میل چیمپ

خدمات ایمیل مارکتینگ گوناگونی در میان مشاغل در اقصی نقاط جهان استفاده می شود. در ادامه این نوشتار قصد داریم یکی از ابزارهای ایمیل مارکتینگ به اسم میل چیمپ (Mailchimp) را معرفی کنیم. در حال حاضر ایمیل مارکتینگ جزء برترین ابزارها جهت آگاهی رسانی، برقراری ارتباط با کاربران، نشر محتوا، نمونه های متنوع بازاریابی و تولید ارزش افزوده برای مشتریان است. از سوی دیگر به ازای مخارج صرف شده تاثیرگذاری مناسبی دارد و به همین علت بیشتر کسب و کارهای کوچک و بزرگ در راهبردهایشان آن را به کار می برند. به همین جهت، موسسات بسیاری در اقصی نقاط دنیا خدمات گوناگونی را برای ایمیل مارکتینگ و اتوماسیون بازاریابی عرضه می کنند، که یکی از این خدمات ‌دهندگان ایمیل مارکتینگ، میل چیمپ (MailChimp) است.

میل چیمپ

میل چیمپ ایران

در حقیقت میل چیمپ MailChimp یک سرویس و بستر چندمنظوره برای برگزاری یکپارچه برنامه های متنوع بازاریابی به شمار می آید که اغلب به عنوان سرویس ایمیل مارکتینگ و اتوماسیون بازاریابی ایمیلی شناخته می شود. با اینکه مشاغل گوناگون از این سایت بهره می برند، اما اکثرا برای موسسه های متوسط و کوچک مناسب است. MailChimp در سال 2001 راه اندازی شده و دفتر مرکزی آن در شهر آتلانتای آمریکا واقع شده است.

به کمک Mail Chimp می توانید کمپین های بازاریابی ایمیلی را تشکیل، برگزار و آنالیز کنید. این سرویس به شما این قابلیت را می دهد تا کاربران را مدیریت کرده، شرح ایجاد سرنخ ها را بگیرید، نرخ کلیک را دیده، ایمیل ها را پیگیری کنید و اطمینان یابید کمپین تان به صورت اصولی انجام شده است.

افزونه میل چیمپ

فرستادن ایمیل به کاربران، جزء شایع ترین روش های اطلاع رسانی و جذب مخاطب به سوی سایت و خدمات است. به همین جهت سامانه های زیادی در عرصه ارسال ایمیل مشغول هستند و بخشی را در اختیار مخاطبان خود می گذارند تا بتوانند خبرنامه هایی را در قالب ایمیل به کاربران خود بفرستند. در وردپرس هم افزونه های بسیار زیادی برای فرستادن ایمیل وجود دارد که  آموزش های زیادی در این حوزه منتشر شده است. 

یقینا همه شما با سرویس Mail chimp آشنایی دارید و یا آن را به کار برده اید. می توان گفت یکی از برترین ها در رابطه با فرستادن ایمیل است که قابلیت های بسیار زیادی را در اختیار مخاطبان خود می گذارد و همین طور تعداد زیادی از کاربران ایمیل را قبول می کنند. در وردپرس هم افزونه ای تحت عنوان Mail Chimp for WordPress راه اندازی شده که از همین سامانه فرستادن خبرنامه، نشئت می گیرد و با متصل شدن به سایت وردپرسی شما می توانید ایمیل مخاطبان را دریافت کنید و خیلی ساده می تواند ایمیل مد نظر شما را برای مخاطبان بفرستد. 

میل چیمپ چیست

یکی از شیوه های به کار رفته در بازاریابی اینترنتی، کمپین های ایمیل مارکتینگ است. یکی از شیوه های گردانش این کمپین ها، Mail chimp به حساب می آید. Mail chimp یک سامانه به روز و یک برنامه تحت وب است که یک رونوشت رایگان به منظور فرستادن خبرنامه به شکل انبوه در اختیار  تان می گذارد. شما با این برنامه می توانید فهرست خبرنامه خود را بگردانید. کمپین های گوناگون بدون فیلترهای اسپم ایجاد کرده و از آن ها گزارش دریافت کنید. 

Mail chimp یک بستر اتوماسیون بازاریابی و سرویس بازاریابی ایمیلی است و برند یک شرکت آمریکایی در سال 2001 راه اندازی شد. Mailchimp  به عنوان یک سیستم پولی شروع به کار کرد و در سال 2009 گزینه امکانات رایگان را نیز افزود. با گذشت یک سال، میزان کاربران آن از 85،000 به 450،000 نفر بالا رفت و تا ژوئن 2014، بالاتر از 10 میلیارد خبرنامه در هر ماه برای مخاطبان آن فرستاده شده است.

بستر Mailchimp به شما کمک می کند خبرنامه و تبلیغات خود را با کاربران و سایر افراد علاقمند اشتراک گذاری کنید.

Mail chimp یک برنامه تحت وب است که در بیشتر جستجوگرهای وب کار می کند، در اصطلاح دیگر به منظور به کار بردن آن احتیاجی به دانلود یا نصب هیچ نرم افزاری روی رایانه تان نیست. برای اینکه اطمینان یابید Mail chimp به درستی در جستجوگر شما کار می کند، بایستی cookies ، pop-ups و جاوا اسکریپت را فعال نمایید. زمان ثبت نام برای یک حساب کاربری Mail chimp، اسم و نشانی ایمیل خود را وارد کرده و ایمیل فعال سازی را تأیید کنید تا حساب کاربری تان فعال گردد.

اطلاعات خود، مثل وب سایت و نشانی فیزیکی را بنویسید و حساب های شبکه های اجتماعی خود را اتصال دهید. در صورتی که کالاهای اینترنتی می فروشید، می توانید گزینه ای جهت متصل نمودن فروشگاه خود به میل چیمپ داشته باشید.

میل چیمپ

ارسال ایمیل با میـل چیـمپ

برای آن که بتوانید از افزونه میل چیمپ در سایت وردپرسی خود استفاده کنید باید ابتدا در سایت Mailchimp ثبت نام کنید. حتما بایستی یک نام کاربری و رمز عبور برای خود ایجاد نمایید. اطلاعات خود را در صفحه ای که بارگذاری می شود به درستی وارد کنید. در مرحله آخر وارد ایمیل تان شوید و ایمیل تان را تایید کنید. همین که به سیستم وارد شدید به صورت مستقیم به داشبورد Mailchimp تان متصل خواهید شد. برای آن که بتوانید اولین فهرست ایمیل خود را ایجاد کنید باید گزینه Audience فشار دهید.

می توان گفت Mailchimp جزء افزونه های پرکاربردی است که برای فرستادن خبرنامه استفاده می شود. با کمک این افزونه علاوه بر خواندن ایمیل های کاربران می توان به تعداد بی شماری از مخاطبان ایمیل فرستاد. کار با این افزونه بسیار راحت بوده و تمامی افراد می توانند از آن استفاده کنند.