دیسکریپشن

امروزه، روش های متعددی وجود دارند که با استفاده از آنها می توان ترافیک سایت را افزایش داد. متخصصان بر این عقیده هستند که کسب و کارهایی که در فضای اینترنت فعالیت دارند باید به تمامی موارد توجه داشته باشند تا بتوانند موفقیت خود را در این حوزه تضمین کنند. در واقع، امروزه رقابت در فضای اینترنت به حدی زیاد است که نادیده گرفتن هر یک از فاکتورها می تواند منجر به سقوط رتبه اینترنتی کسب و کار شود. یکی از مواردی که شما در هنگام راه اندازی سایت و بارگذاری محتوا به آن توجه داشته باشید دیسکریپشن است. دیسکریپشن به توضیحاتی گفته می شود که در زمان جستجو کاربر توسط موتورهای جستجو نشان داده می شود. مطالعات جدید نشان می دهند که اگر این توضیحات به درستی تنظیم شده باشند 70 درصد می توانند ترافیک سایت را افزایش دهند. در ادامه اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیار شما قرار می دهید.

متا دیسکریپشن

تصور کنید شما می خواهید در مورد موضوع مهمی مانند « دلایل بی خوابی» جستجو کنید و در صورت نیاز مکمل های مناسب را سفارش دهید. کلمه کلیدی دلایل بی خوابی را در اینترنت سرچ می کنید، اما قبل از آنکه به سایت هایی که موتور جستجو به شما نشان داده است وارد شوید، توصیحاتی را که در پایین هر لینک نمایش داده شده است می خوانید. در نتیجه، شما از بین این لینک ها وارد لینکی می شوید که احساس می کنید دلایل بی خوابی را به صورت علمی بیان کرده است. این قدرت متا دیسکریپشن است که تمامی سایت داران باید به آن توجه داشته باشند! در حقیقت سئو یک کار حیاتی برای تمامی سایت هاست و اگر انجام نشود، سایت هرگز به موفقیت نمی رسد. در نتیجه، اقدام برای سئو سایت امری اجتناب ناپذیر است. در این میان، یکی از دغدغه هایی که وجود دارد در مورد قیمت سئو است.

دیسکریپشن

نکات مهم برای انتخاب متا دیسکریپشن

اگر می خواهید متا دیسکریپشن مناسب سایت خود را انتخاب کنید، باید به موارد متعددی توجه داشته باشید. این نکات به شما کمک می کنند تا ترافیک سایت خود را افزایش دهید. این نکات به شرح زیرند:
• رعایت طول استاندارد
• انتخاب فرمت مناسب
• نوشتن متن متقاعد کننده
• عدم استفاده از نقل قول
• عدم استفاده از کارکترهای ریاضی
• عدم استفاده از متن تکراری
• استفاده از کلمات کلیدی
در ادامه در مورد این نکات اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما قرار می دهیم.

رعایت طول استاندارد

یکی از نکاتی که در زمان نوشتن متا دیسکریپشن باید به آن توجه داشته باشید رعایت طول استاندارد است. اگر این متن بیشتر از حد مجاز باشد، موتور جستجو گوگل تنها بخشی از آن را نمایش می دهد. این متن نباید بالاتر از 160 کارکتر باشد.

انتخاب فرمت مناسب

فرمتی که برای نمایش این بخش نوشتاری در سایت شما به کار می رود باید دارای فرمت مناسب باشد. به طور مثال اگر نوشته ها در هم یا بیش از اندازه کوچک باشند، هرگز توسط کاربران خوانده نمی شوند. به همین دلیل سئو کار باید فرمت مناسبی را برای دیسکریپشن انتخاب کند.

نوشتن متن متقاعد کننده

یکی از مواردی که اغلب نادیده گرفته می شود نوشتن متن متقاعد کننده است. به طور مثال، برخی از افراد بخشی از متنی را که نوشته اند کپی می کنند و در این قسمت به کار می برند. اما این کار اشتباه است. فرد باید وقت کافی بگذارد و یک محتوای مناسب برای این بخش حاضر کند.

عدم استفاده از نقل قول

یکی از نکات بسیار مهمی که تمامی افراد در زمان نوشتن و بارگذاری این بخش باید به آن توجه داشته باشند عدم استفاده از کارکتر نقل قول است. این کارکتر توسط موتورهای جستجو گوگل نشان داده نمی شود و این موضوع می تواند در جذب کاربر تاثیر گذار باشد.

دیسکریپشن

عدم استفاده از کارکترهای ریاضی

یکی از مواردی که تمامی افراد در زمان نوشتن این توضیحات باید به آن توجه داشته باشند عدم استفاده از کارکترهای ریاضی است. با توجه به این موضوع که موتور جستجو گوگل این کارکترها را شناسایی نمی کند، استفاده از آن باعث به وجود آمدن متنی بی معنا می شود.

عدم استفاده از متن تکراری

بسیاری از افراد از متون تکراری برای متن دیسکریپشن استفاده می کنند. این موضوع می تواند بر جذب کاربر اثر بگذارد و ترافیک سایت را کاهش دهد. به همین دلیل تمامی سئو کاران باید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشند.

استفاده از کلمات کلیدی در دیسکریپشن

یکی از موضوعاتی که تمامی سئو کاران باید مد نظر قرار دهند استفاده از کلمات کلیدی در توضیحات متا دیسکریپشن است. اما هرگز نباید در این امر زیاده روی شود. توصیه می شود بیشتر از یک یا دو بار از کلمات کلیدی در توضیحات متا استفاده نشود.

توضیحات متا

بهتر است بدانید که شما ممکن است اصطلاحاتی مانند توضیحات متا یا متا تگ توضیحات را بشنوید و این سوال برای شما پیش بیاید که این اصطلاحات به چه معنایی هستند! در پاسخ به این سوال باید بگوییم که متا تگ توضیحات همان متا دیسکریشن است که می تواند نرخ کلیلک در سایت شما را بالا تر ببرد. هر چقدر کاربران بیشتری بر روی لینک سایت شما کلیک کنند، موتور های جستجو رتبه سایت شما را افزایش می دهند. توصیه می شود زمان کافی بگذارید و بر روی متا تگ سایت خود کار کنید.

تا بدینجا تلاش کردیم تا اطلاعات کاملی را در مورد توضیحات دیسکریپشن در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید، این توضیحات توسط موتورهای جستجو به کاربران نشان داده می شوند و نقش بسیار مهمی در جذب کاربران دارند. تحقیقات نوین نشان میدهند که اگر محتوا نویسان به این مورد توجه داشته باشند می توانند ترافیک سایت را افزایش دهند و همین امر در رتبه گیری سایت نقش بسیار مهمی دارد. به همین دلیل توصیه می شود وقت بگذارید و متا تگ توضیحات را به درستی انتخاب کنید.