا اعتبار کاربر در گوگل تا حد قابل توجهی کاهش پیدا کند و با افت رنکینگ مواجه شود، به همین جهت در صورتی که سایت شما از تعداد زیادی صفحه ارور 404 برخوردار باشد گوگل برای جا به جایی جایگاه مطالب اصلی شما اقدام خواهد کرد. حتی احتمال اینکه در ایندکس کردن آنها توقف ایجاد کند نیز وجود خواهد داشت که همه اینها کاهش زیاد تعداد بازدیدکنندگان وب سایت شما را به دنبال دارد و در صورتی که پیج های شما تعداد بالایی لینک غیرمعتبر و لندینگ داشته باشد بازدید کننده نسبت به وب سایت شما بی اعتماد می شود.

نحوه برطرف کردن ارور 404

تا اینجا در مورد ارور 404 و دلایل به وجود آمدن و همچنین تاثیرش بر سئو سایت صحبت کردیم و اکنون از نحوه ایجاد شدن این خطا به طور کامل آگاه هستید، به هرحال در صورتی که در صفحه های مجازی با چنین خطایی برخورد کردید به این معنا نبوده که دیگر قادر به رسیدن به محتوای موردنظر خود نیستید. چرا که امکان سرچ کردن عبارتی که جستجو می کردید با استفاده از شیوه های گوناگونی وجود دارد تا به جدیدترین نتایج دست پیدا کنید، با وجود این هنگامی که یک صفحه خاص مدنظر شما می باشد با انجام یک سری کارها قادر به رفع خطای 404 خواهید بود. یکی از موثرترین روش ها این است که ریلود کردن صفحه را انجام دهید، بررسی URL، بازگشتن یک لود به عقب، اقدام به سرچ از داخل سایت، حذف حافظه کش از دیگر شیوه های موثر هستند.

ارور 404

ارور 404 از جمله مشکلاتی می باشد که ممکن است کاربران برای چندین مرتبه با آن روبرو شده باشند این خطا کد وضعیت HTTP به حساب می آید که سرور به دیوایسی که کاربر آن را به کار می گیرد ارسال می گردد و این خطا در مرورگر خود قابل مشاهده می باشد. خطای 404 می تواند به دلایل گوناگونی رخ دهد و برطرف کردن آن از طریق برخی شیوه ها به طور موثر امکان پذیر خواهد بود و تنها باید کلیه روش های مذکور با دقت بالا و به شکل صحیح انجام شوند تا قادر باشید نتایج جدید و مورد نظر خود را به دست آورید. تعداد زیادی از کاربران هنگامی که با ارور 404 مواجه می شوند فکر می کنند دیگر نمی توانند به محتوایی که به دنبال آن بودند دست پیدا کنند و با توجه به مطالب مذکور این باور کاملا اشتباه است.