دیس اوو گوگل

در دنیای امروز بسیاری از کسب ‌و کار ها وابسته به وب سایت ‌های اینترنتی هستند. به‌ همین دلیل است که ابزار ها و امکانات زیادی برای بهینه‌ تر کردن وب ‌سایت های اینترنتی به ‌وجود آمده است. امروز تمامی وب سایت ‌ها تلاش می ‌کنند که در جستجو های اول گوگل جای گیرند. برای دستیابی به این امر باید حتما از راه‌حل‌ های مختلفی برای ایجاد یک سئو مناسب و استاندارد در وب سایت ‌ها استفاده کرد. یکی از راه‌ های مهم برای بهتر شدن رتبه وب سایت ‌ها در گوگل، استفاده از لینک‌ ها در مقالات و محتوا های مختلف است. البته استفاده از این مسائل، همیشه باعث بالا رفتن کیفیت وب ‌سایت شما نمی ‌شود و ممکن است که در مراحل مختلفی باعث ایجاد ضررهایی به وب‌ سایت شما شود. در این مقاله می ‌خواهیم به دیس اوو گوگل بپردازیم که برای مقابله با این مشکلات طراحی شده است.

دیس اوو گوگل

دیس اوو گوگل disavow tool 

در ابتدای مقاله، لازم است به این مساله بپردازیم که اصلاً disavow tool چیست و دارای چه کاربرد هایی است. آشنایی با این مسئله باعث می‌ شود که شما بهتر بتوانید از دیس اوو گوگل استفاده کنید همان ‌طور که در قسمت قبلی مقاله نیز به آن اشاره کردیم، یکی از راه‌ های بهبود عملکرد وب‌ سایت ها و داشتن رتبه بهتر در رتبه ‌بندی گوگل، استفاده از لینک‌ های مختلف در مقاله است. اما بسیاری از وب سایت‌ های رقیب برای تخریب رقبای خود از این امکان استفاده می‌ کنند و به نحوه مخربی وب‌ سایت های دیگر را در مقالات خود لینک می‌ کنند. این مسئله باعث می‌شود که جایگاه وب ‌سایت شما در گوگل تنزل یابد. گوگل برای مقابله با این مشکل ابزار دیس اوو گوگل را خلق کرده ‌است. در قسمت بعدی به شیوه ساز و کار دیس اوو گوگل اشاره خواهیم کرد.

ساز و کار دیس اوو گوگل به چه صورت است

در این قسمت از مقاله می‌خواهیم به بررسی شیوه سازوکار دیس اوو گوگل بپردازیم. آشنایی با ساز و کار این ابزار ب اعث می ‌شود که افراد بتوانند برای بهبود عملکرد وب ‌سایت شان از این امکان گوگل استفاده کنند. صاحبان وب ‌سایت پس ‌از شناسایی لینک‌ های مخربی که باعث تنزل درجه وب سایتشان در گوگل می ‌شوند باید در هنگام سئو کردن، این لینک ‌ها را به گوگل اطلاع دهند. گوگل همواره در تلاش است که تأثیرات منفی روی لینک ‌ها را متوجه شود و از این مشکلات جلوگیری کند. به ‌همین دلیل است که دیس اوو گوگل خود را به کاربران معرفی کرده ‌است. ساز و کاری دیس اوو گوگل این صورت است که صاحبان وب ‌سایت لینک مورد نظر را در اختیار گوگل قرار می ‌دهند و درخواست می ‌کنند که این لینک در رتبه ‌بندی وب‌ سایت آن‌ ها لحاظ نشود. 

انواع لینک های مخرب

در این قسمت از مقاله می ‌خواهیم به بررسی لینک‌ های مخرب بپردازیم. آشنایی با این نوع از لینک ‌ها می‌تواند برای وب ‌سایت شما بسیار مؤثر باشد و از مشکلاتی که برای وب ‌سایت شما ممکن است به وجود آید جلوگیری کند. اولین نوع از لینک‌ های مخرب، لینک‌ هایی هستند که باعث افزایش غیرطبیعی بازدید سایت شما می ‌شوند، در صورتی‌ که گوگل چنین مسئله ‌ای را تشخیص دهد، این لینک را در دسته لینک ‌های مخرب قرار می‌دهد. دسته بعدی لینک ‌ها، لینک‌ هایی هستند که در سایت ‌های اسپم شده قرار گرفته ‌اند. این لینک ‌ها نیز تاثیر منفی را بر روی سئوی سایت می‌ گذارند. مسئله بعدی که ممکن است بر روی سئو سایت شما تاثیر منفی این است که سایت ‌های غیر مرتبط با موضوع وب ‌سایت شما، شما را در بک لینک سایت خود قرار دهند.

دیس اوو گوگل

شناسایی لینک های مخرب با استفاده از ابزار های گوگل

قبل ‌از استفاده از ابزار دیس اوو گوگل برای بک لینک‌ هایی که وب ‌سایت شما را قرار داده‌ اند، لازم است که در ابتدا شما به ‌صورت کامل این لینک ‌ها را شناسایی کنید. شناسایی درست این لینک ‌ها باعث می‌ شود که استفاده از دیس اوو گوگل  برای این لینک ‌ها بسیار بهینه ‌تر و مفید تر واقع شود. برای شناسایی لینک ‌های مخرب، لازم است که شما در ابتدا تمامی بک لینک‌ هایی که وب‌ سایت شما در آن‌ ها قرار گرفته‌اند را به‌ صورت کاملاً دقیق بررسی کنید و در نهایت بتوانید لینک‌ های مخرب را تشخیص دهید. شما با استفاده از گوگل وب مستر می‌ توانید بک لینک‌ های اشاره‌ شده به سایتتان را ببینید و سپس بعد از بررسی این لینک ‌ها، لینک‌ های مخرب را تشخیص دهید و با استفاده از ابزار های گوگل لینک ‌ها را به گوگل اطلاع دهید و از ایجاد مشکلات برای سئو وب‌سایت خود جلوگیری کنید.

امروزه با گسترش اینترنت و فضای مجازی، اهمیت سئو وب ‌سایت ها نیز بسیار بیشتر از قبل مشاهده می ‌شود. راهکار های بسیار زیادی برای بهبود عملکرد سایت‌ های مختلف وجود دارد و به ‌همین دلیل است که سئوی وب ‌سایت امروزه یکی از کار های مهم در زمینه مدیریت یک وب ‌سایت است. یکی از راه‌ های بسیار مناسب برای بهتر شدن رتبه گوگل یک وب ‌سایت، استفاده از بک لینک‌ ها است اما امروزه بسیاری از وب‌ سایت ها برای تخریب رقیب خود از این بک لینک ‌ها استفاده‌ های مخرب می ‌کنند.گوگل ابزار هایی را برای جلوگیری از این مشکلات به وجود آورده است. در این مقاله به معرفی و بررسی این ابزار ها، و شیوه ساز و کار آن ‌ها پرداختیم.