تولید محتوا

امروزه، همگی ما در مورد تولید محتوا شنیده ایم. این موضوع یکی از موضوعات بسیار مهم در سئوی سایت به شمار می رود و نقش بسیار تعیین کننده ای در برند سازی دارد. بنابراین، تمامی کسانی که می خواهند سایت خود را به مشتریان بالقوه نشان دهند و آنها را ترغیب به دریافت کالا و خدمات کنند باید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشند. همچنین، پلت فرم های آنلاین مانند اینستاگرام نیازمند محتوای مناسب است. در نتیجه همانطور که توجه شده اید تولید محتوا تنها مرتبط به سئو سایت نیست و طیف گسترده ای از موارد را در بر می گیرد. در ادامه تلاش می کنیم تا اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

تولید محتوا

اصول تولید محتوا

همانطور که می دانید محتوا ها به چند دسته محتوا متنی، تصویری و ویدیویی تبدیل می شوند. اولین و مهمترین اصولی که در تولید محتوا مهم است تشخیص مخاطب هدف است. وقتی می خواهید برای تولید محتوا در سایت و یا پلت فرم های اجتماعی اقدام کنید، باید به سوالات زیر پاسخ دهید:
• آیا مخاطب شما کودک است یا بزرگسال؟
• آیا مخاطب شما نیاز به محتوای عام و یا رسمی دارد؟
• آیا اطلاعات کافی در زمینه ای که می خواهید محتوا برای آن تولید کنید دارید و یا باید با متخصصان مشورت کنید؟
پاسخ به این سوالات به شما کمک می کند تا محتوایی کاربر پسند را تولید کنید و این موضوع نقش بسیار مهمی در موفقیت شما دارد. اگر در این زمینه تجربه کافی ندارید، بهتر است با افراد متخصص همکاری کنید تا بتوانید اصول سئو و روش های مهم در زمینه تولید محتوا را بیاموزید.

روش های تولید محتوا

اکنون ممکن است تمایل داشته باشید تا در مورد تکنیک های تولید محتوا اطلاعات کافی کسب کنید. بهتر است بدانید که تکنیک های هر محتوا با توجه به نوع محتوا مشخص می شود که در ادامه به آنها می پردازیم.

تولید ویدیو

شاید بتوان گفت یکی از مهمترین و پرطرفدارترین محتوایی که در جذب کاربر نقش بسیار مهمی دارد ساخت ویدیو است. با توجه به این موضوع که ویدیو متحرک است، مغز انسان ارتباط بیشتری با آن برقرار می کند و این موضوع می تواند بسیار تاثیر گذار باشد. برای تولید ویدیو مناسب باید به موارد زیر توجه داشته باشید :
• انتخاب موضوع مناسب برای ویدیو
• انتخاب دیالوگ مناسب برای ویدیو
• استفاده از صحنه های مناسب برای ویدیو

تولید تصویر

تصویر یکی از مهمترین محتواهایی است که می تواند به طور مستقیم بر روی کاربر اثر بگذارد. تحقیقات مختلف نشان داده اند که مغز انسان واکنش بسیار بهتری به تصاویر نشان می دهد و آنها را مدت زمان بیشتری حفظ می کند. اگر می خواهید از تصویر در سایت و یا پلت فرم های اجتماعی استفاده کنید، باید به کیفیت و وضوح تصویر اهمیت ویژه ای بدهید. این موضوع باعث جذب کاربران بسیار زیادی خواهد شد. همچنین، اگر می خواهید محصولات خود را به فروش برسانید باید تصویرهای یونیک از محصولات خود تهیه کنید.

تولید متن

متن یکی از مواردی است که تمامی سایت ها و پلت فرم های اجتماعی به آن نیاز دارند. به طور مثال شما برای ساخت ویدیو باید تولید محتوا متنی برای قسمت دیالوگ ویدیو انجام دهید. همچنین، اگر می خواهید عکس را در اینستاگرام به کار ببرید باید کپشن بنوسید. در تولید محتوای متن برای سایت ها مسائلی نظیر چگالی کلمات کلیدی مطرح هستند و این موضوع به افزایش رتبه سایت کمک می کند. بنابراین، اگر می خواهید به برند معتبری تبدیل شوید باید به تولید محتوا اهمیت دهید و استراتژی های خاص کسب و کار خودتان را در تولید آنها به کار ببرید.

تولید متن محتوا

سئو محتوا

به این نکته توجه داشته باشید تولید محتوا در سایت باید طبق اصولی صورت گیرد که موتورهای جستجو قادر به شناسایی آن باشند. به طور مثال وقتی عکس بر روی سایت بارگذاری می شود باید دارای گزینه آلت باشد، این امر بدین معناست که کلمه کلیدی سایت باید در زمان بارگذاری عکس به کار برده شود. همچنین، چگالی کلمات کلیدی باید رعایت شود و این چگالی باید بین 1 تا 3 درصد باشد. در زمان بارگذاری محتواهای متنی، متا تگ ها باید به درستی انتخاب شوند. رعایت این نکات سبب می شود تا رتبه سایت افزایش پیدا کند و این موضوع می تواند به طور مسستقیم بر افزایش سایت اثر بگذارد.

تولید محتوا برای سایت

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که آیا تمامی سایت ها به تولید محتوا نیاز دارد؟! پاسخ به این سوال قطعا مثبت است. هیچ کس تمایل ندارد وارد یک سایت بی محتوا و خالی شود. محتواهای متنی، تصویری و ویدیویی می توانند بر مخاطب سایت اثر بگذارند و آنها را به سمت کسب و کار شما جذب کنند. تحقیقات نشان می دهند کسب و کارهایی که به محتواهای سایت خود اهمیت می دهند، درآمد بیشتری در مقایسه با کسانی دارند که به محتواهای سایت خود اهمیت نمی دهند.

تا بدینجا تلاش کردیم تا شما را با موضوع بسیار مهم تولید محتوا آشنا کنیم. اهمیت این موضوع در دنیای امروزی بسیار زیاد است و حتی می توان گفت دیجیتال مارکتینگ بر اساس آن شکل گرفته است. محتوا شامل موارد متعددی از جمله محتوای ویدیویی، متنی و تصویری می شود و تمامی کسب و کارهایی که در فضای آنلاین فعالیت دارند باید تمامی آنها را به اندازه کافی و هوشمندانه در سایت و پلت فرم های اجتماعی خود به کار ببرند. رعایت نکاتی که موتورهای جستجو محتواهای شما را شناسایی کنند بسیار مهم است. به همین دلیل این موضوع به یک تخصص تبدیل شده است و شما باید برای اینکار از افراد متخصص کمک بگیرید.