کانال های دیجیتال مارکتینگ

از کانال های دیجیتال مارکتینگ نیز برای بازاریابی دیجیتال نیز استفاده می شود، شیوه و راهبرد تبلیغ برند، کالا و یا خدمات به شکل اینترنتی یا غیر اینترنتی است و این رویه را بسته به اهداف تجاری می توان با کمک کانال های بسیاری مانند موتورهای جستجو، شبکه های اجتماعی، تولید محتوا و تبلیغات کلیکی، آگهی های تجاری تلویزیونی و غیره انجام داد. هر چند که اکثر افراد دیجیتال مارکتینگ را متناهی به وب سایت ها یا شبکه های اجتماعی می پندارند، ولی این معنا بسیار وسیع تر است و موقعیت های زیادی را برای بازاریاب ها و صاحبان مشاغل برای تبلیغات، برندینگ و بالا رفتن فروش تولیدات فراهم می کند.

آشنایی با کانال های دیجیتال مارکتینگ

بازاریاب ها این رویه را به اسم قیف تبدیل تعریف می کنند. برند شما در دنیای دیجیتال نخست از راه وب سایت ها یا تبلیغات موتورهای جستجوگر و دیگر کانال های دیجیتال مارکتینگ به وسیله مخاطبان مشاهده می شود که این مرحله بخش بالایی و پهن قیف را شامل می شود. در ادامه و با آشنایی مخاطبان با برند تجاری، به سایت، شبکه های اجتماعی و لینک های تبلیغاتی شما رجوع کرده و بخش وسط قیف را پشت سر می گذارد و با ارتباط اثربخش و بهتر با مخاطبان، دسته ای از آن ها به مشتریان شما تبدیل خواهند شد که از بخش باریک و آخر قیف بیرون می روند.

کانال های دیجیتال مارکتینگ

موسسات، مشاغل و برندها می توانند با راهبردهای مختلف دیجیتال مارکتینگ مثل سئو ، بازاریابی محتوا و تبلیغات، مخاطبان بیشتری را هدف قرار دهند و به همان سان تعداد بالاتری از آنان را به مشتریان خود مبدل سازند.

بازاریابی دیجیتال به یکی از پرطرفدارترین رشته ها و معناها در دانشگاه، صنعت و مشاغل در سال های اخیر تبدیل شده است. اکثر اشخاص راجع به بازاریابی دیجیتال صحبت می کنند و متخصصان این شیوه را برای ارتقا یک کسب و کار آنلاین مناسب می دانند.

کالج ها، موسسه های آموزشی و اکثر مراکز علمی، دوره های آموزش سئو مربوط با رشته دیجیتال مارکتینگ را عرضه می کنند تا مدیران و بازاریابان با مهارتی را به صنعت سوق دهند. این دوره ها به شکل دراز مدت و با عرضه مدارک دانشگاهی و یا به شکل کوتاه مدت برای مدیران عرضه می شوند و اثر زیادی در بالا رفتن تخصص بازاریابی و تبلیغات آن ها دارد.

دیجیتال مارکتینگ، عبارتی وسیع است که دربرگیرنده تمامی کانال ها و شیوه های بازاریابی که می توانید برای تبلیغ کالا یا سرویس ها در اینترنت و همین طور در دستگاه های الکترونیکی مثل تلویزیون، تلفن های همراه و بیلبوردهای الکترونیکی به کار ببرید، است.

فرق اصلی بازاریابی سنتی با دیجیتال در این است که کمپین های دیجیتال مارکتینگ فقط از راه کانال های دیجیتال برگزار می شوند و به بازاریاب ها امکان بررسی و آنالیز بهتر و دقیق تر و با اطلاعات بیشتر در کمپین های تبلیغاتی وسیع را می دهد.

کانال تلگرام دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) از بیست سال قبل تا به حال به عنوان شاخه ای از مدیریت بازاریابی و مدیریت تبلیغات است و در ایران هم در چند سال اخیر از ترندهای داغ مارکتینگ بازار استفاده شده است.

دیجیتال مارکتینگ دربرگیرنده انواع ابزارها و کارهایی است که برای بازاریابی کالاها و خدمات در قالب دیجیتال (وب، اینترنت، موبایل یا دیگر ابزارهای دیجیتال) به کار برده می شود.

بازاریابی محتوا یا کانتنت مارکتینگ، بازاریابی با کمک موتورهای جستجو یا sem ، ایمیل مارکتینگ یا email marketing و بازاریابی شبکه های اجتماعی یا سوشال مارکتینگ از شاخه های دیجیتال مارکتینگ به شمار می آیند. 

کانال آموزش بازاریابی حرفه ای

بعضی ها به غلط دیجیتال مارکتینگ را با بازاریابی آنلاین شبیه به هم می دانند که این کاملا اشتباه است. بازاریابی آنلاین، قسمتی از بازاریابی دیجیتال است و به شیوه های تبلیغات بر پایه اینترنت و فضای مجازی متناهی می شود. جزییات اصلی بازاریابی آنلاین، سئوی سایت ، تبلیغات موتور جستجو و صفحات اجتماعی، بازاریابی ایمیلی هستند، ولی دیجیتال مارکتینگ معنایی وسیع دارد و همه شیوه هایی که با کاربرد ابزارهای دیجیتال به بازاریابی کمک می کنند را شامل می شود.

به کار بردن اینترنت و دیگر رسانه ها و تکنولوژی های دیجیتال در راستای انجام بازاریابی مدرن از سال 2014 به شدت رونق گرفت، البته بعضی شیوه های آفلاین قدیمی تر هستند که آنها هم تنها قسمت کوچکی از دامنه وسیع متدها و کانال های دیجیتال مارکتینگ هستند.

در ادامه مبحث کانال های دیجیتال می توانیم بگوییم راز نرم افزار تلگرام جهت بهبود میزان دانش و توانمندی خود در عرصه بازاریابی و فروش به کار ببرید. بسیاری از کانال های تلگرامی آموزش های تخصصی در رابطه با کانال های دیجیتال مارکتینگ ارائه داده اند که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به این کانال ها مراجعه کنید. 

کانال های دیجیتال مارکتینگ

کانال تلگرام کتاب های بازاریابی

مسئولیت یک بازاریاب دیجیتال یا مدیر دیجیتال مارکتینگ، تالیف یک راهبرد مطلوب، شفاف و مشخص متناسب با شیوه کسب و کار است. همین طور گرفتن تصمیم در رابطه با انتخاب کانال های دیجیتال مارکتینگ، تخصیص بودجه و ترتیب تبلیغات، بازرسی بر برآیند کسب شده، را برعهده دارد.

به طور معمول در موسسات بزرگ، یک گروه بازاریابی دیجیتال دربرگیرنده، مدیر، سئوکار، اشخاص مسلط به تبلیغات ppc، تبلیغات صفحات اجتماعی و بازاریابی محتوا است. ولی مدیر بایستی به همه کانال ها و متدهای بیان شده کاملا مسلط باشد.

کانال های دیجیتال مارکتینگ می توانند زمینه ای را فراهم کنند تا کسب و کارهای گوناگون رشد قابل توجهی را داشته باشند. میزان توسعه مشاغل به میزان حضور آن ها در کانال های دیجیتال مارکتینگ ارتباط دارد. به هر میزان این حضور بیشتر باشد رشد کسب و کارها را به دنبال خواهد داشت.