سئــــــــــــو و ارتباط آن با کلمه کلیدی

اصول سئو برای افزایش بازدید وب سایت

کلمه کلیدی یعنی در رابطه با موضوع شما کاربران موتور جست و جوی گوگل چه کلمه ای را جست و جو کرده اند. چنانچه نمی دانید کلمه کلیدی حوزه فعالیت شما چیست؟ نگران نباشید نرم افزارهایی مانند ماز این کلمات را شناسایی کرده و در اختیارتان قرار می ‌دهند. موتور های جستجو وظیفه دارند به محتوا و سایت بر اساس کلمه هدفمند رتبه بدهند. توجه کنید که کلمات طولانی یا پیچیده از نظر موتور های جستجو گر فاقد اعتبار هستند. برای اینکه سئو بهتری داشته باشید این کلمات را پیدا کنید زیرا لازم است عنوان مطلب خود را بر اساس آن ها جمله بندی نمایید. اگر در عنوان از سوال برای جذب مخاطب بهره بگیرد بسیار جذاب خواهد بود. به یاد داشته باشید که تکرر در به کارگیری کلمات کلیدی نداشته باشید. تراکم کلید واژه ها در رتبه بندی صفحه نتایج خیلی مهم است. اصول سئو می گوید چگالی کلمات کلیدی باید کمتر از 2% کل محتوا باشد

امروزه با گسترش ضریب نفوذ اینترنت در بین افراد، استفاده کاری و تبلیغی از فضای مجازی بیشتر شده است که فروش محصول یا ارائه خدمات در این حیطه می گنجد. همانطور که می دانید یکی از روش های مفید بازاریابی مدرن، سئو (SEO) و بهینه سازی سایت است. سئو اصولی قانونی و راهکارهای اخلاقی دارد و رعایت آن سبب می شود که صفحه محتوای تولیدی شما جز اولین نتایج از جست و جوی کاربران باشد. شما با رعایت اصول سئو در تولید محتوای خود مورد بازدید زیاد کاربران اینترنت قرارخواهید گرفت. نتیجه بازدید زیاد علاوه بر فروش بیشتر برند شدن نیز می باشد. سئو تبلیغی سودمند و کم هزینه تر نسبت به سایر تبلیغات است پس آشنایی با اصول سئو به نفع شما خواهد بود.

در یک محتوا لازم است مطالب عنوان بندی شوند. همه ما با این عناوین بزرگ و کوچک برخورد داشته ایم. لازم است تمامی عنوان ها (اصلی، فرعی) سئو شوند. در هر کدام از عنوان ها بایستی عبارت کلیدی آورده شود اما تفاوتی وجود دارد در اینجا اجازه نداریم که از واژه های کلیدی به تنهایی استفاده کنیم. بدین معنی که بایستی واژه های اضافی همراه آن آورده و عبارت بسازیم. خلاقیت به خرج داده و عناوین مجذوب کننده بسازید در نهایت به همین راحتی اقدام به بهینه سازی کرده اید. یک نکته جالب و مهم این که در پاراگراف اول هر متنی از کلمه کلیدی استفاده کنید.

محتوای مطلوب از نظر موتورهای جستجوگر محتوایی است که جذابیت تصویری داشته باشد. گاهی خود ما هم با خواندن یک متن طولانی و بدون توقف خسته و کسل می ‌شویم در بعضی مواقع از ادامه دادن مطلب تا پایان خودداری می کنیم. در نظر گرفتن تصاویر و فیلم هایی مرتبط با کلمات کلیدی، یک روش اصولی برای سئو است. تصاویر و ویدئوها نه تنها به فهمیدن و خواندن مطلب کمک می ‌کند بلکه جذابیت متن را نیز بیشتر می ‌نماید در نتیجه اشتیاق فرد برای خواندن بیشتر می‌شود. نکته دیگری که لازم است بدانید روابط معنایی است که در کل متن باید رعایت شود. مطالب را سرسری در نوشته و متن وارد نکنید. به یاد داشته باشید که بر اساس هدف خود و کلمات کلیدی بنویسید. بهینه سازی متن با این راهکار های ساده و ابتدایی نیازمند وقت و دقت کافی است.

محتوا سایت مرتبا باید بروز رسانی شده و مطابق با داده های جدید طبقه بندی شود. کاربران اینترنت به دنبال محصولات و خدمات مطابق با تکنولوژی روز هستند، بنابراین از نظر آن ها تاریخ انتشار مطالب موردی مهم تلقی می‌ شود.

موتور جستجو بر حسب تعداد کلیک و بازدید در صفحه نتایج به شما رتبه می دهد. اگر رتبه بندی برایتان مهم است این نکته را در نظر داشته باشید که بروزرسانی نه تنها شامل مطالب است، بلکه کلمه کلیدی و تصاویر نیز در این حیطه قرار دارند.

طولانی یا کوتاه بودن مطلب با توجه به نوع تبلیغ و کسب و کار متفاوت است. اندازه محتوای داخل صفحه نباید بیش از حد طولانی و خسته کننده باشد. همچنین نباید انقدر کوتاه نباشد که نتواند موضوع را به طور کامل پوشش دهد. برخی بایستی بلند و برخی از انواع محتواها کوتاه بودن را می‌طلبند. همیشه بهتر است یک تعادل بین این دو عامل برقرار کنید به طوری که محتوای شما حداقل 1000 کلمه و حداکثر 2500 کلمه باشد. به البته سرعت بارگذاری صفحه به هنگام نمایش به کاربر در رتبه بندی و سئوی مطلب نیز فاکتور کلیدی محسوب می شود.

مفاهیم و اصول اولیه سئو

مهم نیست که صنعت شما چه جایگاه ویژه ای دارد ؛ شما می خواهید با تجزیه و تحلیل رقبا و یافتن رمز موفقیت آن ها ، به درجات بالایی برسید. اصول سئو ، به شما کمک می کنند تا از بهترین روش ها جهت دستیابی به هدف خود استفاده نمایید. استفاده از اصول سئو می تواند استراتژی شما را مشخص کند و به شما کمک کند تا از نقاط ضعف رقبا بهره ببرید. در حالی که بسیاری از شرکت های خدمات سئو ، امکانات مختلفی را ارائه می دهند ؛ اما بهتر است با شرکت هایی همکاری کنید که تجزیه و تحلیل رقبا را به بخشی منظمی از استراتژی شما تبدیل می کنند. در این بین بکارگیری اصول سئو ، نقش مهمی در پیشرفت و رسیدن به اهداف شما خواهد داشت. یکی از مهمترین اصول سئو ، بهینه سازی خارج از صفحه می باشد. وقتی روی خدمات سئو سرمایه گذاری می کنید ، بسته شما باید شامل بهینه سازی خارج از صفحه باشد. بهینه سازی خارج از صفحه ، به بهینه سازی عوامل خارج از وب سایت شما اشاره دارد که بر رتبه شما در نتایج جستجو تاثیر بسزایی می گذارد. به عنوان مثال ، نمایه بک لینک شما می تواند رتبه شما را در نتایج جستجو شکل دهد. بطور کلی ، می توانید از اصول سئو برای پیشبرد و بالا بردن کیفیت وب سایت خود استفاده کنید.

اصول سئو چیست؟

سئو یک استراتژی مداوم می باشد ؛ به همین دلیل است که تعریف خدمات سئو ، به طور کلی بر همکاری که کسب و کار شما با شرکت سئو شکل می دهد تأکید دارد. شرکت های سئو ، به شما خواهند گفت که اصول سئو چیست و چه اهدافی دارد. شرکت های سئو باید به عنوان توسعه دهنده کسب و کار شما کار کنند و با استفاده از اصول سئو ، سایت شما را رونق دهند. بهینه سازی موتور های جستجو ، یکی از موثرترین کار هایی است که می توانید برای به حداکثر رساندن بازاریابی ورودی خود انجام دهید ؛ اما اصول سئو همواره در حال تغییر است. سئو ، مستلزم قرار دادن محتوا در مقابل افرادی است که آشکارا و صریحاً تمایل خود را از طریق کلمات کلیدی برای یک محصول ، خدمات یا بخشی از اطلاعات خاص ابراز می کنند. یکی از مهمترین اصولی که در سئو باید رعایت شود ، این است که باید با در نظر گرفتن مخاطب خود محتوا ها را تولید کنید. موتور های جستجو ، با توصیه بهترین محتوا برای یک جستجوی معین درآمد کسب میکنند ؛ بنابراین هر چه محتوای شما بهتر باشد ، شانس بیشتری برای دیده شدن دارید.

اصول سئو برای تولید محتوا

اگر به دنبال پیشرفت و ارتقای سایت خود هستید ، بهتر است اصول سئو برای تولید محتوا را رعایت کنید. نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید ، این است که به زبان جستجوگر صحبت کنید. بیشتر صنایع ، واژگان خاص خود را دارند و شما باید با در نظر گرفتن آن از کلمات کلیدی استفاده کنید. تولید محتوا یکی از مهمترین اقدامات و گام ها برای یک سئو اصولی است. یکی از اصول سئو برای تولید محتوا ، شامل تهیه یک لیست اولیه از کلمات کلیدی مهم می باشد. شما باید یک لیست قطعی از کلمات یا عبارات کلیدی تهیه کنید که در صورت استفاده ، مشتریان را قادر می سازد تا محتوای شما را پیدا کنند. شما می توانید این کار را به چند طریق انجام دهید ؛

  • ارجاعات موجود در موتور های جستجو را تجزیه و تحلیل کنید.
  • تحقیق در مورد پایگاه داده های کلیدواژه خارجی و داخلی.
  • نام محصول و معادل های عمومی آن را فهرست کنید.
  • از مشتریان خود بپرسید که اگر به دنبال محصول شما باشند ، چه کلماتی را در موتور جستجو تایپ می کنند.
  • به هر صفحه در سایت خود نگاه کنید ؛ فکر می کنید هر کدام با چه کلماتی مرتبط هستند ؟

انواع تکنیک‌های سئو

سخت ترین قسمت در مورد سئو ، تداوم در بروزرسانی آن است. گوگل الگوریتم خود را حدودا ۵۰۰ بار در سال بروز می کند. این بدان معناست که هر روز از سال ، حداقل یک تکنیک جدید در مورد موتور های جستجوگر ارائه خواهد شد. بنابراین دریافت و فراگیری انواع تکنیک‌های سئو ، کار دشواری به نظر می رسد. پیگیری تمام تغییرات غیر ممکن است ؛ بنابراین وقت خود را با آن تلف نکنید. اما اگر در مورد برخی از بزرگترین روند ها و انواع تکنیک‌های سئو در سال ۲۰۲۲ اطلاعات داشته باشید ؛ یک سر و گردن از رقبای خود بالاتر خواهید بود. می دانیم که ۷۵ درصد از جستجوگران ، هرگز از صفحه اول نتایج جستجو عبور نمی کنند. بنابراین مهم است که بفهمیم چگونه می توان بروزرسانی های الگوریتم را شکست داد و در صفحه اول صفحات نتایج موتور جستجو باقی ماند.

اصول محتوای سئو محور

برای این که اصول محتوای سئو محور را رعایت کنید ، باید همواره خود را با علم روز مطابقت دهید و از آن پیروی کنید.  Core Web Vitals ، ممکن است یک اصطلاح جدید سئو باشد که نام آن را تا به حال نشنیده اید. اما در سال ۲۰۲۲ ، ضروری است که با معنای این اصطلاحات و معیار های متریک آنها آشنا شوید. گوگل طی ماه های آینده ، Page Experience را ارائه خواهد کرد ؛ الگوریتم جدیدی که صفحات شما را بر اساس امتیازات مدنظر موتور جستجوگر خود رتبه بندی می کند. گوگل Core Web Vitals را به عنوان مجموعه ای از معیار ها تعریف می کند که سرعت ، پاسخگویی و ثبات بصری را اندازه گیری می کند. اگر به دنبال ایجاد یک وب سایت خوب و پر رونق می گردید ، بهتر است اصول محتوای سئو محور را در صدر کار های خود قرار دهید. گوگل بسیاری از ابزار های خود را بروزرسانی کرده و قابلیت‌ های جدیدی را ارائه کرده است . هر یک از این ابزار ها گزارش هایی را ارائه می دهند که جزئیات و بینش هایی را در مورد استاندارد وب سایت و صفحات سایت شما نشان می دهد. مدتی را در هر یک از این پلتفرم‌ ها صرف کنید و با این گزارش‌ ها آشنا شوید.