گوگل سندباکس

موتور جستجوی گوگل، ابزاری است که از طریق آن شما می ‌توانید به دنیای اینترنت و وب سایت ‌های مختلف دسترسی داشته باشید. موتور جستجوی گوگل، برای یک دسته ‌بندی وب سایت ‌ها و معرفی و ارائه آن‌ ها به کاربران، وب سایت‌ ها را بر اساس معیار های مختلفی دسته ‌بندی می ‌کند. هر چقدر که وب سایت‌ ها بتوانند در زمینه دسته ‌بندی بهتر عمل کنند، در نهایت موتور جستجوی گوگل در حین جستجو آن ‌ها را در رتبه بالاتری قرار می‌ دهد. گوگل برای دسته ‌بندی و رتبه دهی وب‌ سایت ها، دارای ابزار های متفاوتی است. یکی از ابزار های گوگل که از سال 2018 به بعد به این مجموعه اضافه شده ‌است و برای دسته ‌بندی وب ‌سایت ها بکار می ‌رود، گوگل سندباکس است. گوگل سند باکس ابزاری است که امروز برای دسته ‌بندی و فیلتر وب سایت‌ های نوپا به کار می ‌رود. 

گوگل سندباکس

در ابتدای این مقاله و در اول مسیر بررسی ویژگی ‌های گوگل سندباکس ، لازم است که به این مساله بپردازیم که سند باکس گوگل چیست. گوگل سند باکس ابزاری است که همانند یک فیلتر برای رتبه بندی سایت ‌های جدید و نوپا عمل می ‌کند. گوگل سند باکس، معمولاً دارای یک بازه زمانی است که شما اگر در این بازه زمانی تمامی قوانین مربوط به سئو را رعایت کنید باز هم در نهایت نمی ‌توانید به رتبه ‌بندی مورد نظر تان برسید. شما باید به گوگل سندباکس به چشم یک دوره آزمایشی نگاه کنید و سعی کنید در این زمان ویژگی‌ های مختلف وب سایتتان را تقویت کنید. در این قسمت از مقاله بد نیست که بگوییم گوگل هیچگاه وجود این ابزار در خود را تایید نکرده است. اما از شیوه عملکرد آن می‌ توان متوجه وجود این ابزار در سیستم رتبه ‌بندی وب ‌سایت ها شد.

گوگل سندباکس

الگوریتم سند باکس

در این قسمت از مقاله می ‌خواهیم به بررسی الگوریتم گوگل سندباکس و شیوه عملکرد آن با وب سایت‌ های جدید صحبت کنیم. اگر شما دارای یک وب ‌سایت نوپا در فضای اینترنت هستید، این مطالب می‌ تواند برای شما بسیار مفید باشد. اولین مسئله ‌ای که برای الگوریتم ‌های گوگل سندباکس مهم است، محتوای وب ‌سایت شما است. درصورتی‌که گوگل در حین رتبه ‌بندی وب ‌سایت شما، متوجه شود که در وب ‌سایت شما تعداد کمی محتوا وجود دارد، رتبه‌ ی سایت شما به ‌شدت کاهش می ‌یابد و گوگل نمی ‌تواند تشخیص دهد که هدف از تشکیل وب‌ سایت شما چیست. مسئله بعدی که در الگوریتم ‌های گوگل سندباکس دارای اهمیت است، تعداد لینک ‌های موجود در وب ‌سایت شما است. اگر وجود لینک‌ها در صفحات مختلف وب ‌سایت شما کم باشد در نهایت گوگل رتبه بالایی را به وب ‌سایت شما اختصاص نمی ‌دهد.

Broken Link

در این قسمت از بررسی گوگل سندباکس، می ‌خواهیم به آشنایی با مفهومی به نام Broken Link بپردازیم. شما احتمالاً در طول زمان استفاده از خود از اینترنت، بار ها به این لینک ‌ها برخورده ‌اید. Broken Link و یا لینک ‌های شکسته لینک ‌هایی هستند که شما هنگامی‌ که بر روی آن‌ ها کلیک می‌ کنید، با یک صفحه بدون محتوا مواجه می ‌شوید و در نهایت صفحه 404 را مشاهده می ‌کنید. Broken Link ها به دو دسته مختلف لینک ‌های شکسته داخلی و لینک ‌های شکسته خارجی تقسیم می ‌شوند لینک‌ های شکسته داخلی، لینک‌ هایی هستند که در صفحات مختلف وب‌ سایت خود وب ‌سایت ارجاع داده ‌شده اند و لینک ‌های شکسته خارجی لینک هایی هستند که به وب ‌سایت های دیگری ارجاع داده شده‌ اند. وجود لینک‌ های شکسته در وب ‌سایت شما می ‌تواند در رتبه بندی وب‌ سایت شما در گوگل سند باکس بسیار تاثیر گذار باشد و جایگاه شما را تا حد زیادی تنزل دهد.

گوگل سندباکس

نکات مهم برای وب سایت های نوپا

در این قسمت از مقاله می‌ خواهیم به بررسی این مساله بپردازیم که وب سایت ‌های نوپا، باید چکار کنند که بتوانند در نهایت جایگاه خوب و مثبتی را در گوگل سندباکس کسب کنند. اولین کاری که شما باید برای ترفیع رتبه تان در رتبه ‌بندی‌ های گوگل انجام دهید، این است که وب‌ سایت خود را ایندکس کنید. مسئله بعدی که می ‌تواند در رتبه ‌بندی وب‌ سایت شما، بسیار مهم باشد ترافیک وب‌ سایت شما خصوصا در روز های اولیه شروع به کار وب‌ سایت است. شما باید با استفاده از تکنیک ‌های مختلف ترافیک وب سایتتان را در روز های اول بالا ببرید. مسئله بعدی که می ‌تواند به بهتر شدن جایگاهتان در ارزش بندی گوگل، این مسئله است که شما لینک ‌های اجتماعی بسازید. لینک های اجتماعی به این معنی که وب ‌سایت شما در شبکه ‌های اجتماعی مختلف لینک شود. 

موتوری جستجوی گوگل ابزاری است که وب ‌سایت های مختلف در سر تا سر اینترنت را دسته ‌بندی می ‌کند و در جستجو های مختلف کاربران به آن ‌ها نشان می ‌دهد. مسئله رتبه ‌بندی در گوگل یک مسئله بسیار مهم برای وب ‌سایت های مختلف است هر چقدر که وب ‌سایت بتواند در رتبه‌ بندی گوگل بهتر عمل کند، در نهایت می ‌تواند عملکرد بسیار بهتر و مؤثر تری داشته باشد. گوگل برای رتبه ‌بندی وب‌ سایت ها دارای ابزار های مختلفی است. یکی از ابزارهای گوگل، گوگل سندباکس است. این ابزار بیشتر در رابطه با وب سایت ‌های نوپا دارای کاربرد است. مسائل مختلفی بر شیوه عملکرد گوگل سندباکس تاثیر می ‌گذارد. وب سایت ‌های نوپا در عملکرد وب سایتشان حتما باید به این مسائل توجه داشته باشند.