سئو خارجی

برای صاحبان وب سایت ها این که چند کاربر روزانه از خدمات آن ها استفاده می کنند، برای ادامه کسب و کارشان بسیار اهمیت دارد. کاربران برای آن ها، دلیل اعتماد سرمایه گزاران و کسب درآمد و یا حمایت سازمان های ملی هستند. از طرفی هر موتور جستجو وظیفه دارد بهترین و نزدیک ترین نتیجه به جستجو کاربر را در اختیار او قرار دهد. به همین خاطر شیوه های طراحی شده ای به نام  search engine optimization یا seo توسط موتور های جستجو به منظور بهبود نتیجه نهایی و تطبیق حداکثری کوئری با نتایج به روی الگوریتم های پردازش گر جستجو اعمال شد.

سئو خارجی چیست؟

External seo یا سئو خارجی یکی از انواع سئو است که برای مطابقت کوئری کاربران با نتیجه ای که در نهایت دریافت می کنند طراحی شده است. اهمیت این تطبیق در افزایش رضایت بازدید کنندگان سایت ها از نتایج جستجو است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

سئو خارجی چه کاربردی دارد و در کجا استفاده می شود؟

هنگام پیاده سازی سئو توسط موتور جستجو سئو خارجی به سایت‌ ها کمک می‌ کند تا بیشتر دیده شوند. وظیفه سئو امتیاز دادن و رده بندی سایت ها برای بهتر دیده شدن آن‌ ها است، پس صاحبان وب ‌سایت ها با به کارگیری استراتژی های آن می توانند پیشرفت کنند. سئو سایت خارجی بیشتر مانند مداخله‌ ای در پردازش سئو است که به وب ‌سایت ها کمک می‌ کند راحت‌ تر در اسکن‌ های الگوریتم ‌های جستجو spot  شوند ( spot در اینجا به ‌معنای کشف شدن و دیده شدن است).

این نوع سئو یک فرآیند تبلیغاتی است که عملکرد آن به صورت پیوند برقرار کردن میان سایت شما و دیگر سایت‌ ها است که باعث می ‌شود، سایت شما بیشتر شناخته شود. بنابراین بررسی اثری که سئو بر نتیجه جستجو کوئری ها می گذارد برای صاحبان وب سایت ها بسیار حائز اهمیت است تا از رقیبان خود پیشی بگیرند.

چگونه با سئو وب سایت را بهتر کنیم؟

اول باید محتوای با کیفیت و معتبر که به ‌طور خاص برای کاربر مورد نظر شما ایجاد شده‌ باشد تولید کنید چرا که این کار  باعث افزایش ارتباط و اعتبار سایت شما می ‌شود و باید توجه داشته باشید که خود را به‌ عنوان صاحب ‌نظر در نوشتار معرفی کنید. از کلیدواژه‌ ها استفاده کنید و در انتخاب ان ها دقت کافی را داشته باشید تا هدف گذاری متن به درستی توسط موتور چستجو انجام شود. بخشی یا کل عبارت کلیدی را در یو آر ال صفحه قرار داده و چندین بار در سراسر صفحه تکرار کنید (مثلا یک یا دو بار در پاراگراف‌های ابتدا و انتها و دو تا چهار بار در طول محتوا). عبارت‌های کلیدی باید به وسیله مورب یا تگ‌های عنوان مانند H1 و یا سایر برچسب‌ها مؤکد شوند. هرگز نوشته‌ی خوب را فدای سئو نکنید چراکه بهترین صفحات برای کاربران نوشته‌شده است نه برای موتور جستجو.

برای اطلاع از قیمت سئو کلیک کنید.

سه اصطلاح که باید درمورد موتور های جستجو بدانید

برای آنکه بتوانیم بهتر اهمیت شناختن سئو خارجی را درک کنیم، باید با سه مفهوم اساسی در موتور های جستجو آشنا شویم. اصطلاح اول نتایج جستجوی ارگانیک فهرستی پرداخت ‌نشده از نتایج است که با توجه به کوئری  query دسته ‌بندی شده‌ اند. نتایج جستجوی ارگانیک قابل خریداری نیستند پس نمی توانید رتبه سایت را در آن ها بخرید. دوم کیفیت ترافیک ارگانیک به این معناست که کوئری چقدر با محتوای وب‌ سایت شما ارتباط دارد.

فرض کنید که شما فروشنده کتاب هستید و کاربر با انتخاب یکی از نتایج جستجو از سایت شما  دیدن می کند. کوئری جستجو شده توسط کاربر نه کتاب، بلکه مک بوک بوده است. کیفیت ترافیک ارگانیک تنها شامل بازدیدکنندگانی می ‌شود که با توجه به کوئری واقعاً خواستار خدماتی که توسط وبسایت شما عرضه می ‌شود باشند. و مقدار ترافیک ارگانیک، تعداد کاربرانی است که از طریق نتایج جستجو به وبسایت هدایت می ‌شوند.

دریافت مشاوره سئو از ایران سایت.

چرا به یک متخصص سئو خارجی نیاز دارید؟

روزانه میلیون ‌ها وبسایت محتوا تولید می‌ کنند که طبق آمار گوگل تنها 52 درصد آن ‌ها می ‌توانند کسب  درآمد کنند. کاربران تبلیغات پولی را نادیده می ‌گیرند، به همین خاطر 70 درصد پیوندهای استفاده شده ارگانیک هستند و 74 درصد آن‌ ها تنها صفحه اول لیست نتایج جستجو کوئری بوده اند. تمام این ارقام نشان می ‌دهد که بالا بردن رتبه وبسایت شما از بسیار اهمیت دارد.

دلیل دیگری که بهتر است در اصول سئو سرمایه گذاری کنید، بالا بردن اعتبار برند کاری شما است. چراکه هرچه بازدید کنندگان شما بیشتر باشند، میزان رضایت از خدمات شما بیشتر خواهد بود پس با کسب درآمد از محتوای سایتتان سود شما بالا می ‌رود و رتبه بهتری هم در لیست ارگانیک خواهید گرفت. پس اگر می ‌خواهید از همه این مزایا برخوردار شوید باید یک متخصص سئو استخدام کنید تا کسب و کارتان گسترش یابد.

با یک سرچ ساده هزاران  روش برای دور زدن موتور جستجو برای بیشتر دیده شدن به شما پیشنهاد می شود. اما فراموش نکنید که ماندگار ترین روش برای کسب رتبه بهتر در سئو، کسب رضایت کاربران و تولید محتوای با کیفیت و رعایت کردن استراتژی های اساسی سئو است.

تمام آن چیزی که فرآیندی مانند سئو خارجی می خواهد، آماده کردن بهترین نتیجه برای کاربران است و اگر نه اینترنت پر از تبلیغات و عناوین دروغینی می شود که هیچ کدام کارایی لازم را ندارند. اینجاست که سئو خارجی با کیفیت بالا تمام تلاشش را می ‌کند تا با پردازش سطح بالای کوئری ها، نتیجه جستجو را با حداقل خطا به خواسته واقعی کاربر نزدیک کند.