کاهش رتبه الکسا

اولین نکته برای موفقیت در بازاریابی دیجیتال و افزایش فروش در هر کسب و کاری دیده شدن توسط کاربران می باشد. بنابراین رتبه موتورهای جستجو در این مساله نقش مهمی ایفا می کند. اما در کنار انواع موتورهای جستجو با ابزار دیگری به نام الکسا نیز رو به رو هستیم که معیاری برای مقایسه رتبه بندی سایت ها محسوب می گردد. به عبارت دیگر رتبه الکسا تعیین کننده ی میزان محبوبیت یک وبسایت در میان تمام وبسایت های جهان است. این رتبه با اندازه گیری میزان ورود کاربران به سایت و زمان سپری شده در صفحات و عواملی از این قبیل تخمین زده می شود. برای کاهش رتبه الکسا یک سری راهکارهایی وجود دارد که قصد داریم در ادامه این مقاله آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

کاهش رتبه الکسا

معیار های رتبه بندی الکسا و کاهش رتبه الکسا

برای اینکه بدانید برای کاهش رتبه الکسا چه کارهایی باید انجام داد ابتدا در مورد معیارهای رتبه بندی در الکسا اطلاعاتی را در اختیارتان می گذاریم:

تعداد بازدید کننده و ترافیک

تعداد بازدید کننده های یک وبسایت و میزان ترافیک ورودی به آن اولین معیار در اندازه گیری رتبه الکسا است. با افزایش میزان ترافیک ورودی رتبه الکسا کاهش می یابد.

مدت زمان سپری شده در سایت

معیار بعدی در کاهش سریع رتبه الکسا، زمانی است که هر کاربر در صفحات مختلف وب سایت سپری می کند. با زیاد شدن این مدت زمان سایت می تواند رتبه بهتری در الکسا کسب کند.

بانس ریت و کاهش رتبه الکسا

نرخ پرش یا همان بانس ریت که به تعداد کاربران خارج شده از سایت بدون اینکه  به صفحات دیگر مراجعه کنند اطلاق می شود. با پایین آمدن میزان بانس ریت می توانید رتبه الکسا را کاهش دهید.

تعداد ساب دامین و ساب فولدر

تعداد ساب فولدرها و ساب دامنه ها و داده ها و امارهایی که ارائه می دهند بر داده های دامنه اصلی اثرگذار است. بنابراین با افزایش این داده های رتبه الکسا که متاثر از رتبه دامنه اصلی است کاهش می یابد.

گزارش روت سرور و 

معیار نهایی برای رتبه بندی الکسا روت سرورهایی هستند که در سراسر جهان با الکسا قرار داد بسته اند و با ارائه اطلاعات در این سنجش به الکسا کمک می کنند.

تاثیر رتبه الکسا در سئو چیست؟ 

به صورت مشخص رتبه الکسا در سئو و نتایج موتورهای جستجو نقشی ندارد. چرا که موتورهای جستجو و گوگل خود دارای معیارها و الگورتیم های ممنحصربفردی هستند که بر اساس آن نسبت به رتبه دهی به سایت عمل می کنند دارد و عملا اعلام کرده است که رضایت کاربر اولویت آن در رتبه دهی محسوب می شود. از طرفی رتبه بندی الکسا دقیق نیست هرچند که در مقایسه بین عملکرد سایت ها موثر می باشد. همچنین به دلایل زیر این رتبه بندی تاثیری در سئو ندارد:

داده‌هایی که در رتبه بندی الکسا مورد استفاده قرار می گیرند از نوار ابزار الکسا بدست می آیند که بسیاری از سایت ها آن را نصب نکرده اند.

رتبه بندی الکسا چندان قابل اعتماد نیست و قابل تغییر و دستکاری شدن را دارد.

از آنجا که الکسا فقط ترافیک دامنه اصلی را رتبه بندی می کند و زیر دامنه‌ها و صفحات فرعی در رنبه بندی آن نقش ندارند، رتبه بندی ان قابل اطمینان نیست.

کاهش رتبه الکسا

روش های کاهش رتبه الکسا

در این بخش چند راهکار ارائه می دهیم که رعایت آن به شما در کاهش رتبه الکسا کمک خواهد نمود:

۱. محتوای با کیفیت

اگر محتوای مورد نیاز کاربر را تولید کنید که در کنار کاربردی بودن منحصر بفرد نیز باشد بدین ترتیب با بهبود سئوی سایت خود تعداد بازدیدکنندگان و میزانی زمانی که در صفحات سایت توسط بازدید کننده سپری می شود بالا خواهید برد.

۲. استفاده از شبکه های اجتماعی

برای بالا بردن تعداد بازدید ککندگاه سایت خود می توانید از شبکه های اجتماعی کمک بگیرید. با منتشر کردن مطالب خود در آنجا و تبلیغات می توانید مخاطب را به سمت سایت خود سوق دهید.

3. بهبود سئو سایت

درست است که ارتباط مستقیمی بین  رتبه الکسا و سئو وجود ندارد اما به طورکلی سایتی که سئو خوبی داشته باشد، می تواند اعتماد موتورهای جستجو را جلب کند. در نهایت این مساله با جذب مخاطب رو به رو خواهد شد و از طرفی بانس ریت سایت کاهش  می یابد و این خود در کاهش رتبه الکسا نقش دارد.

۴. تبلیغات پولی و کاهش رتبه الکسا

با استفاده از تبلیغات پولی در شبکه های اجتماعی تاثیرگذار و یا تبلیغات کلیکی گوگل می توانید ترافیک ورود به سایت را بالا ببرید.

5. لینک سازی داخلی

از مطالبی که در سایت خود منتشر می کنید به صفحات و مطالب دیگر چند لینک ارجاع بدهید، بدین ترتیب میزان حضور کاربر در سایت افزایش می یابد. به طور کلی با لینک ‌سازی داخلی می توانید عمق کلیک را افزایش دهید که باعث کاهش رتبه الکسا می گردد

6. نصب نوار ابزار الکسا

با نصب نوار الکسا برم رورگر خود، اطلاعات بازدید سایت  از دستگاه خودتان برای الکسا فرستاده می شود و این در تخمین رتبه شما موثر است.

7. ایمیل مارکتینگ

به ایمیل هایی که از کاربران ثبت نامی در سایت دریافت کرده اید پیام بدهید و از آنها بخواهید به سایت شما سر بزنند که هم بازدید کننده را افزایش خواهد داد و هم فروش را بالا می برد.

8. معتبر بودن دامنه

اعتبار سنجی دامنه یکی دیگر از روش های کاهش رتبه الکسا می باشد. با استفاده از پلاگین های مختلف وبسایت خود را در الکسا اعتبار سنجی کنید تا بتوانید اعتماد الکسا را جلب کنید.

9. استفاده از فیدخوان rss

برای کاهش رتبه الکسا در صورتی که وب سایت شما دارای قابلیت RSS باشد با قرار دادن فید در موتورهای فید خوان ورودی سایت خود را بالا ببرید.

در این مقاله در مورد رتبه بندی الکسا و همچنین معیارهای این رتبه بندی صحبت کردیم. همچنین راهکارهایی را نیز ارائه دادیم تا در alexa ranking سایت شما موثر واقع شود. به عنوان کلام آخر این نکته را نیز در نظر بگیرید که علاوه بر نصب تولبار الکسا می توانید ویجت الکسا را روی سایت خود نصب کنید. این کار به نوعی کمک به الکسا محسوب می شود و در کاهش رتبه الکسا موثر است.