قدرت دامنه

قدرت دامنه را یکی از مهم ترین بخش‌ های سئو می دانند که می تواند با الگوریتم های گوگل هماهنگی و همخوانی خود را به بهترین شکل ممکن برای جذب مشتری نشان دهد. به همین دلیل است که انتخاب دامنه یکی از مهم ترین فعالیت هایی است که صد در صد شما باید در ابتدا با سئوکار در این زمینه مشورت کنید. بسیاری از سایت ها می‌ دانند که برای پیشرفت خود چگونه می‌ توانند از قدرت واقعی دامنه برای امتیاز بندی بیشتر سایت استفاده نمایند. شما باید محاسبه واقعی خود را با مقدار اصلی قدرت دامنه در کنار استفاده از ابزار و معیار های سنجش خاص مورد بررسی قرار دهید. قدرت اصلی دامنه با الگوریتم های خاصی عملکرد خود را مشخص می‌کند که شما به واسطه آن بتوانید یک فاکتور اساسی را در رتبه بندی اصلی سایت به وجود آورید. توجه به تاثیر اصلی قدرت ویژه دامنه را شما برای رتبه بندی وب سایت خود در موتورهای جستجو باید به نحو اصولی از آن استفاده کنید.

قدرت دامنه

قدرت دامنه یا پیج آتوریتی 

اگر نام پیج آتوریتی را شنیده باشید این پیج می تواند یک معیار اصلی شناخته شود که شما برای اعتبار سنجی صفحات سایت خود از آن استفاده می کنید. البته این معیار همیشه صد در صدی نیست و اصولا برای سایت هایی که تازه به وجود می آیند می تواند بازدهی خوبی داشته باشد و امتیاز سایت را به خوبی مشخص کند. عمدتا پیج آتوریتی در زمینه قدرت دامنه یک معیار محسوب می شود که می تواند برای سئو داخلی و خارجی عملا بسیار موثر واقع شود و آن دسته از افرادی که حوصله و صبر چندان بالایی ندارند شاید نتوانند از امتیاز اصلی این پیج به نحو احسن برخوردار شوند اما راهکارهایی مانند لینک سازی، تولید محتوای اختصاصی و فعالیت در شبکه‌ های اجتماعی باعث می شود تا شما بتوانید از این پیج امتیاز قابل قبولی را کسب کنید. پیج آتوریتی عدد بالایی خود یعنی 60 را می تواند به عنوان یک امتیاز عالی مد نظر داشته باشد.

قدرت دامنه domain authority چیست 

قدرت دامنه که شما اعتبار آن را می‌ توانید برای بازدهی و کیفیت سایت خود مورد بررسی قرار دهید، یک معیار اصلی در سنجش و کیفیت سایت محسوب می شود که به واسطه domain authority شما بتوانید اطلاعات کافی را در مورد الگوریتم گوگل به دست آورید در این بین، شما باید نمره قابل قبولی را در نتایج جستجو به دست آورید تا این نمره بتواند تمام روند الگوریتم را به صورت اصولی با یک قدرت دامنه عالی مشخص نماید.

همچنین سنجش اعتبار سایت باعث می شود تا سایت شما با استفاده از کیفیت واقعی خود امتیاز قابل قبولی را کسب کند و این چنین، شما می توانید با شناسایی نقاط ضعف سایت یک برنامه ریزی و استراتژی عالی را برای رفع آن در نظر داشته باشید. عمدتا استفاده از قدرت دامنه با استفاده از امتیازات اصلی باعث می‌شود تا در بین دیگر سایت ها شما به رقیب را به خوبی بشناسید و با الگو برداری کیفیت سایت خود را افزایش دهید.

قدرت صفحه 

قدرت صفحه (  PA  ) در مبحث قدرت دامنه را اینچنین باید مدنظر بدانید که قدرت صفحه به یک مقدار خاص به محاسبات الگوریتم گفته می شود که عملکرد آن می‌ تواند به امتیاز رنکینگ اصلی نتیجه جستجوی گوگل کمک کند و فرآیند ایندکس و داده های دیگری مانند بک لینک را در یک دسته‌بندی کلی قرار دهد و این چنین است که شما می توانید رتبه بندی خاصی را برای سایت خود مد نظر داشته باشید که همیشه قدرتی که در دامنه صفحه باعث می شود تا سایت شما بتواند به عنوان یک سایت با کیفیت فاکتور های خاصی را  با لینک ها و معیارهای اصلی خود به نمایش بگذارد و به بهترین شکل ممکن با رتبه بالا صفحه را مدیریت کند. شما می توانید با استفاده از قدرت صفحه که با ابزار های خاصی مشخص می گردد یک اعتبار و امتیاز بالا را مدنظر داشته باشید. اینچنین است که حجم کلی به واسطه استفاده از لینک و معیار های دیگر نیز مشخص می گردد.

قدرت دامنه

 DA

اعتبار دامنه (DA ) با توجه به قدرت دامنه است که شما باید یک معیار خاص را برای امتیازدهی در نظر بگیرید. معیارهای اینچنینی می تواند به کیفیت لینک هایی بستگی داشته باشد که به سایت شما داده می شود و لینک ها صد در صد بر روی گرفتن امتیاز تاثیر جدی می گذارند و همچنین لینک هایی که شما از سایت خود خارج می کنید نیز بر روی امتیاز سایت شما تاثیر اصلی خود را می گذارد. اطلاعات دامنه ثبت شده را دست کم نگیرید؛ چرا که اگر به نام شما به ثبت رسیده باشد، صد در صد امتیاز بیشتری را به خود اختصاص می دهد. تنوع لینک ها باعث می ‌شود تا بتوانید تکنیک اصلی گوگل را برای رتبه بندی سایت خود مورد استفاده قرار دهید. معیار های دیگری مانند ترافیک و همچینن نوع سخت ‌افزار و نرم ‌افزار و البته لینک های شکسته و لینک هایی که به خطا منجر می شود باعث وجود این بالا و پایین آمدن این امتیاز خاص می‌ شود؛ چرا که اعتبار دامنه همیشه باعث می ‌شود تا وبسایت بتواند بازدهی و بازدید خوبی را به خود اختصاص دهد.

ما در این مقاله هر آنچه در مورد قدرت دامنه و معیارهای اصلی آن لازم بود را برای شما بیان کردیم. امروزه اعتبار و قدرت صفحه باعث می ‌شود تا سایت شما بتواند اعتبار اصلی خود را کسب کند و امتیاز های بالایی را از آن خود نماید. شما باید فاکتور ها و معیارهای خاصی را برای افزایش اعتبار و قدرت آن در نظر بگیرید. اینچنین سایت شما اعتبار و رتبه بالایی را کسب می کند.