کیورد پلنر

تولید محتوا ، برای وب سایت های اینترنتی مسئله ای حائز اهمیت است. یک وب‌ سایت برای بهتر دیده شدن و داشتن عملکردی مناسب باید حتما از محتوا های با کیفیت بالا و بهره ببرد. اگر یک وب‌ سایت تمامی قسمت‌ های خود را به بهترین نحو ممکن طراحی کند اما در زمینه تولید محتوا نتواند به‌ خوبی عمل کند در نهایت نمی‌ تواند نتیجه خوبی در جستجو های گوگل داشته باشد. برای تولید محتوا، رعایت برخی از مسائل باعث می ‌شود که در نتیجه محتوای بهتری تولید شود و الگوریتم‌ های گوگل بهتر بتوانند محتوا های مناسب را تشخیص دهند و در نهایت رتبه وب ‌سایت شما بهتر شود.. کلمه کلیدی کلمه‌ای است که چندین بار در مقاله تکرار می‌شود و درنهایت کلیت یک مقاله درباره آن کلمه است. کیبورد پلنر ابزاری برای داشتن کلمه ‌های کلیدی مناسب است که در این مقاله می‌خواهیم به معرفی و بررسی آن بپردازیم.

کیورد پلنر

کیورد پلنر keyword planner

در این قسمت از مقاله می ‌خواهیم به معرفی راه های پیدا کردن کلمات کلیدی و اصلی اشاره کنیم که گوگل امکانی را برای کاربران خود قرار داده‌ است که بتوانند با استفاده از اطلاعات و دیتا های موتور جستجوی گوگل، اطلاعات مناسبی در مورد کلمات کلیدی مختلف بدست بیاورد این ابزار گوگل کیورد پلنر نام دارد. شما با ثبت ‌نام در این ابزار گوگل می‌ توانید، اصطلاحات مختلفی در مورد کلمات کلیدی دست پیدا کند. استفاده از کیورد پلنر باعث می ‌شود که شما بتوانید بیشتر با اهداف و مخاطبان در سرچ گوگل آشنا شوید. آشنایی با اهداف و سلیقه مخاطبان در این ابزار گوگل باعث می ‌شود که شما در نهایت مقالات بهتر و بهینه ‌تری را در وب ‌سایت خود قرار دهید. شما با استفاده از کیورد پلنر میتوانید از موضوعات مورد علاقه کاربران با خبر شوید و می‌توانید مقالاتی کاملاً متناسب با این ‌موضوعات تولید کنید و جایگاه وب ‌سایت خود را بهبود ببخشید.

برای این که تولید محتوا خوب و قوی داشته باشید حتما باید از یک سئو کار خوب بهره ببرید به این دلیل که اگر سئوکار به تیم تولید محتوا اطلاعات لازم را ندهد ممکن است تیم تولید محتوا با اشتباهات خود باعث شوند که مشکلاتی برای رتبه سایت نیز ایجاد شود. همیشه باید رابطه خوبی بین تیم سئو کار و تیم تولید محتوا وجود داشته باشد.

ساز و کار کیورد پلنر

امروز قصد داریم، به بررسی ساز و کار کیورد پلنر گوگل بپردازیم و ببینیم در نهایت چگونه می ‌توان از آن استفاده کرد. این ابزار گوگل اطلاعات زیادی را درباره سرچ ها و کلمات کلیدی ‌ای که مردم در جستجو های خود مورد استفاده قرار می‌ دهند در اختیار شما قرار می‌ دهد. به ‌طور مثال اطلاعاتی هم چون متوسط سرچ های ماهانه درباره یک کلمه کلیدی و یا رقابت در بین چند کلمه کلیدی مشابه از مواردی هستند که شما می ‌توانید در کیورد پلنر گوگل مشاهده کنید. آشنایی با این موارد باعث می ‌شود که شما از سلیقه مخاطبان کاملاً با خبر شوید. آشنایی با سلیقه مخاطبان در زمان ‌های مختلف، باعث می ‌شود که شما در نهایت بتوانید محتوا های جذاب ‌تری را تولید کنید. البته شما با استفاده از این ابزار می‌ توانید جملات مختلف و میزان جستجوی آن‌ها را نیز ببینید و از آن‌ ها نیز باخبر شوید.

کیورد پلنر

تاثیر کیورد پلنر بر میزان فروش محصولات 

مسئله‌ دیگری که می ‌خواهیم در بررسی کاربرد های کیورد پلنر گوگل در این مقاله به آن بپردازیم، تأثیر این ابزار بر فروش آنلاین و آگاهی از پتانسیل ‌های مختلف کلمات کلیدی در فروش محصولات است. امکان بسیار جذابی که کیبورد پلنر گوگل در اختیار کاربران خود قرار می ‌دهد، این است که کلمات کلیدی را با بالا ترین و پایین ‌ترین محدوده قیمت در صفحات مختلف اینترنتی در اختیار کاربران خود قرار می ‌دهد. با استفاده از این امکان کاربران می‌ توانند ببینند که مردم تا چه حد حاضرند برای یک کالا هزینه کنند. با استفاده از این امکان می‌توان دیدگاه شفاف‌ تری نسبت ‌به فروش محصولات و میزان محبوبیت آن‌ ها داشت. این اطلاعات می‌ تواند برای افرادی که در زمینه فروش کالا های مختلف در اینترنت فعالیت می‌ کنند بسیار مفید و کار آمد باشد.

آیا استفاده از امکانات کیورد پلنر رایگان است؟

پس از مطالب گفته ‌شده درباره گوگل کیورد پلنر، ممکن است این سوال برای مخاطبین پیش بیاید که آیا این ابزار گوگل رایگان است و یا برای استفاده از آن باید هزینه پرداخت شود. این ابزار گوگل به ‌صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می ‌گیرد تا بتوانند از آن برای کار های خود استفاده کنند. کاربران تنها با داشتن یک اکانت جیمیل می ‌توانند از امکانات این ابزار گوگل استفاده کنند. البته امکانات این ابزار در چند دسته ‌بندی مختلف طبقه ‌بندی ‌شده است. تمامی ابزار های موجود در این ابزار گوگل رایگان نیست. برخی از امکانات پیشرفته‌ تر این ابزار، به صورت رایگان به کاربران عرضه نمی‌ شوند و کاربران باید برای استفاده از این امکانات هزینه پرداخت کنند. معمولاً این امکانات بسیار حرفه‌ ای هستند و برای مجموعه‌ ها و شرکت ‌های مختلف بسیار کارآمد هستند.

تولید محتوا برای وب ‌سایت های اینترنتی، بخش زیادی از موفقیت یک وب‌ سایت را به ‌عهده دارد. به‌ همین دلیل است که حتما باید برای این وب سایت ‌ها محتوا هایی با کیفیت و استاندارد تولید شود. برای تولید محتوا هایی که باعث شود که رتبه یک وب ‌سایت در گوگل بهبود یابد، باید به نکاتی توجه داشت. یکی از نکات مهم در تولید محتوا انتخاب یک کلمه کلیدی مناسب است. کلمه کلیدی کلمه ‌ای است که چندین‌ بار در متن تکرار می ‌شود و کلیت محتوا درباره آن کلمه است. گوگل ابزاری دارد که با استفاده از آن ابزار می ‌توان به جایگاه کلمات مختلف کلیدی در دنیای اینترنت دست پیدا کرد و با استفاده از آن اطلاعات اقدام به تولید مقالات مختلف کرد. ما در این مقاله به بررسی ویژگی ‌های مختلف این ابزار و شیوه استفاده از آن پرداختیم.