قیمت سئو از چه عواملی تاثیر می‌گـــــــــــــــیرد؟

عوامل موثر بر قیمت سئو و بهینه سازی سایت کدامند؟

هزینه سئو و بهینه سازی سایت به عوامل مختلفی وابسته است. محاسبه هزینه سئو برای هر پروژه سایت متفاوت است. اما با آنالیز چند ساعته می توان قیمت حدودی بهینه سازی را تخمین زد. در حالت کلی عوامل موثر بر هزینه سئو سایت شامل میزان رقابت و تعداد کلمات کلیدی، تعداد و کیفیت محتوای بارگذاری شده، رتبه فعلی و… می شود.

امروزه یکی از بزرگترین چالش های کسب و کارهای اینترنتی، اطلاع از قیمت سئو و تعرفه های بهینه سازی سایت است. سئو سایت در گسترش کسب و کار مشاغل مختلف بسیار موثر است و یکی از مهم ترین عواملی که شرکت ها و مشاغل مختلف تصمیم بر انجام سئو و بهینه سازی سایت خود می گیرند، هزینه سئو می باشد. برای شروع باید در مورد سئو سایت و اهمیت آن در برند شدن کسب و کار بیشتر بدانید.

البته می توانید از مشاورین و کارشناسان ایران سایت نیز در زمینه استعلام هزینه سئو راهنمایی بگیرید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما همراه باشید تا شما را با قیمت و تعرفه بهینه سازی سایت بیشتر آشنا کنیم.

هزینه سئو خارجی با در نظر گرفتن تعداد و کیفیت بک لینک و میزان فعالیت سایت مورد نظر در شبکه های اجتماعی تعیین می شود. بهینه سازی و سئو خارجی طیف گسترده ای از فعالیت های یک سئوکار حرفه ای است که برای سایت شما انجام می دهد. به طور کلی سئو خارجی به تنهایی فایده ای برای سایت و بهبود جایگاه آن ندارد. بهتر است فرآیند سئو سایت، ترکیبی از بهینه سازی داخلی و خارجی سایت باشد. با انجام هر یک از این موارد می توان نتیجه مطلوبی را کسب کرد.

بهینه سازی سایت از همان ابتدا به بهتر دیده شدن آن کمک فراوانی می کند. این مجموعه با برخورداری از کادر حرفه ای و تخصصی می تواند خدمات برتر و با کیفیت و قیمت مناسب طراحی سایت براساس اصول سئو و بهینه سازی برای مشتریان داشته باشد.

هزینه سئو و بهینه سازی سایت به عوامل مختلفی وابسته است. محاسبه هزینه سئو برای هر پروژه سایت متفاوت است. اما با آنالیز چند ساعته می توان قیمت حدودی بهینه سازی را تخمین زد. در حالت کلی عوامل موثر بر هزینه سئو سایت شامل میزان رقابت و تعداد کلمات کلیدی، تعداد و کیفیت محتوای بارگذاری شده، رتبه فعلی و… می شود.

بسیاری از افراد تصور می کنند دو یا سه روز پس از پرداخت هزینه سئو سایت آنها به رتبه های نخستین گوگل می آید! باید بدانید این تصور در مورد سئو بسیار بچه گانه است. سئو سایت کاری بسیار زمان بر است و شما حداقل 6 ماه باید صبر کنید که پس از انجام سئو مناسب سایت شما به رتبه نخستین گوگل بیاید. بنابراین، بهتر است پس از پرداخت هزینه سئو صبور باشید و در این مدت رابطه خود را با سئو کار حفظ کنید.

وقتی در مورد هزینه سئو صحبت می شود بسیاری از افراد در مورد سئو تضمینی سوال می پرسند! بهتر است بدانید اگر کار سایت خود را به یک سئوکار حرفه ای بسپارید، سئو شما تضمینی است و دیگر نیازی نیست نگران پیشرفت سایت خود باشید. همچنین، زمانی که می خواهید با یک سئو کار قرارداد کاری امضا کنید، باید به این موضوع اشاره کنید که در صورت عدم حصول نتایج در طی زمانی که سئو کار اعلام می کند باید هزینه ای به عنوان خسارت به صاحب سایت پرداخت شود. به این نکته توجه داشته باشید هزینه سئو که از سوی یک سئوکار حرفه ای اعلام می شود ممکن است کمی بالا باشد. اما شما باید این موضوع را مد نظر داشته باشید که شما با پرداخت هزینه سئو برای آینده کاری خود سرمایه گذاری می کنید.

در ادامه بحث مرتبط با هزینه سئو باید به این موضوع اشاره کنیم که این هزینه به تجربه سئوکار نیز بستگی دارد. هر چقدر تجربه سئوکار بیشتر باشد، مبلغی را که به عنوان دستمزد دریافت می کند بالاتر خواهد بود. یکی از مواردی که در بحث هزینه سئو زیاد در مورد آن سوال پرسیده می شود سئو ارزان است. بهتر است بدانید چیزی به عنوان سئو ارزان وجود ندارد. زیرا سئو یک کار بسیار تخصصی و پیچیده است و گاهی یک تیم متخصص باید برای سایت وقت بگذارند تا بتوانند آن را به کاربران بشناسانند. در نتیجه، هرگز نمی توان این خدمات را با قیمت پایین دریافت کرد. اما اگر به دنبال هزینه سئو معقول و مناسب هستید، می توانید به شرکت های معتبری که در این زمینه فعالیت دارند مراجعه کنید و در جلسات مشاوره انتظارات خود را بیان کنید و قیمت را از آنها جویا شوید.

قیمت سئو

آیا شما می خواهید کسب و کار خود را به جایگاه بالایی برسانید؟ آیا می خواهید برند شما به برندی معتبر و به نام در میان مشتریان تبدیل شود و هر گاه شخصی به کالا و یا خدماتی نیاز پیدا کرد که کسب و کار شما ارائه می دهد نا خودآگاه نام برند شما را به یاد بیاورد، حتی اگر نمی خواهد از شما خرید کند؟! آیا دوست دارید به زودی به کسب و کاری خاص تبدیل شوید که مشتریان ویژه ای داشته باشید؟! برای رسیدن به این اهداف باید به فضای اینترنت اهمیت بدهید و با طراحی سایت وارد دنیای رقابت شوید! سپس باید برای سئو سایت خود اقدام کنید و به درخشش کسب و کار اینترنتی خود کمک کنید. در این شرایط ممکن است در مورد مسائلی مانند هزینه سئو سوال داشته باشید.

قبل از آنکه به موضوع هزینه سئو بپردازیم، بهتر است نگاهی به خدماتی داشته باشیم که در طی سئو انجام می شوند. اولا باید بدانید سئو سایت با خدمات طراحی سایت کاملا متفاوت است. در واقع، سئو سایت مرحله بعد از طراحی سایت است. وقتی سایت طراحی می شود و بالا می آید باید تغییراتی بر روی آن اعمال شود تا بر طبق الگوریتم های گوگل پیش برود و کاربران بتوانند آن را شناسایی کنند. یکی از مواردی که اهمیت بسیار زیادی دارد انتخاب محتوای مناسب برای سایت است. یک سایت باید به تناسب کالا و یا خدماتی که ارائه می دهد دارای محتوای متنی، ویدیویی و تصویری باشد.

همچنین، کلمه کلیدی که سایت قرار است بر طبق آن شناسایی شود اهمیت بسیار زیادی دارد. از طرف دیگر سایت باید از لحاظ تکنیکال نیز مورد بررسی قرار گیرد. به طور مثال سایت هایی که سرعت پایینی دارند هرگز برای کاربران دلچسب نیستند. بررسی ها نشان میدهند کاربر پس از آنکه وارد سایتی با سرعت پایین می شود پس از 2 ثانیه آن سایت را ترک می کند و این امر می تواند به رتبه سایت آسیب وارد کند. در این میان، به خدماتی نظیر رپورتاژ برای رتبه گیری سایت نیاز است. در نتیجه، وقتی سئو کار سایت شما را بررسی می کند باید ابتدا سایت شما را از تمامی جهات مورد بررسی قرار دهد و پس از آن هزینه سئو را اعلام می کند. بدیهی است هر چقدر خدماتی که بر روی سایت انجام می شود بیشتر باشد به همان اندازه هزینه سئو بالا می رود.

قیمت سئو ، تعرفه و هزینه سئو سایت

۹۲ درصد از جستجوگران آنلاین ، فهرستی را در همان صفحه اول نتایج جستجوی خود انتخاب می کنند. شما باید صفحه خود را به رتبه های عالی ارتقا دهید و جز صفحات برتر باشید. برای کسب رتبه بالا در نتایج جستجوی آنلاین ، باید برای خدمات سئو با کیفیت هزینه کنید. اما آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید ، قیمت سئو چقدر است ؟ در واقع قیمت سئو به عوامل متعددی بستگی دارد. از آنجایی که بهینه سازی سئو ، جزء فاکتور های ضروری وب سایت کسب و کار شما است ؛ بنظر می آید که فکر کردن درباره قیمت سئو و هزینه آن ، امری منطقی به شمار می آید. تعداد صفحات بهینه شده ، یکی از فاکتور هایی است که مستقیماً بر میزان قیمت سئو تاثیر می گذارد. در عین حال ، اطمینان از مفید بودن و جذاب بودن محتوای صفحه شما ، برای خوانندگان ضروری است. صاحبان مشاغل ، خدمات سئو را امری مهم می دانند. بهینه سازی و افزایش تعداد صفحات سئو شده و مطالب موجود در هر صفحه ، باعث افزایش قیمت خدمات سئو می شود.

قیمت سئو و بهینه سازی سایت

یک ضرب المثل معروف است که می گوید ؛ زمان پول است. این ضرب المثل در مورد قیمت سئو و بهینه سازی سایت کاملا درست است. مدت زمان صرف شده برای بهینه سازی یا ایجاد صفحات برای عملکرد بهتر ، مستقیماً بر هزینه سئو تاثیر می گذارد. به طور کلی می توان گفت که میزان زمان صرف شده برای پروژه ، یکی از مهمترین فاکتور های موثر بر قیمت سئو می باشد. البته همه شرکت‌ های خدمات سئو ، تعرفه های یکسانی را برای این کار اختصاص نمی دهند ، اما به هر حال یکی از مهمترین فاکتور ها به شمار می رود. در واقع ، تمامی شرکت ها و کارفرمایان ، از فاکتور زمان برای پرداخت هزینه های خود استفاده نمی کنند ؛ اما در هر صورت زمان و وقت صرف شده ، همچنان یکی از عوامل مهم است. 

تعرفه سئو سایت

میزان تعرفه سئو سایت ، بر اساس استراتژی های قیمت گذاری متفاوت است. شما ممکن است انتخاب کنید که برای بهینه سازی صفحات خود ، زمان مشخصی را در نظر گرفته و بر اساس تعداد ساعت مشخصی هزینه کنید. این امر ممکن است در صورت داشتن بودجه کارساز باشد ، اما ممکن است رتبه بندی سایت شما را در بالاترین سطح حفظ نکند. تعرفه سئو سایت ، بر اساس فاکتور های متعددی مورد بررسی قرار می گیرد. صاحب سایت و یا هر کسی که صفحه خود را راه اندازی کرده است ، دوست دارد تا بهترین نتیجه را بگیرد. بنابراین تمامی افراد ، به دنبال کارشناسانی هستند که تجربه کاری بالایی داشته و امتحان خود را پس داده باشند. هر چه زمان بیشتری برای بهینه سازی وب سایت خود صرف کنید و توجه بیشتری به کسب رتبه های بالا داشته باشید ، درآمد شما نیز بیشتر خواهد بود. بنابراین به هیچ عنوان از هزینه کردن برای سئو سایت خود نترسید. 

هزینه پشتیبانی سئو

وقتی صحبت از سئو به میان می آید ، عوامل زیادی در هزینه ها نقش دارند. از هزینه پشتیبانی سئو گرفته تا هزینه های سئو داخلی و خارجی. برای بهبود ترافیک وب سایت و دیده شدن بیشتر ، بسیاری از کسب و کارها به خدمات سئو روی می آورند. با این حال ، هزینه پشتیبانی سئو ، بسته به برخی عوامل می تواند بسیار متفاوت باشد. برخی از مهم ترین عواملی که بر این هزینه ها تاثیر می گذارد عبارتند از ؛ اندازه و پیچیدگی وب سایت ، سطح رقابت در صنعت و میزان کار مورد نیاز برای دستیابی به هدف تعیین شده.

قیمت سئو تضمینی

سطح تخصص مورد نیاز برای یک پروژه ، تاثیر زیادی بر قیمت سئو تضمینی آن دارد. پروژه هایی که برای موفقیت نیاز به دانش و تجربه عمیق دارند ، طبیعتا هزینه بیشتری خواهند داشت. شرکتی که به دنبال استخدام یک متخصص سئو است ، باید انتظار داشته باشد که برای فردی که تجربه بیشتر و تحصیلات بهتری دارد ، هزینه بیشتری بپردازد. به طور کلی می توان گفت که سئو تضمینی سایت ، تفاوت چندانی با سئو معمولی ندارد. در این روش ، با توجه به بکارگیری برنامه های هدف دار و معین ، می‌ توان امیدوار بود که به احتمال زیادی به هدف خود خواهیم رسید. قیمت سئو تضمینی ، بسته به شرکت ، کلمات کلیدی ، گستردگی هدف کارفرما و دیگر عوامل تعیین کننده ؛ می تواند متفاوت باشد.

هزینه سئو وردپرس

هیچ پاسخ واحدی برای این سوال وجود ندارد که سئو چقدر هزینه دارد ؛ زیرا بسته به سطح سفارشی سازی و پیچیدگی پروژه ، می تواند بسیار متفاوت باشد. با این حال ، پروژه های پیچیده تر و سفارشی تر طبیعتا هزینه سئو وردپرس بیشتری خواهند داشت. وقتی نوبت به ساختن یک وب سایت توسط وردپرس می رسد ، اندازه اهمیت بسیاری دارد. یک وب سایت بزرگتر با صفحات بیشتر و ساختار پیچیده تر ، معمولاً به کار بیشتر و هزینه بیشتری نسبت به یک وب سایت کوچکتر نیاز دارد. این به این دلیل است که یک وب سایت بزرگتر به زمان کدنویسی ، طراحی و توسعه بیشتری نیاز دارد.علاوه بر همه این موارد ، سایت های بزرگتر اغلب به یک سیستم مدیریت محتوای سفارشی (CMS) نیاز دارد که می تواند گران باشد. هزینه سئو وردپرس ، بر اساس موارد ذکر شده ، می تواند نرخ های متفاوتی داشته باشد.

انواع قیمت سئو سایت

به طور کلی می توان گفت که هرچه بیشتر هزینه کنید ، نتایج سئو بهتری را مشاهده خواهید کرد. طبق آمار های بدست آمده ، در صورتی که ۹ درصد زمان خود را صرف ارتقا و سئوی سایت خود کنید ، درآمد حاصل از آن ۱۵ درصد افزایش خواهد یافت. انواع قیمت سئو سایت ، بستگی به مدت زمان و بسیاری از فاکتور های دیگری دارد که مایلید برای آن هزینه کنید. الگوریتم‌ های گوگل همواره در حال بروزرسانی هستند ؛ اما بدست آوردن بک لینک‌ ها امری حیاتی است. این که تمامی این موارد رعایت شده و درجه سایت شما ارتقا یابد ، تاثیر بسیاری بر انواع قیمت سئو سایت می گذارد. در واقع هرچه از افراد خبره تر و کاربلد تری استفاده کنید ، باید هزینه بیشتری نیز پرداخت کنید. بهینه سازی سایت ، اولین عاملی است که موتور های جستجو برای بررسی نحوه رتبه‌ بندی صفحات از آن استفاده می‌ کنند. اگر انتظار زیادی از سایت و پروژه خود ندارید ، بهتر است سرمایه گذاری چندانی روی آن نکنید. اما اگر پروژه شما سال ها طراحی شده و از اهمیت بالایی برخوردار است ، بهتر است انتظارات خود را با هزینه های سئو مطابقت دهید.

هزینه سئو داخلی سایت

انتخاب یک ارائه دهنده معتبر ، جز اولین و ضروری ترین گام های سئو می باشد. اگر از افراد کاربلد و خبره استفاده کنید ، نه تنها در زمان ، بلکه در هزینه سئو داخلی سایت و دیگر موارد مورد نظر نیز صرفه جویی خواهید کرد. وقتی صحبت از سئو به میان می‌ آید ، بدان معناست که کسب‌ و کار ها می‌ توانند کلمات و عبارات کلیدی خاصی را مورد هدف قرار داده و تعداد بازدید آن را دو چندان کنند. سئو داخلی ، فرآیند بسیار ساده ای را دنبال می کند. هزینه سئو داخلی سایت نیز مانند سئو خارجی ، به فاکتور های مشابهی بستگی دارد ؛ اما زمان مهمترین آن هاست. کافیست که یک سایت خاص ، به پیوند های دیگر موجود در همان سایت لینک دهد و کاربران اینترنتی بسیاری را ، به اعماق مختلف سایت هدایت کند. هم کاربران و هم موتور های جستجو ، از لینک های موجود در سایت ، برای یافتن محتوای وب سایت شما استفاده می کنند. 

قیمت سئو بر اساس کلمه کلیدی

قیمت سئو بر اساس کلمه کلیدی ، نسبت به سختی کلمات مدنظر محاسبه می شود. هر چه کلمه کلیدی انتخاب شده سخت تر و دشوار تر باشد ، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. به طور کلی نمی توان یک رنج و قسمت مشخصی برای قیمت سئو بر اساس کلمه کلیدی در نظر گرفت. هرچه کیفیت بک لینک هایی که به وب سایت شما اشاره می کنند بالاتر باشد ، سایت شما می تواند رتبه بهتری برای کلمات کلیدی مرتبط داشته باشد. زیرا بک لینک ها ، به گوگل نشان می دهند که وب سایت شما قابل اعتماد و مرتبط با آن پرس و جو است و در نتیجه ، جایگاه بالاتری را در رتبه بندی کسب خواهید کرد. 

قیمت سئو سایت بر اساس پکیج

هزینه سئو سایت بر اساس پکیج ، با توجه به فاکتور های مختلف و متعددی حساب می شود. مهمترین عواملی که بر هزینه های سئو یک سایت تاثیر می گذارد را می توان به سه عامل تقسیم بندی کرد ؛

  • قدرت سایت و رتبه فعلی که دارد
  • بررسی و تحلیل کلمه و یا کلمات کلیدی مورد هدف ، از نظر سختی و دشواری
  • مهمترین و آخرین عامل ، بررسی میزان رقابت و قدرتمندی سایت هایی است که از قبل رتبه بندی شده اند.

موقعیت جغرافیایی یک کسب و کار ، می تواند تاثیر بسزایی بر هزینه های سئو آن داشته باشد. به عنوان مثال ، مشاغل موجود در مناطق کلان شهر ها ، ممکن است مجبور باشند برای خدمات سئو بیشتر از مناطق شهر های کوچک هزینه کنند. این به این دلیل است که رقابت برای دیده شدن موتورهای جستجو در شهرهای بزرگ بیشتر است.

قیمت سئو خارجی سایت

در گذشته سئو یک فرآیند نسبتا ساده بود. با این حال ، با تغییرات اخیر در الگوریتم گوگل ، سئو در حال حاضر پیچیده تر و گران تر از قبل شده است. چندین سرویس مختلف وجود دارد که مشاغل می توانند برای بهبود سئوی خود از آنها استفاده کنند و در نتیجه ؛ هزینه این خدمات می تواند بسیار متفاوت باشد. به طور کلی ، هر چه سرویس پیچیده تر و جامع تر باشد ، قیمت سئو خارجی سایت نیز گران تر خواهد بود. عوامل مختلفی می توانند بر هزینه های سئو تاثیر بگذارند. اندازه وب سایت شما ، تعداد کلمات کلیدی که می خواهید مورد هدف قرار دهید ، سطح رقابت برای آن کلمات کلیدی و میزان کار مورد نیاز برای بهبود سئوی سایت شما ؛ تنها تعدادی از عواملی هستند که می توانند در قیمت سئو خارجی سایت شما نقش داشته باشند. به طور کلی ، هر چه بازار شما بزرگتر و رقابتی تر باشد ، می توانید انتظار بیشتری برای خدمات سئو داشته باشید و در نتیجه ؛ باید به فکر هزینه های بیشتری باشید.

قیمت سئو پروژه ای

رقابت ، یک عامل مهم در قیمت سئو پروژه ای است. زمانی که رقابت بیشتری برای یک کلمه کلیدی یا عبارت خاص وجود داشته باشد ، هزینه کسب رتبه بالاتر بیشتر خواهد بود. این به این دلیل است که شرکت یا مجموعه مورد نظر ، باید سرمایه گذاری بیشتری کند تا سایت خود را از سایر سایت هایی که برای کسب رتبه برتر رقابت می کنند متمایز کند. سطح رقابت همچنین می تواند به تعداد رقیبی که قبلاً برای آن کلمه کلیدی رتبه بندی می کنند بستگی داشته باشد. اگر تنها چند سایت در رتبه بندی ما وجود داشته باشند ، دستیابی به رتبه بالاتر آسان تر خواهد بود و در نتیجه قیمت سئو پروژه ای کمتر می شود. با این حال ، اگر سایت‌ های زیادی در حال حاضر رتبه‌ بندی شده‌ اند ؛ صعود به رتبه‌ های بالاتر ، بسیار سخت‌ تر خواهد بود. در نتیجه شما نیاز دارید تا زمان بیشتری صرف سئو کنید ، رقابت بیشتری خواهید داشت و بنابراین هزینه‌ ها بالاتر خواهد بود.

تعرفه سئو پروژه ای

اندازه شرکت یکی از عوامل مهم در تعیین تعرفه سئو پروژه ای می باشد. به طور کلی ، شرکت های بزرگتر نسبت به شرکت های کوچکتر برای خدمات سئو هزینه بیشتری را پرداخت می کنند. این به این دلیل است که آنها منابع بیشتر و بودجه بیشتری برای کار دارند. شرکت‌ های بزرگتر ، معمولاً رقابت بیشتری دارند ؛ بنابراین باید روی سئو سرمایه‌ گذاری کنند تا از رقبا سبقت بگیرند. تخمین زدن تعرفه سئو پروژه ای ، کار چندان آسانی نیست ؛ چرا که بستگی به فاکتور های بسیار متعددی دارد. این قیمت ، بسته به هدف نهایی پروژه و مدت زمانی که باید بر روی آن گذاشته شود ، متغیر می باشد.