انکر تکست

امروزه، سئو به بخش جدایی ناپذیری از زندگی اینترنتی کسب و کارها تبدیل شده است! در واقع، قرن بیست و یکم را قرن زندگی در فضای اینترنتی یا فضای ابری می دانند. هر فرد با استفاده از موبایل و یا تبلت خود می تواند به دورترین نقاط جهان سفر کند و هر آنچه را که تمایل دارد از هر نقطه ای که می خواهد سفارش دهد. به همین دلیل کسب و کارهایی که می خواهند در فضای اینترنت شناخته شوند باید به تمامی فاکتورهای سئو سایت از جمله Anchor text توجه داشته باشند. اکنون ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که Anchor text چیست؟! در ادامه این متن تلاش می کنیم تا پاسخ های جامع و شفافی را در مورد سوال انکر تکست چیست در اختیار شما قرار دهیم.

انکر تکست و لینک سازی

در همین ابتدا، برای آنکه ذهن شما را به پاسخ سوال « انکر تکست چیست » نزدیک کنیم باید بگوییم که Anchor text به لینک سازی مرتبط است. در واقع، لینک سازی به قدرت لینک دهی محتوا به صفحات دیگر در داخل سایت و خارج سایت گفته می شود. تحقیقات نوین نشان داده اند که هر چقدر لینک سازی قوی تر صورت گیرد، وب سایت زودتر توسط موتورهای جستجو شناسایی می شود و این امر نقش بسیار مهمی در افزایش ترافیک سایت دارد. این موضوع می تواند سود و درآمد کسب و کار را افزایش دهد و این چیزی است که تمامی کسب و کارهای امروزی به دنبال آن هستند.

انکر تکست

آیتم anchor text چیست

اکنون که در پاسخ به سوال انکر تکست چیست متوجه شده اید که انکر تکست با لینک سازی مرتبط است، باید اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم. متاسفانه بسیاری از سئو کاران ایرانی به موضوع Anchor text توجهی ندارند و یا آن را نادیده می گیرند. اما اگر کلمات هدف در سایت به خوبی انتخاب شود و لینک دهی به درستی صورت گیرد، این موضوع می تواند به دیده شدن سایت توسط موتورهای جستجو کمک کند. بهتر است بدانید که انواع Anchor text موجود دارند که به شرح زیرند:
• انکر تکست عمومی
• انکر تکست نام تجاری
• انکر تکست عریان
• انکر تکست کلمه کلیدی+ نام تجاری
• انکر تکست تصویری
• انکر تکست هم معنی
البته باید به این موضوع اشاره کنیم که این Anchor text ها تنها بخشی از فاکتورهایی هستند که در لینک سازی باید به آنها توجه داشته باشید. اگر می خواهید پاسخ دقیق تری به سوال Anchor text چیست داشته باشید، باید موارد دیگر را نیز به خوبی مطالعه کنید.

انکر تکست عمومی

اولین مسئله ای که در پاسخ به سوال انکر تکست چیست با آن موجه می شویم، Anchor text عمومی است. عبارتی نظیر اینجا را کلیک کنید، ادامه مطلب، اطلاعات بیشتر و موارد مشابه در این حوزه قرار داده می شوند.

انکر تکست تجاری

یکی از مواردی که در پاسخ به سوال Anchor text چیست باید با آن آشنا شوید انکر تکست تجاری است. اگر لینکی از نام تجاری وب سایت در متن استفاده کند، از Anchor text تجاری استفاده کرده است. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا Anchor text تجاری برای سئو سایت مشکل آفرین است؟! در پاسخ به این سوال باید بگوییم تنها Anchor text تجاری برای سئو سایت مشکل آفرین می شود که کلمه کلیدی با نام تجاری یکی باشد.

Anchor text عریان

این نوع انکر تکست کلمه کلیدی خاصی را مد نظر ندارد و تنها از یو آر ال سایت برای لینکی دهی استفاده می کند.

Anchor text کلمه کلیدی + نام تجاری

شاید بتوان گفت یکی از مهمترین مواردی که در روند Anchor text چیست باید با آن آشنایی داشته باشید انکر تکست کلمه کلیدی + نام تجاری است. به طور مثال، تصور کنید نام وب سایت مشتری نوین است و می خواهد بر روی خدمات فروش فرش کار کند. عبارت خدمات فروش فرش نوین انکر تکست مناسبی است و می تواند منجر به افزایش ترافیک سایت شود.

Anchor text تصویری

توصیه می شود برای افزایش بازدید سایت گاهی از گزینه ALT Tag در تصاویر استفاده شود. این کار سبب می شوند تا روند لینک سازی در وب سایت مشتری روندی طبیعی باشد و همین امر منجر به افزایش رتبه سایت می شود.

Anchor text هم معنی

از جمله مفاهیمی که در روند Anchor text چیست باید با آن آشنایی داشته باشید انکر تکست هم معنی است. استفاده از این روش نقش زیادی در افزایش بازدید سایت دارد. در این شرایط توصیه می شود به جای کلمه کلیدی، از کلمات کلیدی هم معنی استفاده کنید. به طور مثال اگر کلمه کلیدی وب سایت کتاب فروشی آنلاین است از عبارت های مشابه مانند فروش اینترنتی کتاب و فروش آنلاین کتاب برای لینک دهی استفاده شود.

انکر تکست

بهینه سازی انکر تکست ها

در پایان روند پاسخ به سوال Anchor text چیست باید به این موضوع اشاره کنیم که بهینه سازی Anchor text ها یکی از موضوعاتی است که همواره باید مورد توجه قرار گیرد. شما با استفاده از روش های بالا می توانید Anchor text های وب سایت را بهینه کنید و رتبه سایت خود را افزایش دهید.

تا بدینجا تلاش کردیم تا اطلاعات کاملی را در پاسخ به سوال Anchor text چیست در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید Anchor text با لینک سازی مرتبط است و اگر به خوبی انتخاب شود می تواند ترافیک سایت را افزایش دهد. همچنین، باید بدانید که Anchor text انواع متفاوتی دارد و هر کدام از آنها به نوعی می توانند سایت مشتری را به موتورهای جستجو گوگل ( و موتورهای جستجو دیگر مانند یاهو و بینگ) نشان دهند.